Kilka różnych kabli

Zaczęty przez gratefullde, Czerwiec 25, 2016, 09:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

Melepeta

Czemu głupio? Tak słyszałeś, tak piszesz. Ja jeszcze nie miałem czasu dobrze go posłuchać.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

MAC

Kurde, brakuje mi teraz tego Beldena  >:(

MAC

Właśnie odebrałem druty, będzie dzisiaj struganie i spawanie  :)

frywolny trucht

O ja też. Czekam jeszcze na wtyki i też będę spawał.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

Cytat: kawosz w Październik 23, 2016, 14:428402


lepszy niz ten glosnikowiec 9747 ? bo chciclame z niego robic IC.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

Przyszły wtyki i tak porównując przyjemność organoleptyczną, to dużo większą sprawiają tanie pseudo Neutriki z Tajwanu. Kosztują jakby dziesięciokrotnie mniej.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Ukleja to sam plastik, lekki- więc i wrażenie taniości. Z drugiej strony tu nie ma niestworzonych technologii. Za 250 zł ( tyle kosztują cztery wtyki) można kupić np firmowy zegarek: http://allegro.pl/nowosc-casio-mtp-e201l-podswietlanie-m-data-sklep-i6539982623.html a w takim zegarku trochę się już rzeczy precyzyjnych dzieje.

Jeśłi nie zegarek to może ekspres do kawy, w którym dysza do spieniania mleka jest równie skomplikowana technologicznie co wtyk Uklei: http://www.satysfakcja.pl/p/138179-ekspres-do-kawy-amica-cd-3011-1050w-15bar-srebrny.html?utm_source=dealply-via-nokaut&utm_medium=cpc&utm_campaign=2016-10&utm_content=138179#nclid=8c02b5f44f895909eca29da5c26b61e0

A jednak 99,9% wtyków RCA lubi jak sygnał masy błądzi po metalowej obudowie. Pewnie można podejść do tematu, że jak przewodzi to jest dobrze. OK, ale co jak wtyki się zetkną ze sobą? Czy to jest zdrowe na dłuższą metę? Chyba nie. U mnie takie spiknięcie spowodowało po jakimś czasie odchudzenie dźwięku z tego źródła.

Czyli płacimy Uklei za genialny, a prosty pomysł odizolowania sygnału, oraz maksymalną symetryzację przesyłu. ( Widać na zdjęciu, że styk masy wchodzący na gniazdo to tylko jeden mały pipek. Listki są plastikowe.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa



Cytat: frywolny trucht w Październik 25, 2016, 18:34
A jednak 99,9% wtyków RCA lubi jak sygnał masy błądzi po metalowej obudowie.
A jak błądzi to i zgubić się może :(
I w takim jednopunktowym styku leci jak strzała do celu.
Ale z drugiej strony to szerokość tego drutu jest dla elektronu jak Atlantyk dla kajaka. Też można się zapodziać.
Należy zrobić wtyk o połączeniach szerokości pojedynczego atomu, wtedy ruch będzie w pełni kontrolowany i nic błądzić nie będzie.


Tylko co z elektronami zgubionymi w oceanach ścieżek na płytkach drukowanych :o ???
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Pacz. Ruch cząsteczek z węża jest ukierunkowany i szybki. W dodatku da się go przewidzieć i gostek może poskakać :) Ale jak się rozleje po zbiorniku- cząsteczki spowolnią, zagubią kierunek, jedne drugim zaczną przeszkadzać. Będzie burdel.



... a gość się utopi :)

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Nirxatapialny.
A z Beldenem proszę bez euforii jeśli ma się drogie kabla.
Tu się dobrze sprawdza a tam nie. Moje zadanie oczywiście.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Tak jest Panie Prezesie.
Od dzisiaj jest to obowiązująca wykładnia. 👮
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC


frywolny trucht

Nakłamałem. 275 zł za cztery wtyki od uklei. Sorry!
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Pospawałeś Beldena?
Jak gra? Ja jestem bardzo z niego zadowolniony  8)

Wokale wymiata.

