Repolonizacja Polskich Nagrań

Zaczęty przez Księgowy, Wrzesień 20, 2017, 13:53

Poprzedni wątek - Następny wątek

Księgowy

Pro-Ject Debiut III Esprit, Pro-Ject Box SE II, Ortofon Alfa, PM6003, CD6003, Heco Celano 501, Qed 350 xt

malg

Moja diagnoza jest taka (czy słuszna ?)

1.Warner chyba przeliczył się ze swoimi obliczeniami tego biznesu, na fali wzmożonego zainteresowania winylem w ostatnim czasie,
   bo jakby zarabiał tyle, ile założył, to by nie chciał sprzedawać.
2. Obawiam się ze PN w rękach państwowych, to nie będzie to co teraz,
    więc czym prędzej kupujcie panowie i panie LP, bo ceny pójdą w górę



dyletant

Prezes jest tylko jeden 8).

Rodzą się dwa pytania:
po co sprzedawano?
dlaczego chcą odkupić?

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

malg

Cytat: dyletant w Wrzesień 20, 2017, 14:17
Prezes jest tylko jeden 8).

Rodzą się dwa pytania:
po co sprzedawano?
dlaczego chcą odkupić?
sprzedawał ktoś inny , kupuje ktoś inny


elem

Cytat: dyletant w Wrzesień 20, 2017, 14:17Rodzą się dwa pytania:
po co sprzedawano?
dlaczego chcą odkupić?

dobre pytania :) 
W 2014 Polskie Nagrania ledwo zipały finansowo. Można było zamknąć albo sprzedać.

Dlaczego chcą odkupić? Jakiś plan pewnie jest, zapewne nie spina się ekonomicznie. Może tak być, że Nowe Polskie Nagrania będą zarządzać repertuarem i wydawnictwami, a produkcją i dystrybucją zajmie sie ktoś poważny (np. Warner). Trzeba poczekać na rozwój wydarzeń.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

elem

Cytat: malg w Wrzesień 20, 2017, 14:33sprzedawał ktoś inny , kupuje ktoś inny

Jeśli chodzi o NIP, to pewnie tak. Ale to znowu będzie (o ile będzie) spółka państwowa.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Marek20

Nareszcie w tym kraju ktoś poszedł po rozum do głowy, ze są wartości ktore powinny być polskich rękach, poprzednia ekipa miała to głeboko w dupie.
Brawo.

dyletant

Każdemu według potrzeb jedni wolą nawiedzonego misjonarza inni niepraktującego wiernego.

Ja tam wiem jedno: z zaufaniem do ortodoksów różnej maści trzeba powściągliwie.

Jeszcze dwa lata i zaczniemy spiewać z Marylą: Ale to już było......  , i będzie urząd cenzury.

vasa

Cytat: Marek20 w Wrzesień 20, 2017, 14:47
Nareszcie w tym kraju ktoś poszedł po rozum do głowy, ze są wartości ktore powinny być polskich rękach, poprzednia ekipa miała to głeboko w dupie.
Brawo.
TVP, araby z Janowa i jeszcze trochę innych, mniej znanych.
Sprzedać czy zniszczyć, oto jest pytanie?

[emoji377]🥃
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Marek20

Pytanie brzmi, ile trzeba teraz będzie wyłożyć aby to kupić
Obstawiam, ze conajmniej x2
Gdyby wtedy miał, te drobne 8,1 mln to bym to kupił w ciemno
Po trzech latach było przebicie 100%


dyletant

Cytat: Marek20 w Wrzesień 20, 2017, 14:47Nareszcie w tym kraju ktoś poszedł po rozum do głowy, ze są wartości ktore powinny być polskich rękach, poprzednia ekipa miała to głeboko w dupie.
Brawo.

Cytat: Marek20 w Październik 23, 2020, 03:54Pytanie brzmi, ile trzeba teraz będzie wyłożyć aby to kupić
Obstawiam, ze conajmniej x2
Gdyby wtedy miał, te drobne 8,1 mln to bym to kupił w ciemno
Po trzech latach było przebicie 100%

Czyli jak zawsze nie o Polskę tu chodzi a zwykły handelek i lichwę.  Ideałami se d..e wycierają a sztandar w dłoni wysoko w górze.
Eh ortodoksi...

Marek20

Cytat: dyletant w Wrzesień 20, 2017, 17:40
Cytat: Marek20 w Wrzesień 20, 2017, 14:47Nareszcie w tym kraju ktoś poszedł po rozum do głowy, ze są wartości ktore powinny być polskich rękach, poprzednia ekipa miała to głeboko w dupie.
Brawo.

