Bezpiecznik i spółka

Zaczęty przez Wieszatiel, Listopad 16, 2016, 12:22

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Przy wzmacniaczach lampowych, gdzie czas rozgrzania po włączeniu to 10-15 minut jest praktycznie niemożliwe żeby usłyszeć czy są jakiekolwiek zmiany.
Podbudowane własne ego za 2,50 - bezcenne  ;)

moon

wsadzilem dzisiaj do sluchawkowca Espressivo, poslucham wieczorem czy sa spektakularne zmiany;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

triode

Bezpiecznik zainstalowałem w streamerze.
Różnice w stosunku do bazowego,również srebrnego są niewielkie.
Ogólnie jestem zadowolony,niczego nie psuje,nie wyostrza.

frywolny trucht

Jaka jest właściwie teoria? Dlaczego bezpiecznik miałby mieć wpływ na dźwięk?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

pan-troglodytes

Nie ma żadnej teorii. To tak samo jak z kablem sieciowym. Randi proponował bańkę dolców dla takiego, co dowiedzie, że słyszy. Nikt się nie zgłosił. Z drugiej strony placebo to ponad 60 procent wyleczeń... Więcej w tym psychologii niż rzeczywistego, fizycznego wpływu na cokolwiek.

rudy-102

Nie mogę dostać się do bezpiecznika. Przeorałem już całkowicie gniazdko, a to g... nie chce się otworzyć. Muszę sobie kupić nowe. A teraz idę się napić.

frywolny trucht

Prąd elektryczny – uporządkowany ruch ładunków elektrycznych. Jest teoria audiofilska, że choćby z powodu słabej izolacji przewodu, który jest podatniejszy przez to na zakłócenia- ruch może ulec pewnym zakłóceniom, co może mieć wpływ na dźwięk. Osobiście po zmianie fabrycznych sznurówek na trochę lepsze kable- usłyszałem różnicę na plus. Soreczka  ;D http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=81.0

Jestem teraz ciekaw dlaczego bezpiecznik miałby wpłynąć na dźwięk?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jajacek1410

Cytat: pan-troglodytes w Marzec 23, 2017, 19:49Randi proponował bańkę dolców dla takiego, co dowiedzie, że słyszy. Nikt się nie zgłosił.
Ja usłyszałem. Co prawda pakiet kabel + listwa.
Gdzie ta bańka dolców na mnie czeka ? :)

KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

pan-troglodytes

Tu:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/One_Million_Dollar_Paranormal_Challenge

Chyba się już zakończył ten projekt więc zostaje ci tylko radość z doświadczenia efektu placebo.

frywolny trucht

Rozumiem, że wiesz lepiej co ja słyszę u siebie, ponieważ ty u siebie nie słyszysz?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

No i zmieniłem. Nic się nie spaliło. Działa.
Bolszewiki poszły do wzmacniacza i do cedekodefaudeka. Słucham na razie z CD i wydaje mi się, że jest bardziej przejrzyście. Może tylko mi się tak wydaje, ale skoro mi się podoba to jest dobrze.
:)

pan-troglodytes

Cytat: frywolny trucht w Marzec 23, 2017, 21:17
Rozumiem, że wiesz lepiej co ja słyszę u siebie, ponieważ ty u siebie nie słyszysz?

Chyba nawet gorzej. Wiem, że wydaje ci się, że słyszysz i jestem w stanie udowodnić to w kontrolowanych warunkach. Co nie znaczy, że nie możesz czuć się lepiej po wydaniu 2.50 na nowy bezpiecznik ;)

frywolny trucht

Jest pewien problem. Bawiłem się tak z innymi- w kontrolowanych warunkach- i też słyszeli. Ja mam łatwiej, bo zestaw posiadam parę lat, a tamci z doskoku. Równie dobrze, mogę ci wmówić, że wyparłeś z siebie, że są różnice, bo wg ciebie nie mają prawa zaistnieć. Jestem na tyle sympatyczny jednak, ze nie uganiam się za każdym, że powinien usłyszeć różnicę, bo ja słyszę.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

pan-troglodytes

Jak kiedyś spotkamy się i warunki będą odpowiednio kontrolowane to sobie poudowadniamy to i owo.

jajacek1410

Cytat: rudy-102 w Marzec 23, 2017, 21:23Bolszewiki poszły do wzmacniacza
U mnie też.
Niestety nie zadziałało. Chociaż przy testowaniu kabli zwracam uwagę przede wszystkim na dwa aspekty.
Po pierwsze - odtwarzanie sybilantów - syczy , szeleści lub nie.
Po drugie - ilość i jakość basu.
Tu bezpieczniki nic mi nie zmieniły.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

bum1234

Cytat: triode w Marzec 23, 2017, 17:29
Bezpiecznik zainstalowałem w streamerze.

Zapewne w chińskim?

triode

Cytat: bum1234 w Marzec 24, 2017, 08:21Zapewne w chińskim?
..nie musisz z nim rozmawiać-więc po co pytasz.

Melepeta

Zaczyna zalatywać smrodkiem z AS :(
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

frywolny trucht

Łatwo się nie poddamy ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Dziś widziałem oryginalny bezpiecznik z pierwszego tranzystorowego preampa Technicsa.
Piszę na nim, że jest srebrny. Tak więc w wielu aspektach odkrywamy Amerykę  ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Założyłem ruskiego do CeDeka. Działa. Ale na ślepych testach bym poległ.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: frywolny trucht w Marzec 28, 2017, 14:55na ślepych testach bym poległ.
No ale jak to poległ? Dlaczego?
Przecież to niemożliwe.
Może such Ci siada?
Trzeba coś robić :o Ratować!
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

rudy-102

Po kilku dniach słuchania mogę powiedzieć, że w przypadku Denona 3910 dało to pozytywny efekt, natomiast w przypadku samego wzmacniacza to chyba nie potrafię usłyszeć różnicy.
Odtwarzanie płyt winylowych - zero zmian.
Odtwarzanie płyt CD - zauważalna poprawa.

frywolny trucht

#48
Cytat: vasa w Marzec 28, 2017, 15:11Przecież to niemożliwe.

Możliwe. Czasem elementy grają w zbliżony sposób. Lub nie mają wpływu na dźwięk. Lub dany sprzęt ma w dupie takie zabawy.
To był test szybki. Minutowy fragment tego samego audiofilskiego fragmentu i szybkie zamiany bezpiecznika.
Na słuchawkach. Spróbuję przesłuchać całą płytę na kolumnach. Na jednym i drugim. Może się jeszcze Rusek wykaże :)


Swoją drogą bezpiecznik, który siedział w odtwarzaczu fabrycznie, jakiś dziwny. Nie widziałem takiego. Drucik nawinięty na żyłkę?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

bum1234

Cytat: Melepeta w Marzec 24, 2017, 22:15
Zaczyna zalatywać smrodkiem z AS :(

Jeśli masz na myśli zachwyty nad chińskimi produktami, to masz rację, ale to nie ja jestem tego źródłem, tylko ten, kto na AS ma w awatarze samolot Czerwonego Barona ;)