Menu główne

Fotografia

Zaczęty przez Keef98, Styczeń 16, 2017, 19:17

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Cytat: dino w Październik 19, 2018, 21:01Aparat to nie jest to mój priorytet na już ale wiem na co "polować". I będzie to raczej Pentax. Zwłaszcza, że ma RAW.

Ja nie mam żadnego parcia na RAW... Poza tym już chyba lustra nie chcę. Chcę natomiast czegoś co szybko i sprawnie zrobi dobrej jakości zdjęcie bez pitolenia się z ustawieniami.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

dino

Ale ..analogowym chociaż troszkę trza być  ;D ;D ;D
A z RAW się bardzo przeprosiłem jak trzeba było wykorzystać moje zdjęcia do gadżetów typu kalendarze.

McGyver

Aha. W tym systemie posiadam Konica Minolta Dynax 7D i trochę szkieł do niej. To kapitalna puszka, ale będę wyprzedawał, bo bytów nie należy mnożyć ponad niezbędną potrzebę. Tzn nie ma sensu utrzymywać równolegle dwóch systemów. Mam jeszcze system Pentaxa, i bardziej go lubię m.in. ze względu na mnogość posiadanych szkieł, więc przy Pentaksie pozostanę.
Co do długich zoomów, to mam do Pentaxa (ale występuje także z mocowaniem Minolta/Sony Alpha) Sigmę 70-300/ f:4.0-5.6 (ale aż do ok. 250mm utrzymuje f:4.5), jest to dość tani zoom (występuje pod kilkoma markami) i uważam że ma bardzo korzystny stosunek cena/jakość. Czasem można wyrwać za grosze: https://allegro.pl/teleobiektyw-zoom-obiektyw-sigma-70-300-mm-i7625234755.html

gratefullde

Cytat: McGyver w Październik 19, 2018, 21:19
Aha. W tym systemie posiadam Konica Minolta Dynax 7D i trochę szkieł do niej. To kapitalna puszka, ale będę wyprzedawał, bo bytów nie należy mnożyć ponad niezbędną potrzebę. Tzn nie ma sensu utrzymywać równolegle dwóch systemów. Mam jeszcze system Pentaxa, i bardziej go lubię m.in. ze względu na mnogość posiadanych szkieł, więc przy Pentaksie pozostanę.
Co do długich zoomów, to mam do Pentaxa (ale występuje także z mocowaniem Minolta/Sony Alpha) Sigmę 70-300/ f:4.0-5.6 (ale aż do ok. 250mm utrzymuje f:4.5), jest to dość tani zoom (występuje pod kilkoma markami) i uważam że ma bardzo korzystny stosunek cena/jakość. Czasem można wyrwać za grosze: https://allegro.pl/teleobiektyw-zoom-obiektyw-sigma-70-300-mm-i7625234755.html
Cytat: McGyver w Październik 19, 2018, 21:19jest to dość tani zoom (występuje pod kilkoma markami) i uważam że ma bardzo korzystny stosunek cena/jakość.
Cytat: McGyver w Październik 19, 2018, 21:19jest to dość tani zoom (występuje pod kilkoma markami) i uważam że ma bardzo korzystny stosunek cena/jakość.

Ze wszystkim się zgadzam o czym piszesz ale z tymi tanimi zoomami to mz nie ma co pisać o stosunku jakość/cena. To okropny kompromis jeśli chodzi o to co potem widzimy. Wzrok mniej wybacza niż słuch, tak myślę. A te tanie zoomy są po prostu do du.. To słabe konstrukcje i raczej "ciemne". Zrobienie tym przyzwoitego zdjęcia jastrzebia zawieszonego na niebie, graniczy z cudem, to musi być fuks.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

McGyver

Cytat: gratefullde w Październik 19, 2018, 21:26Wzrok mniej wybacza niż słuch, tak myślę.
A ja myślę że wręcz przeciwnie.

Cytat: gratefullde w Październik 19, 2018, 21:26A te tanie zoomy są po prostu do du.. To słabe konstrukcje i raczej "ciemne".
Dobre konstrukcje raczej jasne kosztują 10-50x więcej.

