Przemiana startego grata.

Zaczęty przez Mikut1982, Grudzień 07, 2021, 13:20

Poprzedni wątek - Następny wątek

thomas_XLR

Kolego "Mikut1982"

Podaj linka gdzie kupowałeś gałki jak na zdjęciu.


Mikut1982

Te z lewej nie dostępne..  kupiłem 4 ostatnie.

thomas_XLR


krzysiow122

Dużo gałek maja też tutaj, sam u nich brałem i wiem, że niektóre są na wysokim poziomie wykonania.
https://www.meditronik.com.pl/quick_search2.php?wzorzec=ga%C5%82ka&gdzie=sym
DIY Klon Sun Audio 2A3/6sn7,  Monobloki DIY SET 300B/6SN7,  kolumny DIY Audio Nirvana Super 10" i CASTLE ISIS; CD  Grundig 8400 MK II,   Lenco L-75 Mod - Nuda Mini, Ad Fontes - Dl 110,  PC audio: HP 5740 Daphile -> DAC PCM 1794 + XMOS U8, RPI4/AlloBoss 1.2

Mikut1982

Dibond srebrny przysłali  mi nowy.   Reklamacja przebiegła bez problemu..  ale cięte laserem to ,to nie jest.  Na efekt końcowy frontu, trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.   

Mikut1982

Teraz proszę was o pomoc..  nie wiem gdzie szukać skali potencjometru, od balance też musi być.   Gdzieś jakiś plik do pobrania. Srednica od 30 do 40 max 45mm. 

Mikut1982

Front panel designer chyba będzie dobry . 

Mikut1982

Do fronty jeszcze daleka droga.   Za mało czasu na to wszystko.. ale wymyślem sobie lampkę wzmacniacza.. długo myślałem z czego by ja zrobić.   Front jest testowy. 

Mikut1982

Z lewej u dołu... czerwona lampka będzie.

Mikut1982

Trochę śmieszne ale wykorzystałem w tym celu kontakt.

kangie

Life is too short for boring HiFi.

GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Piterski

Jesteś kreatywny :)

Podeślij te namiary na paczkomat, przewody dostaniesz gratis odcinki około 80 cm. Na pewno uda Ci się je spożytkować, a szkoda mi je wyrzucać.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Mikut1982


Mikut1982

Dostałeś wiadomość ?    Dwa razy pisałem....

Piterski

Wyładowały w spamie. Już wszystko mam jutro zapewne Ci to wyślę.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Mikut1982

Piotrek ,,wielkie dzięki,, za kabelki... na pewno się przydadzą... ja akurat ten tydzień jestem w stolicy..

jimmi

Cześć
Bardzo lubię takie prace... Gratuluję zacięcia. Myślę sobie, że gdzieś kumulowałeś podejście do tego tematu, aż dojrzało do realizacji.
U+1F44D
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

Piterski

Cytat: Mikut1982 w Marzec 14, 2022, 17:11... ja akurat ten tydzień jestem w stolicy..
To jak masz chęć i czas to zapraszam.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Mikut1982

Może następnym razem się uda.  Ale dzięki za zaproszenie..

Mikut1982

Taki wzmacniacz w stylu vintage wykonałem także z gramofonu...  nie grał on tak dobrze jak ten co robiłem teraz.   Te same lampy ecc83 i el95..  lecz inne transformatory głosnikowe..  czyszczenie potencjometrów i wymiana kilku kondensatorów pomogła..

Mikut1982


Mikut1982


Mikut1982

Ten emblemat stereo bardzo mi się podoba..