Multitoole, noże i spec latarki

Zaczęty przez Therion, Wrzesień 16, 2020, 15:20

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

To z prawej. Kto mi powie co to jest? Żaden z niego multitool, choć jak dobrze chwycić w dłoń od biedy może robić za broń ( nie czuję jak rymuję). Od razu mówię, że gdyby nie pudełko, na którym pokazano do czego służy, sam bym nie wpadł.


Podpowiedź- cztery ramiona są lekko zaostrzone od wewnątrz. Krzywdy tymi ostrzami nie da się  sobie zrobić, ale do tego, do czego służą- są idealne.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Piterski

Do zdejmowania foli z korka na butelce wina  >:D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Cytat: Piterski w Wrzesień 15, 2021, 19:52
Do zdejmowania foli z korka na butelce wina  >:D
Ty pijaku ! -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Kangie

Do folii? Ja folię zrywam kłem (w sensie zębem) a korek wylatuje od jebnięcia butelki od spodu z buta (piętą) ;)
P.S. A wino piję ze szklany!

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Cytat: Melepeta w Wrzesień 15, 2021, 19:32
A co to za dziwo?

Niewątpliwie produkt designerski, a więc nie jest najtaniej na świecie, ale to prezent. Natomiast swoje zadania spełnia znakomicie :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Kangie

Kurna, myślę, myślę i nic nie wymyśliłem. Arek, nie trzymaj nas tak w napięciu, bo gumki nam postrzelają! ;)

Kangie


Kangie


frywolny trucht

Długi czas wygłupiałem się przy otwieraniu prosecco czy szampana szarpiąc korek w górę. Przyznam, że nie miałem okazji poznać kogoś, kto robił inaczej. czyli kręcił korkiem w lewo, czy prawo ( zależy kto, której ręki używa), pozwalając by ciśnienie wypchnęło korek z butelki. Dużo mniej pierdololo jest jak się kręci korkiem, a nie próbuje go wyrwać. Pewnie słabo odkrywcze, ale jakby ktoś nie wiedział... W końcu sam na to wpadłem, a teraz dostał żem taki przyrząd. Zdejmujemy folię na butelce, zdejmujemy koszyczek, nakładamy od góry przyrząd na korek, on się lekko wbija w korek i kręcimy. Siła razy ramię o wiele większe niż kręcąc korek ścierką kuchenną. Dobra rzecz.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Teraz już chyba wszystko jasne:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Kangie


Piterski

Wiedziałem, że będzie coś z otwieraniem winka  ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Bardzo dobre narzędzie dla singielek, którą lubią prosecco, czy szampana. Znacząco redukuje siłę jakiej trzeba użyć do "wykręcenia" korka. Oczywiście trzeba jeszcze pamiętać by napój nie był wstrząśnięty i ciepły bo korek z przyrządem i zawartością butelki mogą chcieć wejść na orbitę Ziemi :)

W bonusie intrygujące wzornictwo.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Therion

Na zdjęciu nie ma jeszcze dwóch  ::)



HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Kangie

Wszystkie Twoje?

Ja mam tylko Campera (chyba drugi od dołu).

Therion

Tak. Odbiło mi. Po wkładkach poszedłem w Victorinoxy. Ale powoli posprzedaję, bo już wiem, którego chcę zawsze mieć. Oczywiście, jak to ja, mam 2takie same, jeden na zapas.

+ oczywiście 2 multitoole, tylko że te, uczciwie pracują (ok, jeden z nich) a scyzoryki... Raczej patrze na nie, oliwię. Choc dziś jeden pomagal mi w naprawie Ramoneski. Był sprytniejszy od multitoola.



HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

GB

Cytat: Therion w Październik 04, 2021, 21:38
Na zdjęciu nie ma jeszcze dwóch  ::)




Handlujesz takimi zestawami?

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Therion

#94
A skąd! Odrestaurowuję i kolekcjonuję.

A przy okazji, mają idealne narzędzia do ustawienia wkładki. Zarąbiste są np. te szczypce, idealnie zdejmują przewodziki headshella, śrubokręcik na grzbiecie pasuje do śrubek, szklo powiększające... Miodzio.

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

kangie

#95
Jak ktoś się nudzi i chce posłuchać reakcję speca od ręcznego wykonywania noży - na papkę marketingową bloga i programu w TVN Style, to polecam posłuchać. Z branżą audio jest podobnie.

P.S. Druga połowa znacznie ciekawsza.

Life is too short for boring HiFi.

frywolny trucht

Takie o zanabyłem. Multifunkcyjna latarka. Solidna budowa. Xiaomi NexTool- 150 zł na Allegro. Mała, poręczna. Może nie jest to latarka taktyczna, ale biwakowo - awaryjna jak najbardziej. Oprócz głównej funkcji latarki o trzech trybach mocy i regulacji szerokości snopu światła, ma lampę boczną o różnych trybach mocy i koloru, ładowana z USB C, może robić też za power bank, a także odstraszać niedźwiedzie ( cokolwiek odstraszać) wydając z siebie pisk i błyskając. Do tego ma magnes i można ją sobie przybić gdzieś do samochodu( pod warunkiem, że jest stalowy). Jeśli zainteresowałem to tu filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=_rc-08UHRKo
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Therion

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.