Antypromocje, chore ceny - generalnie winylowa paranoja....

Zaczęty przez Wireless, Styczeń 05, 2015, 21:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

Wireless

Wkurza mnie już ta moda na winyle. Uwielbiam ten nośnik (aby nie było żadnych wątpliwości ;) ), ale to co teraz się dzieje w sklepach, urąga już, moim zdaniem, ludzkiej przyzwoitości. Dzisiaj w empiku zauważyłem "Blue Lines" Massive Attack - i już, już chciałem kupić, ale spojrzałem na cenę - 262pln... Przy takim poziomie cenowym ja odpadam powoli... Diabli mnie biorą na ten skorporacjonalizowany rynek, w którym wydawcy, zamiast inwestować np. w nowe tłocznie, co pozwoliłoby na obniżenie cen, drenują portfele hipsterów, z których jakie 90% kupuje winyle, bo to jest modne ... Czekam z utęsknieniem na przeminięcie tej mody. Szkoda tylko tytułow, których przez to nie kupię ... eeechh. A nowy wątek po to aby podawać właśnie takie wkurzające "okazje" ...
Pozdrawiam, Wireless

merlin1973

Pozdrawiam S.CH.

wojtek41

262..? To jeszcze nic. Na alledrogo wisi box Frankie Goes To Hollywood za bagatela 1449 zlotych.  Smiech na sali -)))
Pomimo, ze bardzo lubie "Welcom..." i produkcje Trvora Horn'a, to jednak najgorszemu wrogowi nie polecam w tej cenie.
Ps. Nie wspomne juz o japonskich wydaniach. Na all...jakas paranoja panuje -)

elem

Pal licho nowe płyty, taniej nie będzie. Gorzej, że byle placek podziobany jak nastolatek trądzikiem ceni się od 3 dych w górę. Za sprzedaż biorą się już chyba ośmiolatki, które na komunię dostały srajfona. I wszystko jest rare, scarce, coloured, shaped, limited, numbered... shit.
I ofkors MINT, chyba k.rva MINTAJ zdechły 30 lat nazad. AAAAAAAAAAAA!

Ale zabawa jest :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Wireless

Cytat: merlin1973 w Styczeń 05, 2015, 21:59
Ja "raczkuje" dopiero w winylach ;)
A czy to jest okazja??? czy norma???

http://allegro.pl/pink-floyd-the-division-bell-deluxe-japan-edition-i4840768160.html


No też nieźle. Z tym Frankiem idącym do Hollywood - podobnie. Eeeeechhhh
Pozdrawiam, Wireless

merlin1973

Pozdrawiam S.CH.

elem

Cytat: merlin1973 w Styczeń 05, 2015, 21:59A czy to jest okazja??? czy norma???

http://allegro.pl/pink-floyd-the-division-bell-deluxe-japan-edition-i4840768160.html

to jest to samo wydanie, które jest wszędzie plus OBI i pewnie infosy w krzaczkach. Sami piszą w opisie aukcji, że to "japan edition - made in EU especially on japanese market"
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe



vasa

Cytat: merlin1973 w Styczeń 05, 2015, 21:59A czy to jest okazja??? czy norma???
Norma.
Szukanie łosia jest najłatwiejsze na nie ustabilizowanym rynku gdzie brak wyraźnych punktów odniesienia. Jeszcze lepiej jest w malarstwie współczesnym gdzie płacisz za nadzieję przyszłego kolosalnego zysku.
Co do Pinków to dlaczego nie kupić tego: http://allegro.pl/pink-floyd-the-division-bell-2lp-180gr-foliaremast-i4937828318.html
O ile dobrze czytam informacje gospodarcze to i tak obydwie płyty tłoczone są w Czechach a reszta to shit w pozłotce.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wojtek41

Slawek. Cena z dupy wyjeta. Przepraszajac za slownictwo.

wojtek41

Niech sobie szukaja kogo chca. Tylko sposob w jaki to robia, wola o pomste do nieba. Nie bede mnozyl przykladow, ale plyty oferowane po 200 czy 300 zlotych ( UZYWANE !!! ) mozna spokojnie kupic ponizej 100 zlotych.

elem

Cytat: vasa w Styczeń 05, 2015, 22:26to i tak obydwie płyty tłoczone są w Czechach

Akurat ten PF w Niemczech, tłocznia Pallas albo Optimal.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Wireless

Cytat: wojtek41 w Styczeń 05, 2015, 22:31
Niech sobie szukaja kogo chca. Tylko sposob w jaki to robia, wola o pomste do nieba. Nie bede mnozyl przykladow, ale plyty oferowane po 200 czy 300 zlotych ( UZYWANE !!! ) mozna spokojnie kupic ponizej 100 zlotych.
Dokładnie. Tym bardziej, że wiele z tych mintów to mintaje właśnie (jak zauważył Elem) ...
Pozdrawiam, Wireless

Wireless

Hmm - nigdzie nie znajduję jednak informacji nt tego The Piper At The Gates Of Dawn z 2011 roku .... Wszędzie cisza. Zatem zakładam, że te super niskie ceny na Massive Attack to też jakieś podejrzane wydawnictwo. Czyli z jednej strony chora cena za wznowienie, a z drugiej cena za pirata (a więc też chora) ...
Pozdrawiam, Wireless

elem

Cytat: wireless w Styczeń 05, 2015, 22:22Link do Massive Attack na amazon.co.uk :
http://www.amazon.co.uk/Blue-Lines-VINYL-Massive-Attack/dp/B0094RCD14/ref=sr_1_2?s=music&ie=UTF8&qid=1420491378&sr=1-2&keywords=massive+attack