Cytat: gratefullde w Październik 19, 2018, 21:26Zrobienie tym przyzwoitego zdjęcia jastrzebia zawieszonego na niebie, graniczy z cudem, to musi być fuks.
Właśnie kiedyś fotografowałem tym orły i jastrzębie, poszukam później fotek i wkleję.

Natomiast przygodę z tanim "megazoomem" 18-200mm to chyba zakończyłem na jednej sesji fotograficznej. Tutaj sprawdza się przysłowie, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Niestety, to że są ciemne to nie jest ich jedyna wada. Sporo mógłbym wybaczyć, ale nie tak duże aberracje chromatyczne.

gratefullde

Cytat: McGyver w Październik 19, 2018, 21:38Dobre konstrukcje raczej jasne kosztują 10-50x więcej.

O tym pisałem właśnie.

Cytat: McGyver w Październik 19, 2018, 21:38A ja myślę że wręcz przeciwnie.

To była tylko dygresja, bez znaczenia ale możesz mieć rację :)

Cytat: McGyver w Październik 19, 2018, 21:38Właśnie kiedyś fotografowałem tym orły i jastrzębie, poszukam później fotek i wkleję.

Ciekawym :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

axolotl

A ja ze swojej strony polece manuala ze stykami do pentaxa mc cosmicar zoom o swiatelku 4 ogniskowa 35-70.
Ostry od pelnej dziury.

Jest jeszcze swietny rikenon 70-210 swiatelko tez 4 ale u mnie z body wystepuje efekt plywajacego lustra i nie wiem czy to wina obiektywu czy nie chce wspolgrac z moim body pentaxa. : A wielka szkoda.

McGyver

Cytat: axolotl w Październik 20, 2018, 13:13ogniskowa 35-70.
Po przeliczeniu do APS-C wychodzi ekwiwalent 42-105mm. Całkowity brak szerokiego kąta, a więc obiektyw mało uniwersalny. Aczkolwiek może być świetny do portretów.
Cytat: axolotl w Październik 20, 2018, 13:13efekt plywajacego lustra
A co to takiego?
Cytat: axolotl w Październik 20, 2018, 13:13z moim body pentaxa.
Jaką masz puszkę?

frywolny trucht

Cytat: McGyver w Październik 19, 2018, 21:38"megazoomem" 18-200mm to chyba zakończyłem na jednej sesji fotograficznej.

Moja relacja takim zoomem. Wiadomo jak w Sobieskim jest ciemno, prawda? Bez statywu, bez lampy off course: http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=2379.0
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

axolotl

Cytat: McGyver w Październik 20, 2018, 13:22
Cytat: axolotl w Październik 20, 2018, 13:13ogniskowa 35-70.
Po przeliczeniu do APS-C wychodzi ekwiwalent 42-105mm. Całkowity brak szerokiego kąta, a więc obiektyw mało uniwersalny. Aczkolwiek może być świetny do portretów.
Cytat: axolotl w Październik 20, 2018, 13:13efekt plywajacego lustra
A co to takiego?
Cytat: axolotl w Październik 20, 2018, 13:13z moim body pentaxa.
Jaką masz puszkę?


Pentaxa kr, starenkie body ale z malym przebiegiem.
Ostrosc lapie tam gdzie chce, a przewaznie u mnie z wielkim ff , skali juz brak do korekcji.

Wczesniej mialem da35 2.4 - ostrzejszej stalki jeszcze nie widzialem ....
Pentaxa 50 1.7 tez mile wspominam  ...

McGyver

W moich puszkach AF działa bardzo dobrze, nie ma żadnego BF ani FF. I to z żadnym z posiadanych obiektywów. Ale ponoć to zależy od egzemplarza obiektywu. Najwidoczniej za każdym razem przy zakupie dobrze trafiałem.

axolotl

W k5 nie ma żadnego problemu. Zawsze można przekalibrowac. W kr muszę podpinać do kompa i robić to przez menu serwisowe. A to uciążliwe niestety.

