Dzien pozniej...Czyli godny nastepca.

Zaczęty przez wojtek41, Listopad 07, 2014, 15:15

Poprzedni wątek - Następny wątek

wojtek41

Dodam tylko, ze mnie na samym poczatku chodzilo o odtwarzacz CD. Teraz mozemy powiekszyc pole zainteresowania...)

Wireless

A jaki zakres cenowy ?
Czy dopuszczasz możliwość odtwarzania jedynie plików ?
Pozdrawiam, Wireless

wojtek41

Powiedzmy do 2 tysiecy PLN.
Wszystkie chwyty dozwolone...)

vasa

Na wystawie AS był zestaw CD CA zasilający po coaxialu DAĆ-a Asusa. Słuchało się tego przez słuchawki. Moim zdaniem warto spróbować.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Wireless

Ogólnie DAC to dobry wybór, o ile
a. jeśli dopuszczasz granie "z plików" i akceptujesz połączenia USB z komputerem
b. jeśli dopuszczasz granie CD - wtedy potrzebny Ci transport.
Konkretnie co do ASUSa - ja tego Xonara nie słyszałem, więc się nie wypowiadam :).
Niestety te 2kpln dają trochę niewielki margines na poszukiwania...
Pozdrawiam, Wireless

Wireless

Dodatkowo - zapomniałem dopisać o pkcie (c):
c. jeśli dopuszczasz granie z plików przez sieć komputerową - wtedy też potrzebny będzie transport. Z mojego punktu widzenia (jestem totalnym sceptykiem co do wpływu transportu cyfrowego na dźwięk) wystarczyłby w takiej sytuacji (o ile zaakceptujesz wygląd mydelniczki skrzyżowanej z elektronicznym budzikiem :) ) - Squeezebox Touch.  Urządzenie b. wygpdne, komfortowe w obsłudze, świetnie działające. No tylko ten totalnie nieaudfiofilski wygląd :)
Pozdrawiam, Wireless

Drizzt

Może głupie pytanie: po co robić ripy winyli i ich słuchać skoro można po prostu słuchać winyli? :) Chyba że jakichś drogich pierwszych wydań, które szkoda zdzierać na gramiaku. Czy o to chodzi?

Jeśli chodzi o "cyfrę" to ja korzystam z DAC-a TEAC UD-501 podłączonego do transportu CD po koaksjalu i do komputera po USB. DAC przetwarza DSD 5.6 MHz i PCM do 384kHz/32-bit. Niestety mój stary kompakt podłączony do wzmacniacza jednocześnie bezpośrednio po analogu i przez tego DAC-a po cyfrze gra identycznie. Wystarczy przełączać wejścia we wzmacniaczu i słuchać. Na moje prywatne potrzeby dało mi to dużo do myślenia na temat cyfrowych źródeł i kabelków :)

Wireless

Ja mam te same wątpliwości co do ripowania winyli - połowa radości znika. Ale, rzecz jasna, każdy ma swój punkt widzenia.
Podobne wątpliwości mam co do cyfrowych transportów i cyfrowych kabli :)
Pozdrawiam, Wireless

Drizzt

#33
Gorzej, że w tym wypadku inny jest też DAC (w kompakcie stary 20-bitowy BurrBrown PCM1702, w TEAC-u najnowszy 32-bitowy BurrBrown PCM1795) oraz analogowe interkonekty (Acrolink i DNM Reson). Więc według wszelkich audiofilskich zasad to po prostu musi grać inaczej, niezależnie czy lepiej czy gorzej. Tymczasem jest jak jest.

Ale tak jak napisałem - nikogo nie chcę do niczego przekonywać, a wnioski zostały wyciągnięte wyłącznie na mój prywatny użytek ;) Powiedzmy może tylko tyle - są pewnie elementy toru audio, gdzie postęp w dźwięku jest znacznie łatwiej słyszalny :)

gratefullde

Mam fajną kartę dźwiękową z pre riaa i jakoś nie mogę się zabrać za ripowanie. Leży już drugi miesiąc w szafie. Tzn, zrobiłem próbę i nic sobie tym nie udowodniłem. Trochę cicho mi się zgrało a nie mogę znaleźć regulacji gainu nagrywania.
Kupiłem to bo w zamyśle jest chęć nabycia oprogramowania Feickerta do justowania wkładki.
Nad sensem zgrywania vinyli do słuchania też się zastanawiam.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Próbki możesz robić w celach badawczych :)

Wireless

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 15, 2015, 14:55
Próbki możesz robić w celach badawczych :)
No tak - to jest zastosowanie. Ale do "normalnego" słuchania winyli, to ja wolę słuchać winyli :)
Pozdrawiam, Wireless

Drizzt

#37
Cytat: wireless w Styczeń 15, 2015, 15:10
Ale do "normalnego" słuchania winyli, to ja wolę słuchać winyli :)

