Telefunken-magnetofon szpulowy.

Zaczęty przez miniabyr, Grudzień 22, 2015, 21:22

Poprzedni wątek - Następny wątek

elem

#76
Ok, dziekujęmy :)  Być może będzie bis za jakiś czas  ;D

Pre, o którym wspominał miniabyr, to było Scully. Coś w tym stylu:

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

kawosz

Cytat: elem w Styczeń 27, 2016, 23:08Być może będzie bis za jakiś czas

Elem kupujesz ;D . To jest zaraźliwa choroba ;D . Co ja Kasi powiem za jakiś czas jak mnie dopadnie tak że nie usiedzę w miejscu . Bo to że dopadnie to raczej pewne ;)

elem

No nie dzis, nie jutro ale może, może....  Trzeba jechać po bandzie , wziąć od razu TF, Studera, Otari, Ampexa, Sony (APR 5000) i Scully - nazwa mi się podoba :)

http://museumofmagneticsoundrecording.org/images/R2R/vinAd70Scully280.jpg
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Cytat: kawosz w Styczeń 27, 2016, 23:12Co ja Kasi powiem
Powiesz: Kochana Kasiu już czas żebym Cię zabrał na Karaiby :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

I uj szczelił forum vinylolubów  :D

elem

spoko loko, miniabyr kupił TF i i jakis LP, ja przytachałem 4 LP. A w domu czekała paka z kilkunastoma plackami. Jest wybór, jest zabawa :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Cytat: masza w Styczeń 27, 2016, 23:28I uj szczelił forum vinylolubów 
A kto zaczął działania niszczące ?
No kto ???
:o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kawosz

Cytat: masza w Styczeń 27, 2016, 23:28I uj szczelił forum vinylolubów 
Ni szczelił . Jestem umówiony z Andrzejem na drugie ramię na wiosnę . Jak będę jechał to z napędem od Pawła .
Dziś już pisałem że odebrałem naprawione łożysko . Placki kręciły się cały dzień .

MAC


miniabyr

Cytat: vasa w Styczeń 27, 2016, 23:32
Cytat: masza w Styczeń 27, 2016, 23:28I uj szczelił forum vinylolubów 
A kto zaczął działania niszczące ?
No kto ???
:o
Święty czarny placek winyl ma się dobrze.Nie będziemy podważać Jego boskości bo to BLUŹNIERSTWO jest,a podniesioną nań rękę powstrzymamy .Od winyla a kysz ,a kysz  .Niech będzie pochwalona  analogowa czwórca  przenajświętsza  winyl ,wkładka ,ramię i gramofon.Alleluja................no dobra ,a tak się fajnie spało a tu dupa  bezsenność nadciągnęła.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Cytat: elem w Styczeń 27, 2016, 23:08
Ok, dziekujęmy :)  Być może będzie bis za jakiś czas  ;D

Pre, o którym wspominał miniabyr, to było Scully. Coś w tym stylu:


No właśnie  o ten preamp mi chodziło (to tranzystor) . Jest tylko jeden problem,nie wiadomo czy dało by się go ożenić z Telefunkenem. Wojcek ma do zaoferowania inny preamp (lampowy) i ta opcja bardzo mi się podoba . Ten preamp to Fonia na trafach z epoki i z elementami mocno podrasowanymi. Ale po pierwsze cena jest spora(6000zł), to preamp bez "wycieraczek"  . Jak mówi Wojcek preamp brzmi bardzo przeźroczyście ( audiofilsko) a jemy nie o to chodzi.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !


miniabyr

#89
Dzięki Piotr kupię na pewno .Po  krótkim uzytkowaniu i zabawie w nagrywanie  na Telefunkenie  (nazyać będę ten magnetofon Mocarna Helga ::) ) mam pierwsze spostrzeżenia na charakter brzmirnia jaki jestem wstanie uzyskać. Trzeba pamietać ,że uzywam preampu liniowego dedykowanego do tego magnetofonu. Podaje sygnał z DAC WLM Gamma po wyjściu xlr na wejście zbalansowane preampu. .Kable gowniane lub nie gówniane ale o ich jakości przekonam się jak zrobie upgrade wejść w preampie . Na razie- jak wiecie- skazany jestem na wtyki w standardzie Helgi.Nagrywam z prędkościa 38 cm/s. Co pierwsze słychać to precyzja i niebywała rozdzielczość tego co zostało nagrane. Nasycenie taśmy powoduje ,że muzyka przegrana z kompaktu dostaje masy ,ciężaru którego nie uświadczysz z cd! Kompakt w starciu z materialem nagranym na taśme brzmi rachitycznie. Fantastyczny jest bas ,który dostał coś w rodzaju fundamentu  i dzięki temu nie jest tak rozlazły. Ale muszę powiedzieć ,że Wojcek będzie musiał wpaść do mnie na przegląd ,lub zabranie magnetofonu do przeglądu . Mam problem z nagrywaniem na 19cm/s . Objawia sie ten problem szybkim falowaniem dźwięku. To podobno kondensatory ,które są przy silniku .  Ich jakości jest krytyczna i muszą być wysokiej klasy. Zostały wymienione ze starych 50 letnich na coś innego. Niestety to był zły ruch. W każdym razie mam się nie przejmować ,bo zostanie to naprawione. Jeśli zapytacie o różnicę między Dziadkiem a Helgą to owszem różnica jest spora (bo musi być) ale czar dźwieku który produkuje Dziadek wielu przypadnie bardziej do gustu ,bo Dziadek brzmi słodko ,czarująco .to taki starszy pan z klasą.C.d.n
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pmcomp

