Kilka różnych kabli

Zaczęty przez gratefullde, Czerwiec 25, 2016, 09:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

GB, mógłbyś wrzucić zdjęcie tego kabla, tak, żeby było widać składowe?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GB

#476
1. RCA to VALAB (link był podawany powyżej)
2. Kabel NF-202 (Link również wcześniej.

Od pre do wzmacniacza potrzebny jest kierunkowy?


Pozdrawiam
GB
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

malg

Cytat: GB w Marzec 27, 2017, 16:56
Od pre do wzmacniacza potrzebny jest kierunkowy?
tak

moon

ten kabel Inakustik to z jakimi wtykami zestawiacie w koncu? bo sie zgubilem nieco w watku;) rozwazam zrobienie sobie kabla z Tv do sluchawkowca, bo z racji szumow usznych wieczorami czasem jest roznie z ogladaniem telewizji jak rodzina spi:) a przy okazji sprawdzenie go jak gra w systemie
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

malg

Cytat: moon w Marzec 29, 2017, 13:12
ten kabel Inakustik to z jakimi wtykami zestawiacie w koncu? bo sie zgubilem nieco w watku;) rozwazam zrobienie sobie kabla z Tv do sluchawkowca, bo z racji szumow usznych wieczorami czasem jest roznie z ogladaniem telewizji jak rodzina spi:) a przy okazji sprawdzenie go jak gra w systemie
valab bezlutowy

rudy-102


moon

Cytat: malg w Marzec 29, 2017, 17:18
Cytat: moon w Marzec 29, 2017, 13:12
ten kabel Inakustik to z jakimi wtykami zestawiacie w koncu? bo sie zgubilem nieco w watku;) rozwazam zrobienie sobie kabla z Tv do sluchawkowca, bo z racji szumow usznych wieczorami czasem jest roznie z ogladaniem telewizji jak rodzina spi:) a przy okazji sprawdzenie go jak gra w systemie
valab bezlutowy
Cytat: malg w Marzec 29, 2017, 17:18valab bezlutowy

takie http://allegro.pl/wtyki-rca-bezlutowe-valab-carbon-rhodium-gdansk-i6567754551.html ?

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

malg


moon

Cytat: wieniu26 w Październik 30, 2016, 10:5012 sztuk z przesyłka za 220zł 
Wyglądają na solidne a i na filmiku przekonała mnie łatwość montażu.

zuzyles wszystkie?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

malg

Cytat: moon w Kwiecień 10, 2017, 13:20
Cytat: wieniu26 w Październik 30, 2016, 10:5012 sztuk z przesyłka za 220zł 
Wyglądają na solidne a i na filmiku przekonała mnie łatwość montażu.

zuzyles wszystkie?
tak, a nawet powinienem dokupić 4, ale wstrzymuję się na razie :-[

moon

pytanie bylo do maszy o te jego 12 sztuk z ebay, ale chyba cos nie wyszlo;)

malg, a miales okazje porownac tego inakustika z beldenem 8402?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

malg

tak,  ale tylko pomiędzy cd(lampizowany) a wzmakiem
gram obecnie na akustyku, gdziś opisywałem porównanie

moon

Cytat: malg w Kwiecień 10, 2017, 13:32gram obecnie na akustyku, gdziś opisywałem porównanie
ok, znalazlame, dzieki
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

malg

Ostatnio nabyłem 2m kabla na interconnect 
    Van Damme Silver Series Session Grade, Low Cap 55
Oprawiłem wtyki Valab (zdjęcie), wygrzałem i podłaczyłem pomiędzy CD i WZM

Po pierwszym słuchaniu, mam wrażenie że jest trochę więcej powietrza i więcej mikrodetali,
jest jakby dźwięczniej na średnicy i górze, kontrola na basie jest dobra, jak nie bardzo dobra.
Na razie nic więcej nie będę pisał bo muszę dłużej posłuchać 
do tej pory miałem w tym miejscu wpięty Inakustik NF-202 w wtykami VALAB

Moim zdaniem kabelek dobrze się zapowiada.

