Poważnie...

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 13, 2014, 02:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pboczek

Serwujecie tyle muzyki że nie można nadążyć  :).

Wstępne odsłuchy poniższych i Panie ładnie wymiatają smyczkani.
Mój pierwszy kontakt z wiolonczelą w audioprzygodzie na ciekawie dobranym repertuarze - Prayer. Bdb.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Cytat: Pboczek w Grudzień 05, 2019, 18:21Prayer. Bdb.
O! :D
Prayer jest świetny.
A wiolonczela jest niesamowicie dźwięcznym instrumentem. Pod względem ilości różnych dźwięków które można z niej wydobyć to chyba żaden inny instrument nie może się równać. No może gitara ? ???
I łączymy przyjemne z pożytecznym. Z jednej strony fajna muzyka a z drugiej testujemy sprzęt na rozdzielczość ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Kangie

Tak jest. Wiolonczela świetna jest. Zwłaszcza między udami ładnej pani ;)

vasa

Cytat: Kangie w Grudzień 05, 2019, 20:09
Tak jest. Wiolonczela świetna jest. Zwłaszcza między udami ładnej pani ;)
A czy Ty widziałeś żebym kiedykolwiek polecał faceta z wiolonczelą?
[emoji23]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Kangie


Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Według początkowych założeń siostry Godlewskie miały wyglądać tak:

https://www.youtube.com/watch?v=7FdDLvED_4E
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Leszek Lorent to wybitny polski muzyk . Perkusista . Gra oczywiście muzykę współczesną na wszystkim w co można walnąć i wydobyć dźwięk . Polecam bo na zestaw perkusyjny też można napisać uporządkowaną strukturę muzyczną  Polecam płytę Tonisteon  z kompozycjami Iannis Xenakis; Ignacy Zalewski; Marcin Blazewicz; Dariusz  Przybylski. Świetnie wentyluje mózg. Zmusza do wysłuchania. https://requiem-records.com/pl/sklep/leszek_lorent
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Pboczek

#933
Lola Astanova ma dużą siłę przebicia. Nie wiem czy mam jej słuchać, czy oglądać  :D
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Tak normalnie to ja raczej za pianistyką Rachmaninowa nie przepadam.
To co mnie dzisiaj naszło ? :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Ale mi się podoba :D
I wcale nie jest śliczną blondynką :P
Edgar Moreau jest klasycznym wiolonczelistą. Świetnie grającym wirtuozem.
Ale ta płyta jest kompletnie niepoważna. I na dodatek bardzo ładnie zrealizowana.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Mariuszu - zaznaczaj czy to winyle czy inne badziejstwo.
Wytwórnia niby winylowa ale ...od czasu jak się dorwałeś do streemingu to ja już nic nie wiem  >:(

vasa

Cytat: dino w Styczeń 19, 2020, 22:48zaznaczaj czy to winyle czy inne badziejstwo
To akurat to "inne badziejstwo"
Ale jakie ładne i wygodne :D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Kangie

Nasłuchałem się wielokrotnie wersji "na skrzydłówkę" w wykonaniu Sergieja Nakariakova z Orkiestrą Filharmonii Izraelskiej. Stało się to pewnego rodzaju celebrą - czyli słucham co tydzień w piątek po wieczór - z telefonu i słuchawek będąc z dziećmi na basenie. Oczywiście ja nie pływam, tylko stoję, przechadzam się w tę i z powrotem podczas gdy inni rodzice siedzą i oglądają poczynania swoich pociech w wodzie. Co i ja czynię, ale z towarzyszeniem pięknej muzyki. Genialna sprawa - Haydn na basenie ;)

Sergei Nakariakov Haydn Cello Concerto C major Benjamin Yusupov ICO


Dzisiaj stwierdziłem że trzeba posłuchać wersji "właściwej" czyli w wykonaniu wiolonczeli. Też pięknie, ale czy porwało me serce? Posłucham jeszcze kilka razy o różnych porach dnia i wtedy odpowiem sobie na to pytanie. Wiem jedno - chciałbym mieć ten koncert na płytach.

Mischa Maisky - Haydn - Cello Concerto No 1 in C major

dino

Cytat: vasa w Styczeń 20, 2020, 00:04Ale jakie ładne
A tobie co ?
Jakie tam ładne (chyba, że się Tobie zmieniło).
Ładne to poprzednio wklejałeś.