AMEN :) Chyba, że ktoś w ogóle nie ma gramiaka i te ripy do dla niego jedyny sposób obcowania z analogiem ;)

Przyszło mi do głowy jeszcze jedno zastosowanie. Wiadomo, że z winylu każdy odsłuch jest inny, a to trzaski nie w tym miejscu a to wkładka ma gorszy dzień, więc poprzez ripa można sobie utrwalić to najlepsze odtworzenie płyty w historii swojego systemu i słuchać w nieskończoność. Nie trzeba też płyt myć za każdym razem ;)

gratefullde

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 15, 2015, 14:55Próbki możesz robić w celach badawczych

Ty wiesz? Mogę :) Genialne. Właśnie benepe przysłał mi pre Retro. Zgram przez LAR coś i cosik przez Retro, ciekawe czy będzie różnica :)

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: Drizzt w Styczeń 15, 2015, 13:14mój stary kompakt podłączony do wzmacniacza jednocześnie bezpośrednio po analogu i przez tego DAC-a po cyfrze gra identycznie.
I to jest podejście które podoba mi się bardzo :)
Pozwala na weryfikację tego co nam się wydaje i tego co nam się wciska  :-\

Co do ripowania płyt i słuchania ich z cyfry to jest i samochód i lenistwo krzyczące że nie chce mi się dupy ruszać co 20min. Ale też weryfikacja dźwięku po zmianie kabla, wkładki, ramienia czy nawet przed i po kalibracji.

Ja jak dopadnę KORGA MR-1000 to go kupię chociażby żeby zweryfikować presję typu wpływ kabla/kondycjonera/wtyczki/bezpiecznika/polepszacza powietrza (niepotrzebne skreślić) na dźwięk.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Drizzt

#40
Powiem tak: na Audiostereo nigdy bym tego nie napisał bo by mnie przecież zjedli. A przecież należy się dzielić doświadczeniami. Nie byłem wcale taki zachwycony wynikiem bo ten DAC kosztował ok. 3000 zł i tak w ogóle to jest bardzo fajny i to nie jego wina, że tak jest :)

frywolny trucht

Cytat: vasa w Styczeń 15, 2015, 15:56Ja jak dopadnę KORGA MR-1000 to go kupię chociażby żeby zweryfikować presję typu wpływ kabla/kondycjonera/wtyczki/bezpiecznika/polepszacza powietrza (niepotrzebne skreślić) na dźwięk.

Super! To będzie najbardziej testowe forum w galaktyce :)

Po co rippować winyl? Bo ktoś ma na tyle dobry tor analogowy, który wyciąga więcej niż niejeden tor cyfrowy, a w który- ten cyfrowy- nie zamierza i tak już inwestować (odtwarzacze, nośniki, pliki)? Albo chce słuchać płyt, które lubi, a są niedostępne na innych nośnikach, albo remastery cyfrowe schrzanione?

Do biegania, do samochodu, na działkę, na imprezę. Głupia kopia Mp3 z winyla ma spore szanse być lepszą* niż z CD 16 bit.
Swego rodzaju odcyfrawianiem jest tendencja zgrywania CD na szpulowce. Mordowanie nalotu cyfrowego analogiem :)


*- wiem, że parametrycznie wychodzi inaczej :)

Wireless

No ok - zgadzam się - są powody ripowania winyli. Ja jednak pozostanę oldschoolowcem, słuchającym winyli z winyli ... i plików z plików :)
Pozdrawiam, Wireless

masza

Nigdy nie zripowałem ani jednego winyla.

Jeśli już zacznę się w takie rzeczy bawić to jedynie w zgrywanie winyli na szpulę, o której (niestety zauważyłem) coraz częściej myślę.

Szymon

Cytat: masza w Styczeń 16, 2015, 11:32Jeśli już zacznę się w takie rzeczy bawić to jedynie w zgrywanie winyli na szpulę, o której (niestety zauważyłem) coraz częściej myślę.
Starość? :)

masza


Wireless

Cytat: Szymon w Luty 12, 2015, 14:32
Cytat: masza w Styczeń 16, 2015, 11:32Jeśli już zacznę się w takie rzeczy bawić to jedynie w zgrywanie winyli na szpulę, o której (niestety zauważyłem) coraz częściej myślę.
Starość? :)

Dojrzałość! ;)
Pozdrawiam, Wireless

prym

Cytat: masza w Luty 12, 2015, 14:36Najprawdopodobniej - SKS
SKS zaczyna się po sześćdziesiątce...dopiero.

muda44

Cytat: wojtek41 w Listopad 07, 2014, 15:15Nad czym sie pochylic i zastanowic..?
CA Stream Magic 6 jako DAC + strumieniowiec i CD jako transport ( Marantz CD52 w jak najlepszej wersji albo Pioneer PD9700 . Obydwa inaczej grają jako transporty ) .
Pioneer PD50 + konwerter z USB i laptop + Foobar 2000 + ASIO do plików



wojtek41