McGyver

No właśnie mam K5 i z żadnym z moich słoików nie musiałem korekcji wprowadzać.

frywolny trucht

Taki zoom ma Sigma 18-200. Wszystko na automacie. JPG. Musiałem tylko zmniejszyć zdjęcie ( trochę straciło na jakości) bo ponad 10MB zajmowało jedno. Poza tym bez żadnych obróbków w kompie
Sądzę, że sporo Sigmie brakuje do merlinowego zoomu, ale żebym zaraz rzucił swój w kąt?  :o ::) Hmmmm.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#289
A teraz zdjęcia z komórki. Komórka ma f=1,7.  12 Mpix bez obróbki, zdjęcia tylko zmniejszone ze szkodą dla ich jakości. Gdybym chciał kupić podobnie jasne szkło : https://scentre.pl/shop/product/show?produkt=sel85f18_mocowanie_typu_e_i_wspolpraca_z_pelnoklatkowymi_matrycami_obrazu prawie trzy koła trzeba dać.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

merlin1973

#290
Eeeee Sony aparaty macie  ;) mówią,że Nikony i Canony to cuda robią a reszta.... się chowa  :(
Pozdrawiam S.CH.

McGyver

Cytat: merlin1973 w Październik 20, 2018, 16:40mówią,że Nikony i Canony to cuda robią
To bzdury plotą, a Ty słuchasz  :P 
Zdjęcia robi fotograf, nie aparat. A od samej puszki i tak ważniejszy obiektyw.

frywolny trucht

Ja u Sony wylądowałem bo miałem dwie Minolty, a jakoś tak się z tamtą marką polubiłem. Mam gdzieś jeszcze w biurze w fajnym stanie KM A2.  Wszystko chodzi jak w nówce. Jaki to był gadżeciarski aparat. Ruchomy wizjer, ruchomy ekran LCD. Fajne zdjęcia robił. Jak mu się trafiło z ostrością :) Ostrość i szumy. Wtedy rzeczywiście mówiło się, że Canon nie szumi w trudnych warunkach. Kupiłem więc amatorską 450D i rzeczywiście lepiej sobie radziła. Ale A2 miała stabilizację, a Canon długo unikał więc w sumie Minoltą mogłem zejść z ISO, bo stabilizacja i na jedno wychodziło. Później dla Canona zaczęto robić stabilizację w obiektywach, ale to po ciulu było, bo ciężkie i wiele nie dawało w dużych zoomach rzędu 300mm ( bodajże taki mam). No i jak Canon mnie zmęczył popatrzyłem, że bardzo chwalą tę moją Alfę za obsługę i jakość zdjęć aż nadto do amatorskiej zabawy. Szwagierro ma podstawowego Nikona sprzed paru lat i jakoś gaci nie urywa. To znaczy jest zupełnie zwyczajny z KIT-owym szkłem. Od siedmiu lat zupełnie nie obserwuję rynku, ale ten zoom w 350 jakby mną potrząsnął :) Śmiem jednak przypuszczać, że główny podział przebiega na linii klas, a w poszczególnych klasach jeden coś robi lepiej, a coś gorzej , ale ogólnie w amatorce- jedna psina. Pod testem jaki zapodałem z SONY DSC-HX350 są opinie, że np. Panasonic lepszy :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

