Mingda MC845- AA

Zaczęty przez piorasz, Wrzesień 04, 2016, 15:45

Poprzedni wątek - Następny wątek

piorasz

Oprócz lamp 845 są jeszcze ECC82, ECC83, 6SN7.
Powoli lampki się "kończą".
Jakie byście lampki polecili ? Ma być analogowo, nasycone piękną barwą.

MAC

#1
Ciężko. Trzy rodzaje lamp sterujących i w sekcji pre to bardzo dużo zmiennych.
Ja bym radził przede wszystkim nie wymieniać wszystkich na raz bo można sfiksować.

Nie wiem, które z wymienionych wymagają natychmiastowej reanimacji ale chyba zacząłbym od 6sn7.
A jeśli o 6sn7 i ma być z dużym nasyceniem to szaraki RCA.


MAC

Tak, chodziło mi o te.
Tylko zanim kupisz zapytaj skąd wie jaka mają emisję :)
Bo 9mA to nie jest 100%.

Jeśli da Ci pisemne zobowiązanie, że lampy mają nawet te 9mA to możesz brać ale szczerze przyznam jak mam za sobą pomiary setek już lamp to jeszcze w życiu nie zdarzyła mi się tak równa para jak ta co ten na alle napisał :)

Żeby dobrać tak równe lampy trzeba przetrzepać chyba ze 20 - 30 sztuk. Nie wierzę w to...

piorasz

Dzięki. Zaraz do niego napiszę.

Lenek

Cytat: piorasz w Wrzesień 04, 2016, 15:45Oprócz lamp 845 są jeszcze ECC82, ECC83, 6SN7.
Powoli lampki się "kończą".
Jakie byście lampki polecili ? Ma być analogowo, nasycone piękną barwą.

Cześć, skąd wiesz, że lampy się kończą? Masz schemat tego wzmacniacza? Mogę Ci wysłać. Jeśli masz oryginalne lampy  chińskie, to utylizuj /12AX7 i 12AU7 oraz 6H8/. Pamiętaj, że w tym wzmacniaczu pracują lampy: ECC83 - stopień wejściowy, ECC82 przedwzmacniacz sterujący driverem i driver - 6SN7. Każda z tych lamp pracuje w konfiguracji równoległej /dwa systemy połączone są razem/. W driverze możesz zastosować lampę 6SN7 GTB. Ma nieco większą moc. Zawsze do sterowania lamp 845 używam lampy GTB.

MAC

Cytat: Lenek w Wrzesień 04, 2016, 16:23W driverze możesz zastosować lampę 6SN7 GTB.

Zgadza się tylko nijak się mają do założeń  :)

Cytat: piorasz w Wrzesień 04, 2016, 15:45Ma być analogowo, nasycone piękną barwą.

Sam obecnie używam w pre m.in. Sylvani GTB aby zrównoważyć miód z 300b.

piorasz

#7
Cytat: Lenek w Wrzesień 04, 2016, 16:23Cześć, skąd wiesz, że lampy się kończą

W zasadzie to nie wiem czy lampy mi się kończą bo nie mierzyłem. Gram już na nich około 1500- 1700 h.
To może inaczej spytam.
Co warto by wymienić żeby grało lepiej niż obecnie. Tak jak napisałem w pierwszym poście.
Obecnie gram na:
845 - oryginalna chińska
6SN7GTB - Svlvania z brandem Baldwin
12AU7WA - Sylvania
12AX7B - oryginalna chińska (mam jeszcze JAN GE 5751 na których grałem przez jakiś czas ale wróciłem do tych chińskich)

piorasz

Cytat: Lenek w Wrzesień 04, 2016, 16:23Masz schemat tego wzmacniacza

Nie mam schematu więc jeśli masz to podeślij - może się kiedyś przyda

MAC

Cytat: piorasz w Wrzesień 04, 2016, 16:51Co warto by wymienić żeby grało lepiej niż obecnie.

Kondensatory wyjściowe i rezystory w torze sygnału.
Lampy to będzie tylko dodatek.

piorasz

Cytat: masza w Wrzesień 04, 2016, 16:54Kondensatory wyjściowe i rezystory w torze sygnału

Kondensatory dawno wymienione na Jantzen Superior.

MAC

No to fakt, teraz lampy  :)

Lenek

Przerabiałem  takie wzmacniacze. Nie licząc zasilacza źle zaprojektowanego, to usuwałem NBF,  kilka rezystorów musiałem zmienić /przeliczyć/ na inne wartości i jeszcze kilka drobiazgów. Zasilacz jest wadliwy, bo jest to jedno połówkowy  podwajacz napięcia - zasada jest taka, żeby układy SE zasilać,  co najmniej dwu połówkowym  prostownikiem, i do tego zasilacz nie posiada dławika. Dobieranie lamp - symetryczne systemy, tutaj akurat nie ma  żadnego znaczenia, bo obydwa systemy połączone są równolegle, a zatem prądy  tychże systemów  wyrównują się. Schemat mogę Ci wysłać dopiero jutro, bo nie ma mnie w domu. Mam też jakieś zdjęcia. 

piorasz

Rozmyślam nad wymianą tej 12AX7 B na Full Music.
Podobno nie złe lampy z nowej produkcji. Ale czy warto tyle kasy na nie wydawać ? Czy dźwięk będzie taki o jaki mi chodzi ?

Lenek

Nie wydawaj pieniędzy na lampy - jeśli już, to szukaj lamp, które nie mikrofonują. Nosy nawet RFT są lepsze od lamp współcześnie produkowanych. Muszę kończyć. Jutro wracam do domu i mogę więcej napisać,  a  jeśli ktoś  chciałby usłyszeć, jak gra lampa 845, to zapraszam na odsłuch do Kopalina /pomorskie/.

vasa

Cytat: Lenek w Wrzesień 04, 2016, 17:40jeśli ktoś  chciałby usłyszeć, jak gra lampa 845, to zapraszam na odsłuch do Kopalina /pomorskie/.
Ja chcę.
Tylko czemu tak daleko ??? :( :'(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Lenek

Wszędzie, gdzie  jest pięknie jest daleko. Zapraszam.

gratefullde

Mariusz, ja się do Lenka wybieram, pojedziemy razem ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Lenek

Zapraszam. 1700 metrów do plaży - najładniejszej na Bałtyku i znakomity jazz.

piorasz

Co to za kolumny ze zdjęcia ?

Lenek

To są monitory studyjne JBL L-100 Century. Niżej zamieszczam schematy wzmacniacza i zasilacza Minng Da 845. Schematy odrysowałem ze wzmacniacza. Dołączam zdjęcia mojego projektu SET 845 Gennett. Gennett - nazwa zapożyczona przeze mnie od  historycznej wytwórni płyt w Richmond, Ind.


Lenek

Właśnie skończyłem mój nowy system - monobloki SET na królewskiej lampie 845. Gra tak, jak chciałem!

wojtek41

Cytat: Lenek w Październik 20, 2016, 23:39Właśnie skończyłem mój nowy system - monobloki SET na królewskiej lampie 845. Gra tak, jak chciałem!
Ładnie wygląda i tak pewnie gra. Chyba czas założyć nowy wątek... ;)

Lenek

Monobloki SET 845.

vasa

Cytat: Lenek w Październik 20, 2016, 23:39Właśnie skończyłem mój nowy system - monobloki SET na królewskiej lampie 845. Gra tak, jak chciałem!
Lenek. Czy Ty masz już swój fanklub? Jak tak to się zapisuję, jak nie to zakładam :)

Normalnie, wsiądę w auto i poturlam się na to wybrzeże :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.