Gramofony w filmach

Zaczęty przez paul_67, Czerwiec 12, 2014, 20:41

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Nie udało się dotrzymać słowa. Muzyka jaka rozbrzmiewa, tylko pogłębia idylliczne klimaty panujące w tym czasie w filmie.

"Spaleni słońcem" -1994 rok
Pod koniec 22 minuty pan zapuszcza tę melodię, pewnie pamiętacie:



Brzmi znajomo, prawda?



Wireless

Cytat: rudy-102 w Lipiec 05, 2014, 22:43
VPI Classic w Low and Order


Zadziwiające - człowiekowi najpierw rzuca się w oczy gramofon, a dopiero potem wisielec ;)
Pozdrawiam, Wireless

merlin1973

Ja nie widziałem wisielca  :-[ :-[ :-[
Dopiero jak na dole przeczytałem to jeszcze raz zerknąłem i rzeczywiście jest!!!
Pozdrawiam S.CH.

vasa

Cytat: wireless w Grudzień 14, 2014, 23:27człowiekowi najpierw rzuca się w oczy gramofon, a dopiero potem wisielec
Ale za to wcale się nie rzucają w oczy płyty  :-\
Przecież CD-ków na talerzu nie kładł.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Wireless

No kilka winyli jest, ale to raczej chyba (wiszący już teraz) przykład trójpłytowego audiofila ;)
Pozdrawiam, Wireless

frywolny trucht

http://www.filmweb.pl/film/Spaleni+s%C5%82o%C5%84cem%3A+Cytadela-2011-567104

Początek filmu. Ujęcie przedstawiające stanowisko ogniowe tytułowej cytadeli. Dziwny przenośny patefon, ulepszony w ten sposób, że nad winylem wisi talerzyk, po którym biega biała mysz. Talerz jest nieruchomy, płyta się obraca, więc mysz nie może zejść.

frywolny trucht


spalon

Wisielec jak wisielec ale za to jaka zmarnowana/zmęczona mysz

frywolny trucht

Gra Tajemnic. 2014.
http://www.filmweb.pl/film/Gra+tajemnic-2014-644005


57 minuta. Taki przerywnik między scenami z pięknym patefonem w roli głównej.

frywolny trucht

"Mów mi Vincent" (2014)
ang: St. Vincent
http://www.filmweb.pl/film/M%C3%B3w+mi+Vincent-2014-662081

Sam początek filmu, główny bohater (Bill Murray) tańczy w rytm muzyki puszczanej z szafy grającej.



nosferartur

Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

rudy-102


Keef98

Był "Bardzo poszukiwany człowiek"?

fioni

no a Krecik " ah jo" najsympatyczniejszy i autentyczny audiomaniak ;D

mam grafike ino, ale jakbyście chcieli sobie przypomnieć odcinek to zamieszczam link pod zdjęciem. Jakość filmiku nieciekawa, ale tylko taki udało mi się znaleźć natenczas



więcej: http://www.kreskowki.tv/kreskowka/pokaz/1479/krecik__odcinek_14__krecik_i_muzyka
" każdy początek jest przyjemny, trzeba więc zatrzymać się na progu..." - Goethe


elem

Awatar tysiąclecia  :D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

neomammut

No to nie można zapomnieć o moich dwóch idolach z czeskiej bajki "Sąsiedzi" :)

fioni

" każdy początek jest przyjemny, trzeba więc zatrzymać się na progu..." - Goethe

fioni

Jednak Czesi  mają jakiś dryg do kreskówek. Nie wiem tylko czy Sąsiedzi nie są słowaccy? ;) ale mniejsza z tym w każdym razie Ci są sąsiadami naszymi i Ci też :D
" każdy początek jest przyjemny, trzeba więc zatrzymać się na progu..." - Goethe

spalon


frywolny trucht

Jak go mogło tutaj do tej pory brakować? "High Fidelity" przetłumaczone na "Przeboje i podboje" :)

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jjacek

Planeta Singli.... 8)

jjacek

Czy ktos wie ....co to za ramie i wkladka?

jjacek

Plyta to..: Marek Grechuta & Anawa ‎– Korowód

rudy-102

Cytat: jjacek w Wrzesień 15, 2016, 18:04
Czy ktos wie ....co to za ramie i wkladka?
Wkładka to Sumiko Oyster MM.