Knosti- ręczna myjka do winyli

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 31, 2014, 12:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

jajacek1410

#425
.

KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

jajacek1410

Cytat: Bipo w Marzec 06, 2020, 15:00...
Alkohol izopropylowy 100 ml
....
Już wcześniej pisałem, ale powtórzę:  alkohol izopropylowy występuje w dwóch stopniach czystości - cz., czyli czysty i cz.d.a., czyli czysty do analiz. Czysty pozostawia osad. Używam tylko cz.d.a.
Ostatnio stwierdziłem, że alkohol się psuje. Wziąłem butelkę ze starych zapasów, już po terminie ważności - na oko wszystko było w porządku, natomiast po zmieszaniu z wodą płyn stał się mętny. Warto sprawdzać okres przydatności.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

kefas

A jaki płyn używacie do swoich myjek z odsysaczem? Forumowy czy oryginalny?

jajacek1410

Cytat: kefas w Marzec 07, 2020, 14:27A jaki płyn używacie do swoich myjek z odsysaczem? Forumowy czy oryginalny?
Oryginalnego użyłem tylko dwa razy - pierwszy i ostatni. Poszedł do szamba.
Woda destylowana + alkohol izopropylowy cz.d.a. + fotonal. Proporcje na oko. Jak nie zmieszać zawsze myje.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

Piterski

Ja na początku używałem sam Knosti. Później płyn na bazie tego alkoholu o wyższym stopniu czystości + woda destylowana do celów "medycznych" wraz z dodatkiem odpowiednika fotonalu i ok. 20-30% Knosti.
Teraz stosuje miksturę jaką kupuje od Ondreja. Jest to autorski patent jego kolegi farmaceuty, który to płyn usuwa również pleśni roztocza itp dziadostwo.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Bipo

Wracając do mycia, ostatnio kupiłem 2 nowiutkie płyty i jedna z 1982r w stanie idealnym.
Zrobiłem miksturę :
400ml woda demineralizowana
100 ml izopropanol
1ml mirasol 2000
Płyty umyte i osuszone. Po odsłuchu stwierdzam że ta igła nadal coś tam jeszcze zebrała. Jest tego minimalne ilości ale są....
Są to mikroskopijne włoski ale po trzech płytach już jest to mocno widoczne.
Mogę to porównać do umycia w płynie knosti oraz dodatkowym wypłukaniu w wodzie demineralizowanej.
Najgorzej było po umyciu tylko w płynie knosti bez dodatkowego plukania.Ponieważ na igle było tyle kłakòw, że można było je ręcznie zdejmować.
Tak więc najlepiej myć w miksturzę bo tylko myjemy i już nie płukamy. W płynie konosti dochodzi dodatkowe płukanie.
Chyba że jeszcze pluczecie po umyciu w miksturze?

Piterski

Ja dodaje do mikstury około 20% płynu Knostii. Z tym, że stosuje go do myjki odsysającej.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.