Koncerty i inne wydarzenia muzyczne

Zaczęty przez GregWatson, Wrzesień 06, 2014, 17:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

moon

az takim faninim KC nie jestem, wiec nie sledze takich rzeczy ;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

zalun

Laibach będzie w Toruniu!
Ostatnia płyta zupełnie inna niż wszystkie.

moon

i dobrze, na ten w listopadzie nie dalo rady, wiec moze do Torunia sie uda
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Jakub

#403
A co się stało Frippowi, że gra takie starocie? Setlista sugeruje niestety odcinanie kuponów.
Jakko Jakszyk zresztą zabił ten zespół. Scarcity of Miracles to jest jakiś dramat.

Łoo, najtańszy bilet 180zł :(

moon

a tymczasem do skladu Openera dochodzi Massive Attack, David Byrne i Fleet Foxes (i cos tam jeszcze), niezly update
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

THRaKeD

Cytat: Jakub w Grudzień 06, 2017, 14:09
A co się stało Frippowi, że gra takie starocie? Setlista sugeruje niestety odcinanie kuponów.
Jakko Jakszyk zresztą zabił ten zespół. Scarcity of Miracles to jest jakiś dramat.

Łoo, najtańszy bilet 180zł :(
No niestety, bilety drogie.
Scarcity... jest jako ProjeKct, więc może być. Traktuję tę płytę jako zbiór "ballad" King Crimson :)
Też mi się Jakszyk nie podoba ale jego głos do starych kawałków bardzo pasuje.
Fripp gra z tymi, z którymi mu się dobrze gra i to co mu się dobrze gra. Zachciało mu się poeksperymentować w takim składzie ze starymi kawałkami - super.
W Polsce nie mieliśmy okazji posłuchać tego na żywo. A wykonania są mistrzowskie. Posłuchaj Live in Toronto lub at Orpheum. Polirytmia z trzema perkusistami = banan od ucha do ucha :D
Mel Collins na dęciakach też wymiata.
Fakt, nowego materiału nie ma dużo (w większości są to miniatury perkusyjne, z wyjątkiem Radical Action i Meltdown), ale te stare kawałki nie tylko się nie zestarzały ale - jak już wspomniałem - ich wykonanie jest rewelacyjne. Słuchając tego nie czuje się odgrzewanego dania. Wszystko brzmi świeżo, jest grane z radochą ale i skupieniem bo to, jak zwykle u King Crimson, nie jest odgrywanie studyjnych wersji.

moon

jutro w Wawie urodziny najlepszego labelu w Polsce:)

Z okazji szóstych urodzin Instant Classic zapraszamy na grubą bibę przy dźwiękach naszych (i waszych) ulubionych zespołów. Będą koncerty, będą płyty, a potem przyjedzie na białym kucyku kac-gigant. Jak to bywa na wycieczce szkolnej z Krakowa do stolicy. Deja vu? Prawdopodobnie!

Bilety w przedsprzedażowej cenie 50PLN do nabycia w klubie (i tylko w klubie) Pogłos. W dzień koncertu cena wzrośnie do 60PLN.

Zagrają:

Kristen
https://kristenband.bandcamp.com/
We wrześniu 2016 roku wydali w Instant Classic album "LAS", za sprawą którego odważnie wkroczyli na poletko nowoczesnego krauta. Koncertowo (podobnie zresztą jak studyjnie) nie biorą jeńców.

Wacław Zimpel/Kuba Ziołek
Tych panów chyba nie trzeba przedstawiać. W październiku ukaże się ich debiutancki album, który na Zachodzie już opisuje się jako "Polish forest autumn blaze, Talk Talk, Gravenhurst vibes". I chyba jest to dobry opis.

BNNT w/ Łukasz i Mateusz Rychliccy
https://bnnt.bandcamp.com/
Konrad Smoleński i Daniel Szwed wystąpią w Pogłosie wraz z Łukaszem (Kristen, Lotto) i Mateuszem (Kristen, Kobieta z Wydm) Rychlickimi, którzy godnie zastąpią Matsa Gustafssona. BNNT są świeżo po kolejnej sesji nagraniowej, więc można się spodziewać nowych ,,piosenek".

Lonker See
https://lonkersee.bandcamp.com/
Psychodelia, garaż, trans, pidżama Bora.

Pin Park
https://pinpark.bandcamp.com/
Kraut-synthi-extravaganza. W tym roku zadebiutowali świetnym albumem "Krautpark", a ich koncertowe brzmienie to prawdziwe mistrzostwo świata.