SeverianPL  Karol Cyrankowski • 2 lata temu
Gorąco zachęcam do Panasonica FZ1000, fakt że kosztuje więcej (2,8k) ale daje świetne możliwości i gdybym teraz miał kupić kompakt, to prawdopodobnie byłby to ten model.
Generalnie wszystko z matrycą 1" będzie dawać lepsze zdjęcia niż 1/2,3(6)" mocowane w większości kompaktów. W przedziale 2-3k jest sporo aparatów, które dobierzesz w zależności od preferencji (zoom vs rozmiar). Jeśli np. 10x zoom, to nie za mało, to polecam np. TZ100 (jeśli szukasz mniejszych rozmiarów, np. do kieszeni na rower), jeśli rozmiar nie ma znaczenia, to ponownie FZ1000 (16x), a jeśli głównym czynnikiem ma być zoom i będziesz robił zdjęcia za dnia, w dobrym świetle to bierz Nikona P900 (83x).
Pamiętaj tylko, że pogoń za ogniskową odbywa się kosztem jakości zdjęć i gorąco zachęcam do skupienia się na matrycach 1", są droższe ale zapewniają wyższą jakość obrazu (zwłaszcza w trudniejszych warunkach oświetleniowych). Poniżej porównanie rozmiarów matryc
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Cytat: frywolny trucht w Październik 20, 2018, 17:57
SeverianPL  Karol Cyrankowski • 2 lata temu
Gorąco zachęcam do Panasonica FZ1000, fakt że kosztuje więcej (2,8k) ale daje świetne możliwości i gdybym teraz miał kupić kompakt, to prawdopodobnie byłby to ten model.
Generalnie wszystko z matrycą 1" będzie dawać lepsze zdjęcia niż 1/2,3(6)" mocowane w większości kompaktów. W przedziale 2-3k jest sporo aparatów, które dobierzesz w zależności od preferencji (zoom vs rozmiar). Jeśli np. 10x zoom, to nie za mało, to polecam np. TZ100 (jeśli szukasz mniejszych rozmiarów, np. do kieszeni na rower), jeśli rozmiar nie ma znaczenia, to ponownie FZ1000 (16x), a jeśli głównym czynnikiem ma być zoom i będziesz robił zdjęcia za dnia, w dobrym świetle to bierz Nikona P900 (83x).
Pamiętaj tylko, że pogoń za ogniskową odbywa się kosztem jakości zdjęć i gorąco zachęcam do skupienia się na matrycach 1", są droższe ale zapewniają wyższą jakość obrazu (zwłaszcza w trudniejszych warunkach oświetleniowych). Poniżej porównanie rozmiarów matryc


No tak, tylko to kwota x 2. Przecież tak można było by w nieskończoność ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

McGyver

Kiedy zastanawiałem się nad zakupem swojej pierwszej lustrzanki cyfrowej brałem pod uwgę także Nikona i Canona. Ale to był czas kiedy te firmy cięły koszty. Nikon przez kombinacje z mocowaniem obiektywów typu jest śrubokręt/nie ma śrubokręta spieprzył sobie to co było jedną z największych zalet systemu - pełną kompatybilność. Podobnie zrobił Canon.
Pentax nigdy tak nie żydził, co więcej, zachował bagnet z epoki manual focus, dzięki czemu dziś mogę do K5 podpiąć słoik wyjęty z sowieckiego aparatu Зенит Aвтомат, i działa!

frywolny trucht

#297
Cytat: gratefullde w Październik 20, 2018, 18:01No tak, tylko to kwota x 2. Przecież tak można było by w nieskończoność

https://allegro.pl/panasonic-dmc-fz1000-aparat-lumix-4k-lumix-16xzoom-i7583814983.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=_ELKTRK_PLA_Fotografia&ev_adgr=Aparaty+cyfrowe&ev_ln=PRODUCT+GROUP&utm_content=&gclid=CjwKCAjwpKveBRAwEiwAo4PqmwU3y7VIdF_nla5fm0UP633jnx3LG14Ljhe2vipsxXyegVF2hmxyaBoCuPUQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=CNKXg7W0ld4CFQ1UGAodeFcFBQ

Fajnie, że ma więcej regulacji ekranu i można go odwrócić dupą. Nie porysuje się. +500 do witalności ;)

p.s. Ekran w pracy zawsze poza obrysem aparatu? Jak tak -200 od witalności
Edit- Da się go tak złożyć, żeby był przyklejony do aparatu  ekranem do fotografującego. No to cacy.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Ten ekran w Panasonicu to jest bardzo fajna użyteczność. Robienie zdjęć zza węgła. Paparazzi... Można wsadzić aparat przez kraty w oknie ( urbex) i robić zdjęcia w bok, a w czasie wojny może cię- reportera wojennego- uchronić od snajperskiej kuli :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Jednakże Panasonic oszukuje zoomem cyfrowym, więc dla zoomiarzy Soniak będzie dużo ciekawszy.

https://www.youtube.com/watch?v=O8uC_tF7aJQ
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93