Menu główne

Ad Fontes

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 27, 2014, 01:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Cytat: Piterski w Luty 13, 2018, 22:27Może to zasługa Sensora

Nie.
Ona ma wystarczająco basu i na Sensorze i na obu Manleyach, na AN, na MPW, na Nudzie i dalej nie pamiętam na jakich jeszcze pre nią grałem.

Nie wiem kto powiedział, że ma mało basu  :o

Piterski

Cytat: masza w Luty 13, 2018, 22:33Nie wiem kto powiedział, że ma mało basu  :o
Gdzieś mi taka opinia przemknęła i to nie jedna.

Fajnie tak pomóc koledze i przy okazji można sobie porównać brzmienie Dynavectora, który gra jednak trochę inaczej, na pewno niżej.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa



Cytat: masza w Luty 13, 2018, 22:33
Nie wiem kto powiedział, że ma mało basu  :o
Ja pisałem że na moich poprzednich tubach basu było za mało. A to robi różnicę.
Z normalnymi kolumnami bas jest i to bardzo fajny, krótki, energetyczny i punktualny.
Natomiast czy to jest bas do metalowych kapel?
Nie wiem.

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Cytat: vasa w Luty 13, 2018, 22:45Natomiast czy to jest bas do metalowych kapel?
A na to pytanie to ja już nie odpowiem bo ja takich raczej nie słucham.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

MAC

Cytat: vasa w Luty 13, 2018, 22:45Natomiast czy to jest bas do metalowych kapel?
To kompletnie nie mój repertuar ale... jak kojarzę temat metalowych kapel to w porównaniu z jazzem to tam basu w ogóle nie ma.

Piterski

A KISS się do tego zalicza bo mam w domu chyba ze cztery w tym przynajmniej dwie przyzwoicie nagrane.
Córka je wypatrzyła ale chyba ze względu na okładki.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: masza w Luty 13, 2018, 22:51
Cytat: vasa w Luty 13, 2018, 22:45Natomiast czy to jest bas do metalowych kapel?
To kompletnie nie mój repertuar ale... jak kojarzę temat metalowych kapel to w porównaniu z jazzem to tam basu w ogóle nie ma.
To może nie jest metal tylko jakiś inszy.
Mam po dzieciach taką płytę z robalem na okładce. Chyba Mezzazante albo coś koło tego. Tam jest basu od cholery.

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

andrzej analogowy

UWAGA:Na allegro są wystawione silniki MAXON podobne do tych,które stosuję w AD FONTES.Mogą się różnić wartościami napięć,ale zakres regulatorów zawartych przy płytkach stabilizatora powinien wystarczyć.Aukcje mają numer :(7173675027) oraz (7173674362).To są już resztki wymiatane z czeluści magazynów.Uważam,że warto.A

EmilioE

Ale one różnią się kształtem - jeden jest kwadratowy u góry.
Czy oba zmieszczą się do stosowanych obudów - bo są dwie zintegrowana ze sterownikiem i tylko na sam silnik?
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

andrzej analogowy

Obydwa silniki są tej samej wielkości.Różnica w zakończeniu obudowy/kwadrat-koło/ nie ma znaczenia.Silniki są wklejane w obudowy w obu przypadkach tak samo- przy pomocy silikonu.Ośka ma 3mm i taką samą długość.Jakościowo -to samo.Jak zauważyłem jest także wystawiony silnik identyczny z tymi,które stosuję.A

rudy-102

Czy te silniki mają jakąś zakładaną żywotność w godzinach roboczych?

EmilioE

Cytat: andrzej analogowy w Luty 15, 2018, 13:12Jak zauważyłem jest także wystawiony silnik identyczny z tymi,które stosuję.
Która to aukcja?
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

andrzej analogowy

Aukcja  (7158080723).Nie mam żadnych danych ograniczających trwałość tych silników do konkretnej liczby godzin.Serwisowałem gramofony z początków produkcji,czyli mające ok.7 lat i silniki pracowały bez problemów.Informacje podałem,ponieważ sporo kolegów pytało o ew.zakupy na zapas..A

marekw 76

Wracając do basu z AT, ostatnio u jednego z kolegów słuchałem AT 440 również na AF i ta w porównaniu z moją AT0C9/mkll ćwierkała rzeczywiście bardziej w górnych rejestrach tak jakby rzeczywiście mało basowa była. Moja ma zdecydowanie bardziej wyrównany dźwięk przez co słychać więcej basu. A przynajmniej takie wrażenie odniosłem.Tyle, że u mnie Nuda mini a u niego Graham slee...
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

cdt

Jak można porównywać AT 440 do AToc9  ;D . 440 to fajna tania MM z powodzeniem rywalizująca z dużo droższym Ortofonem Bronz .
AToc9 to MC też w sumie tania ale jednak nie aż tak  ;D .

