Let's do it together, czyli zróbmy to razem. Małpujemy preamp Kondo KSL-M7 Line.

Zaczęty przez McGyver, Maj 05, 2017, 23:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Cytat: trambambula w Styczeń 28, 2019, 21:53
W sobotę wymieniłem elektrolity na płytce sygnałowej i w zasilaczu na Mundorfy. Efekt bas schodzi do najniższych rejestrów z niesamowitą kontrolą i glebia. Dźwięk jeszcze bardziej otwarty z dużą dawką powietrza, aury akustycznej.  Wysokie tony jeszcze lepiej wybrzmiewają. Jestem bardzo zadowolony. Pewnie dźwięk będzie się jeszcze zmienial, ale na tą chwilę jest bajka. 
Nie żałujcie na komponenty zasilacza, to naprawdę słychać.
:np: Państwo pozwolą?


LampowY

Robi wrażenie  :o
Tak po prawdzie to już zasilanie akumulatorowe tak jakby  :)

tomekkk1

Jest poniedziałek. I w dniu tym dołączam do rodziny posiadaczy Keishō  :np:


LampowY


rudy-102

Ten zasilacz nie jest do Kądo, ale do przedwzmacniacza gramofonowego, a w zasadzie one są takie same :)
Cytat: tomekkk1 w Styczeń 28, 2019, 22:21
Kurde. ale cegły  :o
Cegły stoją obok . 8)



amati74

Cytat: rudy-102 w Styczeń 28, 2019, 22:26
Ten zasilacz nie jest do Kądo, ale do przedwzmacniacza gramofonowego, a w zasadzire one są takie same :)
Cytat: tomekkk1 w Styczeń 28, 2019, 22:21
Kurde. ale cegły  :o
Cegły stoją obok .8)



Kurcze nie źle to wygląda


tomekkk1

Cytat: LampowY w Styczeń 28, 2019, 22:26
Ja jeszcze czekam na optymalizację pewnych funkcji  :)

U mnie potwierdziło się brzemię kolumn wysoko-efektywnych - będzie wiec walka z szumem. Poza tym klasę grania mogę potwierdzić tym, jak Keishō "potraktował" Push-Pulla na zwykłych EL34. Dzięki połączeniu ich razem usłyszałem dziś zupełnie inny wzmacniacz  :o

tomekkk1

No dobra, kilka Keishō już u ludzi żyje, może warto by zająć się chorobami "wieku dziecięcego"?

Przedwzmacniacz szumi. I nie jest to szum taśmy magnetofonowej bez Dolby, a raczej szum radia pomiędzy stacjami na zakresie fal długich. To nie jest szum akceptowalny, jest to szum uciążliwy. Moja opalarka ustawiona na minimalną temperaturę 100C szumi jedynie niewiele bardziej niż to pre.
Nie wyobrażam sobie podłączenia typowej końcówki mocy (a noszę się z zamiarem kupna takowej w miejsce jednego z lampowców) i otrzymywać owy szum - który jest w pełni obecny nawet gdy potek jest na minimum.
Szumi mój i szumi innym osobom co powoduje pytanie - co z tym szumem zrobić, jak się go pozbyć?
Wspólny mianownik do tej pory to wszyscy skarżący się na ten szum mają wysoko-skuteczne kolumny, jeśli faktycznie ma to znaczenie.

gratefullde

Bardzo cieszę się, że szanowny Kolega zwrócił na to uwagę. Wydaje mi się to dość istotne w kontekście budowania marki Adasia. Są pewne błędy i rzecz która dla mnie jest bez precedensu, brak powtarzalności... Tak... jak to faceci... pokazaliśmy sobie... Dobra dobra, wnętrza Kondo... są zgoła inne... Na innych elementach i podzespołach... ale mają jedną cechę wspólną: szumią :(
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

LampowY

Tak, jest szum. Słyszalny na Tannoyach 92dB. Szum nie pochodzi z lamp bo zmieniałem kilka różnych baniek.
Jest jedno dziwne zachowanie tego szumu. W funkcji czasu jest bardziej lub mniej słyszalny. Nie ma reguły  :o

Kolejna sprawa, słychac prace silniczka poencjometru w głośnikach w czasie jego pracy. Ale to nie reguła.
Słychać go jest u mnie na potku TKD i słychać było jak testowałem pre malga na Alpsie.
Tomek i Andrzej zeznają, że u nich nie słychać ale organoleptycznie widać, ze maja inne płytki sterujące silniczkiem niż u mnie. Może w niej jest przyczyna? Nie pamiętam jaka ma malg, ja mam czerwoną.


tomekkk1

Cytat: LampowY w Styczeń 29, 2019, 20:20
Tomek i Andrzej zeznają, że u nich nie słychać ale organoleptycznie widać, ze maja inne płytki sterujące silniczkiem niż u mnie. Może w niej jest przyczyna? Nie pamiętam jaka ma malg, ja mam czerwoną.

malg miał czerwoną i zamienił na niebieską. Taką jaką mam ja i Andrzej.

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

LampowY

Czyli czerwona płytka od zdalnego powoduje pierdzenie w głośnikach.

Adam, warte zapamiętania. Należy unikać tej wersji remote.

McGyver

Cytat: gratefullde w Styczeń 29, 2019, 20:48Do tego spore różnice pomiędzy egzemplarzami.
Różnice dotyczą kondensatorów sygnałowych i tego nieszczęsnego sterownika od kręcioła. Część audio jest taka sama, acz Lampowy i Tomek mają to na PCB umożliwiających wykorzystanie nieparowanych lamp.
Ja mam takie samo pre, też szumi, ale na kolumnach 86dB nie jest to dokuczliwe.
Ze względu na ten szum robię nową część sygnałową którą finalnie opublikuję, w 2018 roku nie wiedziałem że to będzie dokuczliwe.

tomekkk1

Póki co posiłkuję się użyciem regulacji głośności w wzmacniaczu, nie ustawiam pokrętła powyżej godziny 12. Dzięki temu szum nie jest tak uciążliwy.

Ale zastanawia mnie jedno - w wątku mowa była o płytce LS10, którą w gotowcach sprzedają chinole. Ludzie kupują te gotowce i nie spotkałem się w sieci z głosami, by szumiały. PCB mamy inne niż LS10, czy może mieć to związek z tym szumem? Kolega malg zbudował na tej płytce (LS10) i na PCB zasilacza TP2 z tego wątku i deklaruje, że mu nie szumi. Z tego co wiem, również posiada wysoko-skuteczne kolumny...


tomekkk1


Piterski

Grzesiu obiecał mi wypożyczyć swój egzemplarz to zobaczymy czy zaszumi na moich Deltach.
Na nich zaszumiała nawet Ugoda, tak więc jak coś jest ciche na moich kolumnach to na innych na pewno nie będzie z tym problemu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

tomekkk1

Do moich kolumn mam obecnie podłączonego SET'a kolegi, który był pewien że nie buczy w głośnikach. Musiałbyś zobaczyć jego minę, gdy stanął obok głośnika ;)

marcin32

Cytat: AudioAddicted w Styczeń 29, 2019, 21:48w wątku mowa była o płytce LS10, którą w gotowcach sprzedają chinole. Ludzie kupują te gotowce i nie spotkałem się w sieci z głosami, by szumiały

Mam taką płytkę z wymienionymi jedynie kondensatorami przy lampach, fakt cały czas na chińskich lampach bo NOS nie dostałem i nie słyszę szumu.

No nie słyszałem do wczoraj - bo wczoraj się popsuł ;(. Podczas podłączania hdmi od telewizora do wzmacniacza przeskoczyła iskra i wyleciał mostek graetza razem z korkami?

Mostek graetza - wymieniłem ponownie podniósł się pre, lecz po włączeniu w układ znowu strzelił - nie rozumiem? szczególnie że wpinam go pomiędzy działającego DAC-a,
Na sucho działa a w układzie strzela?

tomekkk1

Cytat: marcin32 w Styczeń 30, 2019, 11:39
Cytat: AudioAddicted w Styczeń 29, 2019, 21:48w wątku mowa była o płytce LS10, którą w gotowcach sprzedają chinole. Ludzie kupują te gotowce i nie spotkałem się w sieci z głosami, by szumiały

Mam taką płytkę z wymienionymi jedynie kondensatorami przy lampach, fakt cały czas na chińskich lampach bo NOS nie dostałem i nie słyszę szumu.

Jakie masz kolumny? Jaka efektywność?

marcin32


kolumny nie audiofilskie ;)

Triangle Heliade Es kolumna głośnikowa 100W/8
• Głośnik wysokotonowy TRIANGLE TZ2400
• Głośnik średniotonowy/basowy TRIANGLE T16PE120c
• Głośnik basowy TRIANGLE T16PE120c
• Czułość 91dB
• Pasmo przenoszenia 50 - 20.000 Hz ±3dB
• Obsługiwana moc 100 W
• Szczytowa wartość Mocy 200 W
• Nominalna impedancja 8 Ohm
• Minimalna impedancja 4 Ohm
• Odcięcie niskich częstotliwości 400Hz / 12dB /Oct
• Odcięcie wysokich częstotliwości 3000Hz / 24dB/Oct

okablowanie srebro, kondensatory rezystory mundorfa supreme część bocznikowana większymi pojemnościami na słuch - więc parametry inne,