Kangie

#940
Cytat: Kangie w Styczeń 20, 2020, 07:40Dzisiaj stwierdziłem że trzeba posłuchać wersji "właściwej" czyli w wykonaniu wiolonczeli. Też pięknie, ale czy porwało me serce? Posłucham jeszcze kilka razy o różnych porach dnia i wtedy odpowiem sobie na to pytanie. Wiem jedno - chciałbym mieć ten koncert na płytach.

Mischa Maisky - Haydn - Cello Concerto No 1 in C major

Jak to mawia młodzież - jest odjazd, jest odlot! Bardzo mi się to wykonanie podoba. Mischa to wybitny wiolonczelista. Poczytałem jego biografię i gość żyje muzyką i chyba sam jest muzyką jak nasz Paul_67 ;) Zresztą truizmy wypisuję, bo wielu muzyków to ludzie oddani swej pasji, swej pracy. Dają z siebie 100%, dając ludziom szczęście.  Wydaje mi się, że skrzydłówka Sergieja tutaj odstaje. Co to znaczy wg mnie, że odstaje? Dęciak nie jest w stanie zbliżyć się do wiolonczeli. To inny świat, inne barwy, podobne zróżnicowanie dynamiczne. Barwa skrzydłówki ma się nijak do wiolonczeli. To dwa różne światy. Wiolonczela może dawać z siebie wielodźwięki, czego dęte blaszane nie potrafią. Sergiej stara się jak może, ale to nie jest to. To koncert stworzony z myślą o wiolonczeli. Niesamowita artykulacja, prędkość, wibrato, płynność dźwięku i jego zmienność podczas tej płynności. Słucham już dziesiąty raz i wkręciłem się. Szukam płyty.

Ciekawi mnie co na to J. Haydn, czy przewraca się w grobie (bez głowy, bo głowę mu ponoć pośmiertnie obcięto by szukać w niej zakątka geniuszu muzycznego) czy cieszy się, że mega - trębacz porwał się na utwór stworzyny z myślą o instrumencie smyczkowym. Sergieja na bok nie odstawiłem. Będę do niego wracał.

Gdyby ktoś był zainteresowany koncetrem C-Dur Josefa Haydn - najstarszego z trzech Klasyków Wiedeńskich, to wklajam garść ciekawych informacji w języku Szekspira.

Kangie

Kurcze, grzechem byłoby nie posłuchać. Chyba trzeba będzie zamówić...

Moriarty

Zachęciliście mnie! :) Muszę spróbować tego nagrania, może wreszcie przekonam się do Haydna. No, jakoś wciąż nie mogę, choć próbowałem, pełen dobrej woli. Najlepszą szansą był dotąd - świetny skądinąd - box nagrań Tafelmusik Baroque Orchestra, gdzie wbrew nazwie zespołu najwięcej było płyt z Haydnem, nie z barokiem. Bardzo dobry zespół, ale jakoś za serce mnie tymi swoimi interpretacjami Haydna nie chwycił. 
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Kangie

Cytat: wiki w Wrzesień 18, 2019, 20:35Vasa,
Te Twoje laski coraz lepsze 
Dawaj więcej.... 😀

Dziś zacząłem od CD3, no i leci utwór 3....
Wiki, widzę dopiero teraz, że jednak zamówiłeś. I jak? Wracasz do tych koncertów skrzypcowych Accardo / Paganiniego?

Kangie

Cytat: Kangie w Styczeń 21, 2020, 07:37Szukam płyty.
Pierwsza zamówiona. Całe 9,99zł. Druga się licytuje ;)

vasa

Cytat: Kangie w Styczeń 21, 2020, 11:20
Cytat: wiki w Wrzesień 18, 2019, 20:35Vasa,
Te Twoje laski coraz lepsze 
Dawaj więcej.... [emoji3]

Dziś zacząłem od CD3, no i leci utwór 3....
Wiki, widzę dopiero teraz, że jednak zamówiłeś. I jak? Wracasz do tych koncertów skrzypcowych Accardo / Paganiniego?
Od jakiegoś czasu zainteresowanie klasyką jakby leciutko wzrosło [emoji6]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Kangie

U mnie też ;) Za 8 dni stuka mi 40-stka i możliwe że będzie to przełom w "klasyce". Bo kryzys wieku średniego już chyba za mną ;)

Piterski

Wiek średni to 50, a nie czterdziestka  ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Kangie

Stówy nie chciałbym dożyć.

vasa

Cytat: Kangie w Styczeń 21, 2020, 11:37
U mnie też ;) Za 8 dni stuka mi 40-stka i możliwe że będzie to przełom w "klasyce". Bo kryzys wieku średniego już chyba za mną ;)
No to prezent dla czterdziestolatka [emoji16]


[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.