Klub dobrej książki, nie tylko muzycznej.

Zaczęty przez gratefullde, Lipiec 07, 2014, 06:44

Poprzedni wątek - Następny wątek

jjacek

 :D

Pboczek

Cytat: vasa w Maj 22, 2021, 17:53
Wczoraj kupiłem i od razu czytać zacząłem.
Książka którą Czarnek (ten minister) powinien wykuć na blachę zanim zacznie układać nową historię do wykładania dzieciom w szkołach.
Taką, qufa, piękną i patriotyczną, taką o miłości do Ojczyzny i wielkich powstaniach "Narodowych"  :zyg:
Nie jest to lektura lekka, łatwa i przyjemna. Ale za to prawdziwa.


Choć to nie beletrystyka, nie czyta się tego trudno. Temat jest przekrojowo podany, ciekawie skompilowany, pozycja obowiązkowa. Nie wyobrażam sobie żeby Polak nie znał tego, co za sprawą Kacpra Pobłockiego zmienia wyobrażenie o naszej historii. Mam obok na półce jeszcze dwie książki innych autorów z tego samego ujęcia: Bękarty pańszczyzny i Ludowa historia Polski. Myślę że są to zupełnie nowe spojrzenia na coś co wydawało nam się dobrze znane.

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

EmilioE

Mam Ludową historię. Znakomita pozycja!
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

EmilioE

Genialną książką jest "Miejski grunt" Rafała Matyji. Historia rozwoju Polski przez pryzmat rozwoju miast i miejskich społeczności. Wymiata!
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

Pboczek

Skończyłem ją przed Chamstwem. Dobra pozycja, naprawdę dobry jest ten Matyja.  U+1F44D
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Żeby łatwiej w oko wpadało.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

EmilioE

Teraz czytam taką:
Jakoś mnie nie wciąga, robi wrażenie chaotyczne, fakty są podawane jak na jakimś sympozjum, nie czuję...

ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

Piterski

Ja ostatnio przeczytałem "Gambit Jaruzelskiego".
Spokojnie mogę polecić jako lekturę.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

EmilioE

Dzięki Piotrze za polecenie. Kupiłem Jaruzelskiego od razu myślę, że trzeba mieć.
Chamstwo mi pożyczy znajomy.
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

Piterski

Ciekaw jestem jaka będziesz mieć minę podczas tej lektury. Mi się osobiście zjeżyły włosy na głowie na myśl o tym co nas mogło spotkać. Przy okazji bardzo mi się podobała trafiona opinia na temat historyków, a w szczególności "historyków" z IPN.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Pboczek

Kupię i ja. Autor choć nie ma dużego dorobku, pisał np. o Modzelewskim, czym mnie do siebie zachęcił.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

Zainspirowany nowym sezonem "Wiedzmina" postanowiłem sięgnąć po tę książkę ponownie.
Mam wprawdzie pierwsze wydanie ale dwa tomy wymagały by interwencji introligatora lub ich wymiany więc zacząłem się rozglądać za wydaniem w twardej oprawie.

Właściwie jest tylko jedno kompletne z opowiadaniami, białe, ale ceny za nie są jak na tego typu książki kosmiczne. Od 1000 do nawet 2 tys. złoty. Myślałem, że może jest jakieś szczególne tak jak Pan Samochodzik (biała seria z grafikami Szymona Kobylińskiego) ale poza ładna okładka nie ma tam nic szczególnego.
 
W końcu w ramach kompromisu kupiłem "Opowiadania o Wiedźminie" dwa tomy uzupełnione o dwa odrębne opowiadania Sapkowskiego w twardej oprawie. Nie wiedziałem wcześniej ze coś takiego wyszło i właściwa sagę w czarnej twardej obwolucie. 
Uparłem się na te twarde okładki bo zazwyczaj tak wydawane książki są trwalsze. Teraz z racji braku miejsca na pułkach będę musiał sprzedać swoje stare pierwsze wydanie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Nie wiem czy są na forum miłośnicy piór wiecznych.
Ale jeżeli są to polecam[emoji38]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kangie

Mariusz, słyszałem że wieczne pióra padły jakościowo na pysk i vintage to jest to. Czy to prawda?
Life is too short for boring HiFi.

vasa

Cytat: kangie w Styczeń 19, 2022, 17:57
Mariusz, słyszałem że wieczne pióra padły jakościowo na pysk i vintage to jest to. Czy to prawda?
Mam kilka(naście) piór. Nowych, starych, tanich, drogich.
Summa summarum na codzień używam niedrogiego pióra współczesnej produkcji. Nie jest może śliczne ale perfekcyjnie wykonane, pancerne i niezawodne.
https://www.google.com/amp/s/zegarkiipiora.com/2016/01/31/twsbi-eco-test/amp/
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kangie

Ja gdzieś chyba w domu u rodziców w biurku mam maturalnego Parkera. Niedrogi. Stalówka oksydowana. Czarna barwa. Reszta plastik. To moje jedyne sensowne pióro, które kupiłem w 1997 r. przy ul. Piłsudskiego w nieistniejącym już sklepie z napisem "Papier". Ile ja się nim napisałem! Opowiadania, rozprawki, eseje, wiersze... Tylko po to żeby nie oblać matury.
Life is too short for boring HiFi.

tomasz_pianista

Nawet niezła pozycja o jazzie, okiem młodego człowieka. Niczego bardzo odkrywczego sie z niej nie dowiedziałem, jako osoba, która dosyć mocno siedzi w jazzie, ale autor bardzo zgrabnie snuje opowieść przez różne nurty, legendy, historie, rasizm, poszukiwania. W książce są wywiady między innymi z B.Marsalisem, Brotzmannem, Lee Konitzem, Sonnym Rollinsem, a wszystko jest ładnie wplecione w daną problematykę bycia jazzmanem, artystą, czarnym.

Polecam, wciągnąłem w 2 dni. W tle grały mi winyle z epoki;)

Do Brotzmanna i tak się nie przekonam, mimo, że byłem na koncercie :o
Grupa ratowania poziomu.

wiki

No i ostatnia została mi do przeczytania...... z sześciu tomów.....

Niestety....
Pierwsza jest wybitna.......
Pozostałe 5 tomów już takie sobie....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

To wydanie ma wybitne grafiki......
Autorstwa Siudmaka..... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

vasa

Cytat: wiki w Luty 12, 2022, 19:48No i ostatnia została mi do przeczytania...... z sześciu tomów.....
Czy powinienem wiedzieć co to za książka? ???
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wiki

Vasa, nie nerwujsja się......  :)

Diuna
Frank Herbert

A ostatnia to Kapitularz Diuną
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

vasa

Cytat: wiki w Luty 12, 2022, 20:18Diuna
Zgadzam się że tom I jest świetny a reszta to popłuczyny :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wiki

Bo jak czytałem Diune pierwszy raz to reszty nie było.....

A propo Wojciecha Siudmaka, który te serię ubogacił......
Wspaniały malarz/grafik sf......
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Piterski, a to znasz?
Właśnie czytam..... chyba pierwsza część.

Jak nie znasz to będzie Ci się podobać..... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka