Marillion & Fish

Zaczęty przez merlin1973, Styczeń 21, 2017, 11:25

Poprzedni wątek - Następny wątek

merlin1973

Tak jak w temacie, pisać proszę o zespole jak i o Rybie ;)
Co lubimy, czego nie ;)
Dla mnie Marillion to przede wszystkim pierwsze 5 płyt.

Script for a Jester's Tear 1983
Fugazi 1984
Misplaced Childhood 1985
Clutching at Straws 1987
Seasons End 1989

Inne mniej trawię  ;) za to Rybkę trawię bardzo ;D
Pozdrawiam S.CH.


gratefullde

Brawo za temat, wreszcie jest :)

Dla mnie "jedynka" jest tym gdzie spotyka się wszystko to co kocham w Marillion i Fishu. Potem jest też fajnie ale już nie tak autentycznie. Pierwsza płyta jest magiczna. Wszystkie następne są wynikiem doprecyzowania stylu ale też grania w stronę komercyjną.
Marillion bez Fisha to porażka, choć wiem że Hogart ma swoich zwolenników to niestety nie wiem, dlaczego :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

osiek

Jakiś czas temu odkryłem na Tidalu 6płytowe wydawnictwo oficjalnych bootlegów z początków działalności. Jakość nagrań nie jest jakaś super ale tez do tragedii daleko. Za to muzyka i emocje super. Polecam każdemu, kto lubi Marillion z Fishem.


Co do późniejszych płyt z Hogarthem. Kilka razy próbowałem się przekonać, ale nie.

gratefullde

Cytat: osiek w Styczeń 21, 2017, 11:42Co do późniejszych płyt z Hogarthem. Kilka razy próbowałem się przekonać, ale nie.

Ja nawet zainwestowalem i zakupilem koncert akustyczny. Przekonał mnie to do tego, że muzycznie są świetni, vokalnie beznadziejni ;(
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

osiek

Nie pamietam co to była za płyta (z tych hogarthowych) ale jak usłyszałem co Kelly robił na klawiszach to mi się  jednogroszówki chcialy rozmienić na drobne. :( Zreszta Fish tez jakby obniżył poziom. W pewnym momencie pogubiłem się w jego nowych lub ,,nowych" płytach.

gratefullde

Cytat: osiek w Styczeń 21, 2017, 12:25
Nie pamietam co to była za płyta (z tych hogarthowych) ale jak usłyszałem co Kelly robił na klawiszach to mi się  jednogroszówki chcialy rozmienić na drobne. :( Zreszta Fish tez jakby obniżył poziom. W pewnym momencie pogubiłem się w jego nowych lub ,,nowych" płytach.


Marillon obecnie ma atut w postaci basisty i gitarzysty (obłędni muzycy).

Co to Fisha to jest różnie. Udany debiut, to na pewno. No i ostatnia płyta jest po prostu znakomita. Nie ma się tam do czego przyczepić. Moim zdaniem oczywiście.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102

Pierwsze trzy płyty wywarły na mnie niesamowite wrażenie. Jeszcze pamiętam ciarki, jakie chodziły mi po plecach podczas pierwszych słuchań.
Hogartowych płyt nawet nie próbowałem polubić. Odrzucały mnie. Nigdy nie potrafiłem się przemóc, żeby je przesłuchać.

Jamówię

Dla mnie Marillion to tylko z Fishem. Pierwsza płyta to zerżnięty Genesis ;D ale jak się uczyć,to od najlepszych. Następne płyty to już były pomysły własne. Najbardziej cenię sobie Clutching,jest mz najdojrzalszą płytą,lubię też Srokę złodziejkę świetny koncert. Podobnie jak rudy,płyt z Hogarthem nawet nie tykam.