Parametry w/g producenta:
    http://www.van-damme.com/18.html
Porducent ma w tej serii jeszcze dwa inne kable

Mozna kupić:
  - http://www.ebay.com/itm/Van-Damme-Silver-Series-Session-Grade-Instrument-Cable-Low-Cap-55-by-the-metre-/180723820731
  - https://www.czakmusic.pl/van-damme-silver-series-session-grade-instrument-l,3,9203,11525

rudy-102

No to ja już całkiem głupi jestem bo ten kabel to była największa porażka z kablami do tej pory. Prawie wszystkim gra, a u mnie kicha totalna. Może jakiegoś pirata kupiłem?

malg

#490
Cytat: rudy-102 w Maj 29, 2017, 21:10
No to ja już całkiem głupi jestem bo ten kabel to była największa porażka z kablami do tej pory. Prawie wszystkim gra, a u mnie kicha totalna. Może jakiegoś pirata kupiłem?
1. na pewno ten sam typ ? Bo jak spojrzysz na stronę producenta to tam jest tego trochę
    to jest wersja: miedż beztlenowa srebrzona na zyle sygnałowej, oplot też srebrzony

2. na razie zrobiłem pierwsze słuchanie, więc może przy dalszych szczegółowych testach nie wyjdzie taki dobry, ale jak napisałem -  zapowiada się obiecująco

3. Niestety w sobotę jadę na urlop i nie wiem czy zdązę przed, dokładnie go przetestować, trochę mało czasu mam przed wyjazdem




malg

Cytat: rudy-102 w Maj 29, 2017, 21:10
Prawie wszystkim gra,....
a ktoś już pisał o nim - bo ja nie zauważyłem ?

rudy-102

Cytat: malg w Maj 29, 2017, 21:47na pewno ten sam typ ?
Ten sam.
Cytat: malg w Maj 29, 2017, 21:56a ktoś już pisał o nim
Kilku kolegów pisało. Między innymi Ahaja.

rudy-102

Jak chcesz to mogę Ci wysłać mojego i zrobisz porównanie. Może mój rzeczywiście trefny jest.

ahaja

To jeden z najlepszych kabli w normalnej cenie jakie można zakupić z metra.
I nadal twierdzę, że jest świetny.

malg

Cytat: rudy-102 w Maj 29, 2017, 22:19
Jak chcesz to mogę Ci wysłać mojego i zrobisz porównanie. Może mój rzeczywiście trefny jest.
oczywiście, możesz wysłać,
porównanie mogę zrobić dopiero po urlopie,
adres wysłałem na prv

malg

Cytat: ahaja w Maj 29, 2017, 22:38
To jeden z najlepszych kabli w normalnej cenie jakie można zakupić z metra.
I nadal twierdzę, że jest świetny.
to mam nadzieję, że u mnie też sie sprawdzi w szczegółowych testach :)
skoro Ahaja rekomenduje
to po urlopie zrobię większe porównanie:
z Beldenem 8402, Inakustic NF-202, Mogani 2549  ;D


gratefullde

Dużo rozmawiamy ostatnio o kabelkach, właśnie czekam na IC Neotecha 3001, ma dziś do mnie dotrzeć.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

No i już jest :) Robimy właśnie rozgrzewkę.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Ostatnio, jakiś tydzień temu, wróciłem do kabli IC Rafaell's Cable. Leżały długo w szufladzie zapomniane. Właściwie nigdy nie grały w mojej obecnej konfoguracji sprzętowej. Bardzo szybko zdeklasowały IC Sonusa (te z bateryjką) oraz Beldena.
Co dziwne, pamiętam, że z gramofonem AF, Protagonist DAC i wzmacniaczem AA na diabełkach, nie chciało to grać.
Niemniej tak fajnie kreowanej sceny i detaliczności a przy tym muzykalności, nie ma przy SO i Beldenie, kable Rafaella robią to lepiej. Są to jego podstawowe przewody, kupione w 2012 roku, seria UP zdaje się.
Dziś przyjechał Neotech i własciwie powinno się dać czas na tzw wygrzewanie ale cóż ja poradzę,  one brzmią tak znakomicie, iż muszę Wam o tym napisać.
To zupełnie inna jakość: muzykalnośći. Smaczki na wierzch muzyka fruwa kontrolowanie po przestrzeni pokoju. Barwa i naturalność na bardzo wysokim poziomie. Transparentność mega. Piekny bas. No i na koniec: dynamika. Po prostu jest tak jak powinno być.
No powiem szczerze, jestem w lekkim (dużym) szoku jak to 0,7 mb zmieniło wiele.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9