Na JPC:
https://www.jpc.de/jpcng/poprock/detail/-/art/Massive-Attack-Blue-Lines-2012-Mix-Master-180g-Deluxe-Collectors-Edition-2LP-CD-DVD-Poster/hnum/3142719

I na alletanio
http://allegro.pl/massive-attack-blue-lines-2-lp-vinyl-point-i4948135094.html
oraz
http://allegro.pl/massive-attack-blue-lines-2lp-1cd-1dvd-limited-edt-i4936989544.html

Czy to ta sama płyta !?!?!?

BTW - czy istniało jakieś wznowienie PF The Piper ... z 2011 roku, które jakoś mi umknęło .... ?
http://allegro.pl/pink-floyd-the-piper-at-the-gates-of-dawn-2011-i4948381133.html

To te same płyty MA. Szczerze mówiąc to widziałem w Empiku za chyba 79,90, może 89,90. Kupiłem w MM na wyprzedaży latem za 69,90. To legalne wydawnictwa, były drożej ale chyba nowy dystrybutor Virgin jakąś promocję robi.

PF - tak, w 2011 wyszły remajstry wszytskich PF na CD w papierowych okładkach ( nie lubię). Najtaniej wyjdzie jak kupisz cały box.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Wireless

Eeeechh - ajajajaj - a ja zakładałem, że ten PF to winyl .... :) Mea culpa. Wściekłość mnie oślepiła :).
Na CD to mam już wszystko PFów :). A więc zainwestuję w ten MA. I może sobie Cohena dokupię (żonka lubi :) ).
Pozdrawiam, Wireless

vasa

Cytat: elem w Styczeń 05, 2015, 22:32Akurat ten PF w Niemczech,
Cholera wie.
Ten zestaw "japoński" jest wydany przez Warner Music a oni rozrzutni raczej nie są.
A ten album za stówę z mojego linku to ponoć tłoczony w Stanach na najlepszych maszynach :)
Ale ja mam rozeznanie marne.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Wireless

Cytat: elem w Styczeń 05, 2015, 22:40

To te same płyty MA. Szczerze mówiąc to widziałem w Empiku za chyba 79,90, może 89,90. Kupiłem w MM na wyprzedaży latem za 69,90. To legalne wydawnictwa, były drożej ale chyba nowy dystrybutor Virgin jakąś promocję robi.

PF - tak, w 2011 wyszły remajstry wszytskich PF na CD w papierowych okładkach ( nie lubię). Najtaniej wyjdzie jak kupisz cały box.
Ale tutaj właśnie widać, jak działa ten chory rynek. Początkowa cena - 80pln, potem zniżka do 70, a po paru miesiącach ... skok do 200 i, w przypadku empiku, jeszcze lepiej, a w przypadku JPC już zupełnie super (80 euro) ...
Pozdrawiam, Wireless

elem

Cytat: vasa w Styczeń 05, 2015, 22:54Cholera wie.

Na 100% DE, sprawdzone. Tłocznia Pallas , u nich tłoczy np. Speakers Corner. Tłoczenie US jest z QRP, też super, a może i lepiej.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

elem

Cytat: wireless w Styczeń 05, 2015, 23:06Ale tutaj właśnie widać, jak działa ten chory rynek. Początkowa cena - 80pln, potem zniżka do 70, a po paru miesiącach ... skok do 200 i, w przypadku empiku, jeszcze lepiej, a w przypadku JPC już zupełnie super (80 euro) ...

Początkowa cena była na pewno ok. 150 pln. Ten box chyba jest już na wyczerpaniu i raczej dotłoku nie będzie. Polska cena jest prawdopodobnie związana z przejęciem dystrybucji i wyprzedażą towaru poprzedniego dystrybutora (Universal przejął katalog Virgin od EMI). Trza brać na zapas :)

Mieliśmy narzekać na mintaje a nie promować zakupy  :D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

masza

Cytat: merlin1973 w Styczeń 05, 2015, 22:24
Ceny nie dla mnie >:( >:( >:(

http://allegro.pl/mike-oldfield-tubular-bells-japan-lp-folia-180-i4801606853.html

Jutro sprawdzę na półce czy przypadkiem nie mam dwóch japońskich wydań dzwonków.
Jeśli są to jedną mogę się wymienić na coś ciekawego.

elem

Cytat: vasa w Styczeń 05, 2015, 22:54ten album za stówę z mojego linku to ponoć tłoczony w Stanach na najlepszych maszynach

hmm, to raczej nie jest USmański press, sticker na froncie ma kod europejski. Zdjęcie stickera  z tyłu niewyraźne. W aukcji opisane tłoczenie w QRP ale w takim przypadku sticker frontowy powinien mieć numer jak na zdjęciu nr 1 (fot.2 z aukcji)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Wireless

Cel jest jasny jak słońce - szuka łosia :). Pytanie tylko, czy go znajdzie .... Chore faktycznie.
Pozdrawiam, Wireless