Menu główne

Gitary

Zaczęty przez spaceboy, Wrzesień 09, 2014, 13:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

Keef98

Cytat: Keef98 w Luty 25, 2015, 17:31Prośba. Mam taki znak ^ w tabulaturze. Jak go odczytać?
Link:
http://tabs.ultimate-guitar.com/m/metallica/nothing_else_matters_tab.htm
To ktoś pomoże? ;) Nie wiem jak to zagrać. :(

kangie

To jest wg mnie pull off. Czyli 7^0 oznacza ze trzymajac strune na 7. progu zrzucasz palec z niej zeby szarpnac pusta strune (0).

merlin1973

Pozdrawiam S.CH.

Keef98

Cytat: kangie w Luty 25, 2015, 18:49
To jest wg mnie pull off. Czyli 7^0 oznacza ze trzymajac strune na 7. progu zrzucasz palec z niej zeby szarpnac pusta strune (0).
Dzięki ;D Myślałam, że pull off oznacza się "p" ;) Czyli w tym przypadku: 0^5^0 mam szarpnąć pustą strunę, przyłożyć palec na piąty próg i w czasie trwania dźwięku znowu puścić? Lepsze to niż bend, ale i tak trudne :(

kangie

Tak jest.

Niedlugo opanujesz "mloteczki", czyli hammer on - pull off - hammer on - pull off.

Keef98

Znaczy się na elektryku mi to wychodzi, ale na moim klasyku nie chce wyjść :( W ogóle na elektryku łatwiej łapię akordy (węższy gryf, a ja mam niezdarne łapska). Ale najpierw głośniki, potem elektryk, mój brat zapowiedział, że ucieknie do piwnicy, kolejny powód, aby kupić gitarę. Nie zrozumcie mnie źle, lubię go, ale on drze się przez skype'a jak gra.
A właśnie słyszał ktoś coś o Washburnach? Czy lepiej Yamahy? O Fenderach czy Gibsonach mogę marzyć.

kangie

Ja tez nie mam oryginalnego Fendera i Gibsona. Druga gitara to czarny Les Paul firmy Epiphone.

Z gitarami jest tak, jak z wiekszoscia innych gadzetow. Trzeba brac to co gra i to co dobrze lezy w lapach. Wazne zeby gitara wykonana byla z drewna, a nie sklejki czy pazdzierza. Ma drgac jak walniesz w struny i przylozysz do korpusu gitary swoje ucho. Korpus powinien rezonowac, wrecz spiewac. Dlatego tak lubie stare gitary. Mojego Strata kupilem na poczatku lat 90-tych. Wtedy bylem mlodszy od Ciebie. Po tym czasie drewno wysezonowalo sie na dobre i gitara gra lepiej niz niejedna nowa.

kangie

Bylo tych gitar elektrycznych kilka. Oprocz Stratocastera wszystkie sprzedalem. Po latach postanowilem wrocic do grania i jako motywator kupilem tego Les Paula Studio firmy Epiphone. Nie jest to prawdziwy legendarny Gibson, ale ladnie gra. Mahon. Gryf wklejany. Niezly sustain. Gitara ciezka. Calkiem inaczej brzmi niz Strat. Dwa mocne humbuckery . Mialem w planie wymienic na jakies Duncany, DiMarzio albo ektywne EMG, ale dalem sobie spokoj. Zbyt drogie pickupy jak na te klase wiosla. Staly most. Dobre do rockowego lojenia riffami. Solowki tez mozna grac, ale solowy wole grac na Stracie. Ta fenderowska szklanka jest cudna i ciagnie do grania.

Fotka

kangie

Keef98, kiedy zagrasz nam tak na gitarze? :)




rudy-102

Nie stresuj naszej młodej koleżanki. :-)

kangie

Kurna, gdyby moja córa tak umiała grać, to kupowałbym jej gitary, które by tylko chciała, zmieniał struny, stroił i czyścił szmatką  ;D

Keef98

Być realistą?
Obawiam się, że nigdy. Będzie dobrze jak uda mi się kiedykolwiek zagrać "Hurt" cover Casha ;)

rudy-102

No to akurat nie jest trudne. Dasz radę.

Keef98

Dla mnie wszystko jest trudne ;)

rudy-102

To poćwicz "hung my head". To dasz radę.

Keef98

Niedawno zaczęłam ogarniać "Nothing else matters", ale przez sprawy rodzinne (trudne i nieprzyjemne) nie mam na razie weny, aby skończyć, czy jak kto woli na dobre zacząć.

kangie

Keef98, a może "Hey Joe"? Dość proste do nauki. Zobacz jak to robi Kanadyjczyk z ADHD czyli niezmordowany Phil-X  8)


Keef98

Mój niemiecki jest na wyższym poziomie niż umiejętności instrumentalne ;) :P Nawet nie umiem "Ich verschtehe nicht" :P
Za taką gitarę, dałabym się posiekać ;D No, może trochę przesadzam.

rudy-102

To łap.

Niemiecki.

Keef98

Kangie? Umiesz?

;D

kangie

"Link do YT niepoprawny"

Keef98

Oj... Jakiś gościu gra "Scuttle Buttin".

Edit:
Już mam:

kangie

Gralem SRV jak mialem tyle lat co Ty. Powaznie  8)
SRV niestety nikt nie podrobi. Gosc ktory to gra brzmi dosc "chudo". Ma zalozone ciensze struny i nie ma tak mocnych paluchow i dloni jak SRV.

kangie

#48
Zupelnie przypadkiem wracajac dzisiaj z Audiofila trafilem na warsztaty gitarowe Leszka Cichonskiego. Sa to przygotowania do majowego bicia rekordu Guinessa we Wroclawiu.

gratefullde

Cytat: kangie w Kwiecień 12, 2015, 13:56
Zupelnie przypadkiem wracajac dzisiaj z Audiofila trafilem na warsztaty gitarowe Leszka Cichonskiego. Sa to przygotowania do majowego bicia rekordu Guinessa we Wroclawiu.
Czytałem,  że mają być.  Pod szyldem Hey Joe,  będą bić w krotce rekord Guinnessa.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9