Cytat: miniabyr w Styczeń 29, 2016, 02:00


Mi najbardziej podoba się zegarek i ... osłona mostka głowic. Jak pancerny bunkier Wermachtu :).

W skrócie Helga albo jeszcze lepiej pieszczotliwie ... Hela, Helcia :).

Helcia jest super, strasznie mi się podoba, bardziej od mojego 15A. On nie ma duszy, a Helcia i owszem.

miniabyr

Qfa Piotr nagrywam sobie na Helgę  Raz,Dwa,Trzy przez twój dac . Jest nieprawdopodobnie dobrze...................jej w którym momencie  technologia odjechała od dobrego brzmienia na rzecz bylejakości? W pogoni za dokładnością ,perfekcją za każdą cenę ,w wielu przypadkach dostajemy produkt byle jaki ,ale za to pieknie opakowany. Magnetofon szpulowy jest niepraktyczny bo duży i zajmuje miejsce.Taśma jest duża i ciężka i zajmuje duzo miejsca . Ale chyba mam to gdzieś . Nawet dla kilku wykonawców ,wydanych na taśmie i kosztujących sporo  kasy ,jestem w stanie poświęcić  wakacje pod palmami i inne pierdoły dla mnie nie istotne.  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Porównałem sobie jakość brzmienia nagrywając ten sam materiał na 19cm/s i 38cm/s .Powiem że nie ma czego porównywać i wygrywa 38 cm/s . Problem z falowaniem dźwięku znika . Po rozmowie z Wojckiem wiem ,że muszę przejrzeć styki -w transporcie mogło się coś obruszyć. Helga rządzi u mnie w domu! Gdyby ktoś chciał kupić taki magnetofon to uczulam na jakość transportu Te stare podzespoły sa po prostu ciężkie i pod wpływem drgań ,kurwidołów na drodze może coś się oderwać.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pmcomp

Cytat: miniabyr w Styczeń 29, 2016, 21:07
Jest nieprawdopodobnie dobrze...................jej w którym momencie  technologia odjechała od dobrego brzmienia na rzecz bylejakości? W pogoni za dokładnością ,perfekcją za każdą cenę ,w wielu przypadkach dostajemy produkt byle jaki ,ale za to pieknie opakowany.

Od dawna to twierdzę ale na AS od czci i wiary byłem odsądzany :)

pmcomp

#94
Cytat: miniabyr w Styczeń 29, 2016, 21:07
Nawet dla kilku wykonawców ,wydanych na taśmie i kosztujących sporo  kasy ,jestem w stanie poświęcić  wakacje pod palmami

Nie, nie, nie, nie ... piaseczek, ciepła woda, zimne piweńko muszą być.

Juz za niedługo ;)



Mogą byc jeszcze dodatkowe atrakcje ;)





kawosz

Cytat: pmcomp w Styczeń 30, 2016, 13:14
Od dawna to twierdzę ale na AS od czci i wiary byłem odsądzany

To akurat jest wytłumaczalne . Przecież nowe klocki ktoś musi kupować bo by firmy popadały :) . Nowe technologie jednak są przydatne . Najlepiej połączyć nowe ze starym .

miniabyr

Helga i jej uzębienie. Trochę trudno było zajrzeć jej w tą niemiecka paszcze ale sie udało.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pmcomp

Helcia mińiabyru drogi ... Helcia.
Pieszczotliwie musisz bo cię nie pokocha :).

miniabyr

Helcia to już brzmi bardo słowiańsko . Helcia ma uzębienie w bardzo dobrym stanie. Protetyk nie będzie potrzebny ..............na razie . ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pmcomp

Cytat: miniabyr w Styczeń 30, 2016, 21:04
Helcia to już brzmi bardo słowiańsko . Helcia ma uzębienie w bardzo dobrym stanie. Protetyk nie będzie potrzebny ..............na razie . ;D

Ja, ja Zahne sind ganz in Ordnung. I do tego 0.75 mm Butterfly :).
Pikna Helcia.