fotobia

Ja odkryłem Marillion mając 15 lat, jak usłyszałem po raz pierwszy Script to długo nie mogłem się otrząsnąć. Zakochałem się od pierwszego usłyszenia i trwa to do dziś. Przestawił mi się wtedy niemal całkiem muzyczny świat.
Fenomenalne jest  to, że to bardzo melodyjna muzyka. Każdy kawałek z pierwszych trzech płyt można sobie nucić. Do tego dla mnie cudowny klimat który po prostu wciąga do słuchania. Nawet moja żona twierdzi, że te płyty to jedne z nielicznych, których da się słuchać w całości.
Ech, aż sobie Fugazi (cd z 84 EMI Germany) zapodałem i słucham. :)
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

wojtek41

Narobiliście smaka  ;)  Zaczynam od pierwszej "Script...".  Mam wydania US na labelu Capitol i ciekawi mnie jak to zabrzmi po latach... :)

merlin1973

Cytat: wojtek41 w Styczeń 27, 2017, 21:21Narobiliście smaka
I o to chodzi Wojtek :):):) o to chodzi !!!

Po latach? zazdroszczę , wtedy tego nie słuchałem :(
Pozdrawiam S.CH.


christo

A ja dziś z nieco innej beczki ale w klimacie :)
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

wojtek41

#14
"Script..." za mną. Pięknie się słuchało i wspominało. Czas na "Fugazi". )
Szkoda tylko, że nie mam oryginałów z UK. Chętnie bym porównał.


rudy-102

Moja żona właśnie mnie zabiła. Tak mnie zainspirowałeś, że też sobie puściłem Fugazi. Żona podsypiała na kanapie. Jak płyta się skończyła i wstałem puścić coś innego. Wtedy ona spytała:
- Co to było? Całkiem fajna muzyka. Nigdy nie słyszałam.

Kurde z kim ja się ożeniłem? Ona w 1984 Modern Talking słuchała :(

fotobia

Kurde, a ja trzy dni wyrwane z życiorysu przez grypę mam. Jutro za to cały dzień będę sam i nie omieszkam Fugazi sprawdzić na nowej wkładce.

Cytat: rudy-102 w Styczeń 29, 2017, 22:48
Moja żona właśnie mnie zabiła. Tak mnie zainspirowałeś, że też sobie puściłem Fugazi. Żona podsypiała na kanapie. Jak płyta się skończyła i wstałem puścić coś innego. Wtedy ona spytała:
- Co to było? Całkiem fajna muzyka. Nigdy nie słyszałam.

Kurde z kim ja się ożeniłem? Ona w 1984 Modern Talking słuchała :(
A Ty tyle lat trzymałeś taką muzykę przed nią ukrytą... ;) Jakie to musi być fajne odkryć stare Marillion po ponad 30 latach...
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

rudy-102

No wiesz. Niektóre sprawy trzeba przed kobietami w tajemnicy trzymać i z umiarem dozować ich ujawnianie. Wtedy im się wydaje, że nie jesteśmy aż tacy nudni. ;D ;D ;D

fotobia

ta...jest to jakiś sposób... :)
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

merlin1973

Pozdrawiam S.CH.

kefas


christo

A tymczasem Ryba nie śpi! :) W lipcu na 4 LP ukaże się zremasterowany Misplaced Childhood oraz zapis koncertu z 1985 w Utrechcie. Prawdziwa gratka.

Szczegóły tu: https://shop.fishheads.club/product/misplaced-childhood-deluxe-vinyl-box-set/
Ciekaw jestem jakości...
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

christo

Dodam jeszcze, że Ryba która zarzekała się, że kończy z koncertami zapowiada na grudzień początek dużej trasy koncertowej. Trasa powiązana będzie z promocją nowego albumu (!) Weltschmerz, zapowiadanego na listopad tego roku i jednocześnie 30 rocznicą wydania Clutching at Straws.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

kefas

To tylko się cieszyć ;D

fotobia

#24
Cytat: christo w Maj 20, 2017, 18:39
A tymczasem Ryba nie śpi! :) W lipcu na 4 LP ukaże się zremasterowany Misplaced Childhood oraz zapis koncertu z 1985 w Utrechcie. Prawdziwa gratka.

Szczegóły tu: https://shop.fishheads.club/product/misplaced-childhood-deluxe-vinyl-box-set/
Ciekaw jestem jakości...
Ktoś zamawia, zaczynam się zastanawiać :)
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S