Smarujemy gramofon

Zaczęty przez Jakub, Październik 12, 2016, 22:23

Poprzedni wątek - Następny wątek

Luidzi

To jest Dual 506. Zdjęcia łożyska nie mam.
 Mam instrukcje które punkty prze smarować.

frywolny trucht

OK. Wyczyść szmatką do sucha. Jeśli łożysko jest w dobrym stanie spróbuj coś mniej lepkiego. Oliwka maszynowa, olej do mechanizmów precyzyjnych, mniej lepki olej syntetyczny silnikowy. Jak się nie sprawdzi, trzeba będzie dać coś nieco bardziej lepkiego. Zwiększy opór, ale wyciszy łożysko.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Luidzi

Po weekendzie kupię biały smar litowy, olej silnikowy resztka była ale wywaliłem nie wiedziałem że kupię gramofon 😀 popytam w pracy może komuś coś zostało 😀
Maszyna będzie hulać że Ho Ho. Teraz też hula przeżyła wysyłkę. Ale się smarnie coby było lepiej 😀
Dzięki za informacje 👍👍

frywolny trucht

Smar brzmi groźnie. Jako coś bardziej gęstego niż olej, ale producenci różnie do tego podchodzą. Nie miałem do czynienia ze smarem litowym. Wiesz, jak talerz zacznie bujać obrotami, albo wręcz się zatrzymywać- za gęsty. Zmienisz na rzadszy i będzie OK.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Luidzi

Znalazłem zamienniki z serwisówki. Nie no smarem nie będę smarował łożyska.