Cytat: Marek20 w Październik 23, 2020, 03:54Pytanie brzmi, ile trzeba teraz będzie wyłożyć aby to kupić
Obstawiam, ze conajmniej x2
Gdyby wtedy miał, te drobne 8,1 mln to bym to kupił w ciemno
Po trzech latach było przebicie 100%

Czyli jak zawsze nie o Polskę tu chodzi a zwykły handelek i lichwę.  Ideałami se d..e wycierają a sztandar w dłoni wysoko w górze.
Eh ortodoksi...

Z choinki się urwałeś?
Idea jakaś musi być, wtedy lepiej sprzedaje się
Ani jedni ani drudzy nie kupili teg odla ideii

elem

Cytat: Marek20 w Wrzesień 20, 2017, 16:34Gdyby wtedy miał, te drobne 8,1 mln to bym to kupił w ciemno

A wiesz co było do kupienia? Spółka w upadłości, prosto od syndyka. I co dalej? 8,1 mln nie wystarczy aby ze spółki w upadłości zrobić firmę przynoszącą zysk. Sporo pieniędzy zostało zainwestowane. Nie wiem ile teraz jest warta marka Polskie Nagrania ale na pewno kilka razy więcej niż 8 baniek.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

malg

Cytat: elem w Wrzesień 20, 2017, 14:36
Cytat: malg w Wrzesień 20, 2017, 14:33sprzedawał ktoś inny , kupuje ktoś inny

Jeśli chodzi o NIP, to pewnie tak. Ale to znowu będzie (o ile będzie) spółka państwowa.

Chodziło mi raczej o ekipę i założenia ekonomiczno-polityczne.
Nie chciałem wkładać kija w mrowisko polityki, więc może zbyt ogólnie napisałem
Wiadomo iż obecna ekipa ma troche inne te założenia
Próbuje przywrócić etos PL, często nie do końca biorąc pod uwagę ekonomię
(nie dyskutuję czy to żle czy dobrze)

elem

Jasne :)  Od ekonomii do polityki tylko krok, więc nie uciekniemy od tego :) 

Mnie bardziej interesuje przyszła polityka wydawnicza ewentualnego nowego właściciela i dystrybucja.
W tej chwili chyba jedynym państwowym wydawcą fonograficznym jest Polskie Radio. Odeszli od dystrybucji przez majorsów (jeszcze za czasów poprzedniej ekipy) na rzecz prywatnej firmy dystrybuującej książki (jest słabo).

Pozostaje jeszcze cała strefa sprzedaży cyfrowej, którą chyba od zera stworzył Warner.
Tak czy siak, ciekaw jestem niezmiernie jak to się zakończy.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Jakub

Cytat: elem w Wrzesień 20, 2017, 20:21ciekaw jestem niezmiernie jak to się zakończy

Tak samo jak w stadninach.

Ja mam nadzieję, że zdążą wydać Polish Jazz do końca.

elem

 Niewiele już zostało, jest szansa  :) Niemena też już wydali wszystko co najciekawsze.

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Flip Back

Cytat: GregWatson w Wrzesień 20, 2017, 14:18a jakość w dół.
Bez przesady z tą aktualną jakością. Jakość (poligrafii) w przypadku wydawnictw Warnera jest raczej na przeciętnym poziomie.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

Cytat: Flip Back w Wrzesień 20, 2017, 20:57Jakość (poligrafii) w przypadku wydawnictw Warnera jest raczej na przeciętnym poziomie.

Fakt, papier mógłby być lepszy.  Ale tak jak jest , jest bliżej do oryginału :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

Repolonizacja . Co za straszne słowo ,które kojarzy mi się z jakimś przymusem, zamordyzmem  i paroma innymi upiornymi skojarzeniami .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

Populizm lubi mocne określenia.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Flip Back

Cytat: elem w Wrzesień 20, 2017, 21:17Ale tak jak jest , jest bliżej do oryginału
Brrrr  - oby jak najdalej od wzorowania się na oryginale.

Cytat: elem w Wrzesień 20, 2017, 21:17Fakt, papier mógłby być lepszy.
Nie tyko kwestia papieru. Ogólnie brak pomysłu, droga na skróty, zrobić aby było i zarobić.
Mają naprawdę fajne, kultowe tytuły na wyciągnięcie ręki. Mają też budżety więc można robić gatefoldy z fajnymi zdjęciami, bookletami, notkami wykonawców czy osób zaangażowanych w projekt. Tysiące możliwości. Jako benchmark mógłby posłużyć np. Shadoks Records, ale do tego potrzeba pasjonatów z wiedzą.

Marek20

#24
 
CytatOgólnie brak pomysłu, droga na skróty, zrobić aby było i zarobić.

Pomysł jest, minimum kosztów, maksymimu zysku :)
Z resztą, po co mają kombinować np z serią Polish Jazz, jakby tego nie wydali to i tak się sprzeda. Wznowienia na płytach winylowych pierwsze "od 100 lat"