frywolny trucht

Co nagle to po diable  ;D
Zamówiłem sobie nową trzecią rękę i parę wtyków.
Wszystko razem pomodzę.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Dobra, dziś nastąpił montaż. Doszły kolejne 4 ukleje i powstały cztery kable o długości metra. Nie bawiłem się z masą. Z masą i kierunkowością zabawię się w odcinku drugim, jak przyjdą wtyki WBT i wtedy zobaczymy. Albo raczej posłuchamy. Para takiej konfekcji wychodzi 248 zł.
Co się rzuca w oczy. Belden 8402 jest o wiele bardziej złożony od 9497. Oprócz tego co posiada ten drugi ma jeszcze ekran aluminiowy, pod nim dwa rodzaje czegoś w rodzaju dratwy( jedno zupełnie przypomina dratwę, a to drugie jest bardziej puchate). Nad ekranem dodatkowa izolacja gumowa.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Ukleje mają jeszcze jeden wcurwiający element ( oprócz ceny za kawałek plastiku) . Byłem przekonany, że w osobnym woreczku jest klucz do wkręcenia śrubek w obudowę. Dla przytrzymania kabla. Otóż nie. To są mikroskopijne śrubki imbusowe, które trzeba samemu wkręcić. Od wypierdzielenia uklei w kosmos uratowała tylko sytuacja taka, że Ad Fontes ma klucz, który pasuje. Ja pierdzielę. Tyle kasy wołać i nie dać kawałka drutu do wkręcenia śrubek? Pomijam już to, że powinny być wstępnie osadzone w obudowie, a nie ja się bawię w zegarmistrza i wdłubuje śrubki w gniazda. Źle, źle, źle! Na zdjęciu trzy małe, czarne pipki to te śrubki.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Na szczęście pojawiła się córcia. Wróciła ze szkoły. Bardzo mi pomogła, a przy okazji ogarnęła zabawę lutownicą sprawdzenie miernikiem. Zdecydowanie lepsza opcja niż trzecia ręka, która przyszła nowa. Nadal dziadostwo, ale lupa większa więc gmeranie pod nią jest łatwiejsze. No i dodatkowe oświetlenie jest jakimś plusem.
Na ostatnim zdjęciu gotowe dzieło. Wspólne. Moje i córki. Radość  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

ahaja

Przydatne są okulary z powiększeniem z wymiennymi szybkami.
Nie polecam lutować kabli w powietrzu. Najlepiej wpiąć wtyk do jakiegokolwiek gniazda rca - odprowadzi ciepło i nie zniszczy wtyku.
I kabel przed lutowaniem do pinów zdecydowanie pobielić cyną. Wtedy można przygrzać i lepiej szybciej złapie co za tym idzie same piny nie będą długo grzane.

Tam ci wystają druciki od ekranu. Warto na to założyć koszulkę i obkurczyć.

... ino czemu nie Neutriki profi ...

frywolny trucht

Producent akurat tych wtyków twierdzi, że nie da się ich zniszczyć lutownicą. Dlatego dałem poszaleć córci,
Na oba przewody i tak zakładaliśmy taśmę izolującą, a te pypcie masy zostały przycięte w kolejnym etapie.
Jest tu jednak inny błąd, lub nie błąd. Nie wiem. Producent cosik pisał, żeby stosować gwiazdę? Podejrzewam, że chodziło o zmiażdżenie na płasko przewodu, żeby powstał płaski wachlarz.  Ale ponieważ nie byłem pewny- nie zrobiliśmy tak.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Cytat: ahaja w Październik 28, 2016, 17:04... ino czemu nie Neutriki profi ...

No jakoś tak mi się spodobała nazwa Ukleja ;)

O tutaj z opisu aukcji:
8. Pin masy posiada kształt zęba, dzięki któremu możliwe jest uzyskanie masy typu gwiazda.
O co kaman?
I:
10. Użycie tworzywa o wysokiej temperaturze topnienia pozwala na lutowanie bez obaw uszkodzenia wtyku.


ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

ahaja

To ładnie rzeście zadbaliście o wąsy.  ;)

Niby o to, że masy we wtyku schodzą się do jednego punktu i z niego wychodzą. Jest niby gwiazda ... niby, bo i tak w źródle nie wychodzi z gwiazdy, z jednego punktu ...
Warto zadbać żeby kable były blisko siebie - zmniejszy się ewentualna pętla.

Rean - są lepsze od nonamów. Ich felerem jest to, ze są z ajzola. Miedzi tam nie ma.

Neutrik profi - jest miedź. Są niemagnetyczne.
CMC są jeszcze niemagnetyczne.

amati74

#148
Panowie czy w pprzypadku kiedy w sprzecie gniazda rca są (firmowo) wąsko osadzone a wtyki rca (np: cmc) sa dosc obłe i dotykają sie po umieszczeniu ich w gniazdach ,czy to stanowi jakis problem ?, jesli tak to jak temu zaradzic? Na fotce akurat sa wtyki xindak ale mam do polutiwania identyczne cmc. Te wąsko osadzone gniazda mam w odtwarzaczu cd jak i w phono pre C/A 651p


frywolny trucht

Włóż pomiędzy jakiś izolator na próbę. Najlepiej pod cały rząd źródeł. Czyli poziomo, między lewym i prawym kanałem poszczególnych wejść. Nie wiem, jakąś tekturkę oklejoną taśmą izolacyjną. I posłuchaj. Przy czym u mnie pewna destrukcja pojawiała się po jakimś czasie. Szybciej było słychać poprawę, czyli po włożeniu przegrody. Druga sprawa- przesłuchy. U mnie na wejściu CD po odkręceniu gały do połowy, było słychać włączony do innego wejścia dekoder telewizyjny. Po odizolowaniu- spokój. Nie wiem, może mam popaprany wzmak, albo coś się w nim piertoli, że tak reaguje? 
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93