GregWatson

Tu jest trochę ciekawych porównań i test tych wkładek:

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=345.0
Trochę tego i trochę tamtego też.

marekw 76

Cytat: cdt w Luty 15, 2018, 20:39Jak można porównywać AT 440 do AToc9  ;D . 440 to fajna tania MM z powodzeniem rywalizująca z dużo droższym Ortofonem Bronz .
AToc9 to MC też w sumie tania ale jednak nie aż tak  ;D .
Chodziło mi tylko o to, że o obydwu panuje opinia, że nie maja basu więc chciałem się do tego odnieść :)
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Piterski

Cytat: marekw 76 w Luty 15, 2018, 21:10Chodziło mi tylko o to, że o obydwu panuje opinia, że nie maja basu więc chciałem się do tego odnieść :)
AT-OC9/III bas ma ale bardziej zaakcentowany w postaci mocnego uderzenia, gorzej z wypełnieniem ale to jest wpisane w charakter grania tej wkładki.
Gra też wyżej jaśniej ale tu też mam pewne drobne zastrzeżenia co do wypełnienia tych dźwięków. To wszystko wyszło mi w takim bezpośrednim porównaniu ale jednak dwóch różnych systemów nie tylko samych wkładek (Dynavector & Audio Technika) bo każda z nich wisi na innym ramieniu.
Generalnie ta wkładka gra bardzo efektownie i bardzo się cieszę, że mogę jej jeszcze słuchać. AT ma swoją, myślę że przemyślaną, sygnaturę i może i robi wrażenie. Rozumiem też lepiej Theriona z jego spostrzeżeniami i uwagami w stosunku do brzmienia Rohmana mimo, że tej ostatniej jeszcze nie słuchałem.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

rudy-102

Cytat: Piterski w Luty 15, 2018, 22:42AT-OC9/III bas ma ale bardziej zaakcentowany w postaci mocnego uderzenia, gorzej z wypełnieniem ale to jest wpisane w charakter grania tej wkładki.
Ona potrzebuje trochę czasu. Jeśli dobrze kojarzę to masz nówkę. OC9/II potrzebowała kilku dni intensywnego grania zanim pojawił się bas. Czasami jest mi go nawet za dużo.

Piterski

Cytat: rudy-102 w Luty 15, 2018, 22:54
Cytat: Piterski w Luty 15, 2018, 22:42AT-OC9/III bas ma ale bardziej zaakcentowany w postaci mocnego uderzenia, gorzej z wypełnieniem ale to jest wpisane w charakter grania tej wkładki.
Ona potrzebuje trochę czasu. Jeśli dobrze kojarzę to masz nówkę. OC9/II potrzebowała kilku dni intensywnego grania zanim pojawił się bas. Czasami jest mi go nawet za dużo.

Uważam, że już ją wygrzałem bo faktycznie sygnatura się jej zmieniła ale teraz już gra równo swoim charakterem.
Układ z AT gra większym kopem ale ja to odbieram jako pewien celowy zabieg bo góra też jest mocniej wyciągnięta i zaakcentowana.
Jak przełączam na Dynavectora to można by pomyśleć, że jest zamulona ale to jest inna szkoła grania, po prostu AT nie ma tak gęstej średnicy.

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Therion

U mnie AT też ma mega dużo basu. Ale ja jestem basolubem. Ma tez podbite wysokie, dlatego brzmi atrakcyjnie.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Piterski

Koledzy ja nie twierdzę, że AT nie ma basu. Podkreślam tylko że ma inny charakter bo bas to nie tylko np. 30Hz ale znacznie szersze pasmo. Ten zakres jest podany raczej krótko i z mocnym akcentem, brakuje mi trochę jego otoczki w postaci trochę dłuższych wybrzmień, przypuszczam ze może się nie przebijają niższe pomruki.
Zresztą, może przy odbiorze Fontesta będą dwaj nasi koledzy z forum i coś skrobną na ten temat ze swojej perspektywy. Kawosz też chyba tę wkładkę zamówił to może tez coś o niej napisze.
Jak mi się uda to posłucham na niej jeszcze muzyki elektronicznej.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

cdt

Cytat: Piterski w Luty 16, 2018, 11:47Kawosz też chyba tę wkładkę zamówił
Przegrałem licytację . Tzn niemiec zakończył przed czasem . Juki na urlopie . Chodzi mi po głowie inna AT . Jak mam kupować nówkę to skłaniam się do AT-33PTG/II . Zawsze to ciut oryginalnie będzie :P

Piterski

Cytat: cdt w Luty 16, 2018, 12:17Jak mam kupować nówkę to skłaniam się do AT-33PTG/II
O to mogło by być już bardzo ciekawie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.