Phasemation PP300 vs AT-ART9

Zaczęty przez Bartolo, Kwiecień 05, 2019, 22:27

Poprzedni wątek - Następny wątek

Bartolo

Panowie, i Panie o ile takowe się ukrywają...
Pytanie z cyklu trudnych.
Co wybrać...? Cena porównywalna, opini niewiele... A chęć zmiany duża..
Ad Fontes (jeszcze), zmiana z AT-OC9III ML
Ramie lekkie. Muzyka wszelaka. ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

vasa

Cytat: Bartolo w Kwiecień 05, 2019, 22:27Pytanie z cyklu trudnych.
Co wybrać...?
Odradzam.
Po co Ci wkładka niskopoziomowa którą musisz wzmocnić o jakieś 65dB lub więcej jeżeli w napędzie masz odstęp od szumu jakieś 35-40db?
Szum łożyska będziesz wzmacniał? - Kup napęd.
Po co Ci wkładka z ostrzem line contact skoro ramię raczej do najprecyzyjniejszych nie należy? - Kup ramię.
Po co Ci wkładka z napięciem wyjściowym <,28mV ? - Masz to czym wzmocnić ponad 70dB? - Kup gramofon.
OC9 to bardzo dobra wkładka jest ale trzeba jej zapewnić odpowiednie warunki pracy i kalibrację.

Pewnie zrobisz po swojemu. Ale ja mam czyste sumienie :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Przy takich parametrach gramiaka może Benz Micro Ace ?

ahaja

W pierwszej kolejności należałoby przekuć dukaty na to o czym pisał Vasa. Zaś potem można rozważać doszlifowanie reszty.

Ponoć, za jakieś 2 tygodnie może będzie do wzięcia TD520+SME3012R ... ale się to musi potwierdzić.

vasa

Cytat: dino w Kwiecień 06, 2019, 00:11Przy takich parametrach gramiaka może Benz Micro Ace ?
Nie nabijaj się z ACE. To świetny przetwornik i też lubi cieplarniane warunki. Fontek potrzebuje żwawej MM-ki.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Bartolo

Pytanie o gramofon miło paść w innym temacie...
Ale skoro wywołaliście mnie do tablicy, to poproszę o sugestie..
Załóżmy że budżet na ramie i transport to 10-12.000zł.
Chodzi za mną Transrotor używany, może coś z VPI, czy Acoustic Signature.
To z nowszych konstrukcji, bo mam słabość do masywnych talerzy... AF, jest piękny i ciężko znaleźć coś co go przebije.
Ale chętne poczyta co macie do zaproponowania. Czy osobno transport, osobno ramię... Załóżmy że ramię pod którąś z tych wkładek. Bo jest okazja.. 8)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Piterski

Gramofon jest w drodze do mnie tak więc dziś lub jutro potwierdzę dukaty na wkładkę.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Z tego co przeczytałem obie wkładki mają taki sam szlif ale chyba PP3000 jest "ostrzejsza".
PP300ma niższy poziom wyjściowy więc pewnie masa cewek jest mniejsza.
Podobnie balans między kanałami większą wartość osiąga dla PP300.
Zupełnie zaś różnią się podatnością.

Mi się chyba bardziej parametrami podoba PP300.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Bartolo

"poszło".... Raz się żyje.. ;)  8) ::)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

vasa

Cytat: Bartolo w Kwiecień 07, 2019, 20:13
"poszło".... Raz się żyje.. ;)  8) ::)
Ale które poszło?

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Cytat: vasa w Kwiecień 06, 2019, 00:36Nie nabijaj się z ACE. To świetny przetwornik i też lubi cieplarniane warunki. Fontek potrzebuje żwawej MM-ki.
Wiem - ale uważam, że jest "łatwiejszy" niż Phasemation i ma bardziej "wyrównany" dźwięk w porównaniu z OC9

Piterski

AT-OC9 trafi na ramię Sony PS-X65 i zagra z LAR-Em.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

dino


Piterski

Bedę mógł coś powiedzieć jak to zagra z moim sensorem, zanim zestaw pojedzie do mojego kolegi na Śląsk.
Tam już będzie grał w docelowym systemie z LAR.
Czuje, że to będzie dobre zestawienie, a mój kolega dopiero zobaczy jak może zagrać winyl.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Pięknie, tylko wytłumaczcie co z czym zestawicie i co poszło :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

A to już Bartolo jak będzie miał czas i chęć się pochwali jaka wkładkę w miejsce AT-OC9 kupił.
Ja tylko wyjaśniłem gdzie docelowo trafi jego dotychczasowa wkładeczka.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.