Rychlicki/Szpura Ayler Duo
Łukasz Rychlicki (Kristen, Lotto) i Paweł Szpura (Lotto, Wovoka, Cukunft) grają muzykę inspirowaną twórczością Aylera.

***STÓŁ CZASU***
---
13:00 Otwieramy stoisko w białej sali
17:00 The Doors w czarnej sali
---
18:00 - 18:30 Pin Park
18:45 - 19:15 Rychlicki / Szpura
19:30 - 20:10 Lonker See
20:30 - 21:20 Zimpel / Ziołek
21:45 - 22:35 Kristen
23:00 - do dna BNNT
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

elem

O Kubie Więcku już sporo dobrego pisaliśmy na forum. Wczoraj miałem okazję usłyszeć jego trio na żywo w katowickim pubie Absurdalna. 150 osób, więcej nie da sie upchnąć w salce ze sceną i barem. Koncert wyprzedany. Klimatycznie, browar, wódeczka, jazz :)
Repertuar z płyty, nowe utwory plus standard. Pojawiła się elektronika, trochę ethno (Tybet) ale energia z płyty została zachowana. Świetna sztuka. Wciąż nie mogę uwierzyć, że Kuba ma 22 lata. Na koniec setu zagrali standard Warne Marsha "Background Music". Kuba brał lekcje u Lee Konitza., to słychać :)

https://www.youtube.com/watch?v=CDOBO_Ef4kI

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

malg

Cytat: elem w Grudzień 10, 2017, 15:43
O Kubie Więcku już sporo dobrego pisaliśmy na forum. ...


Pisałem że rośnie artysta pierwszej miary,
(a dopiero studiuje, co bedzie jak sie rozwinie)
słyszałem go już kilka razy w różnych okolicznościach, zawsze byłe zauroczony


elem

W prywatnym kontakcie bardzo skromny, miły, grzeczny. Na scenie bardzo pewny siebie, konkretny.


Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Drizzt

Cytat: elem w Grudzień 10, 2017, 15:43
O Kubie Więcku już sporo dobrego pisaliśmy na forum.

Też śledzę i kibicuję Kubie, a koncertu zazdroszczę. Dziś Kuba gra w Studio im. Agnieszki Osieckiej w Trójce, żałuję że nie mogłem się wybrać.

malg

Cytat: elem w Grudzień 10, 2017, 16:14
W prywatnym kontakcie bardzo skromny, miły, grzeczny. Na scenie bardzo pewny siebie, konkretny.
Tak, miałem okazje też rozmawiac kilka razy, Miedzy innymi w 12on14, otwarciu wystawy "Worhol kontra Dali" ,.....
potwierdzam.
Chyba młody i trochę wycofany, nie nabrał jeszcze ogłady artystycznej,
niech taki pozostanie :)


tomasz_pianista

Ja wczoraj słuchałem Możdżera z Holland Baroque w Krakowie, nowy projekt.

Dla mnie bardzo miernie, nudno, niewykorzystany potencjał orkiestry.

No i Możdżer zaczął wierzyć w jakieś zabobony, gra na boso i opowiada o zbawiennym wpływie stroju 432hz. Żenada:/
Grupa ratowania poziomu.

gratefullde

Cytat: tomasz_pianista w Grudzień 10, 2017, 16:50
Ja wczoraj słuchałem Możdżera z Holland Baroque w Krakowie, nowy projekt.

Dla mnie bardzo miernie, nudno, niewykorzystany potencjał orkiestry.

No i Możdżer zaczął wierzyć w jakieś zabobony, gra na boso i opowiada o zbawiennym wpływie stroju 432hz. Żenada:/
Niestety Leszek jest już tak uduchowiony, że aż odrealniony...
Nigdy nie byłem jego fanem bo nie znoszę braku pierwiastka osobowości. On jej nie ma. Ale technikę ma kapitalną.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

tomasz_pianista

Technika nie robi muzyki niestety. Aczkolwiek jest w dobrej formie i tego nie można mu odmówić.
Grupa ratowania poziomu.

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

tomasz_pianista

Nic specjalnego, to nie jest filharmonia tylko dość uniwersalna sala. Jak dla nie jest OK, jeśli przy nagłośnieniu siedzą właściwi ludzie to nic nie przeszkadza.

Do akustycznych koncertów to jednak się nie nada.

Parking podziemny 15 zlotych, witamy w Krakowie:D
Grupa ratowania poziomu.

MAC

Niestety, z obrzydzeniem ale dzisiaj warto włączyć (za przeproszeniem) TVPIS1  >:(

http://tv.wp.pl/?ticaid=11a60d#program-27745786

vasa

Trafiły mi się przypadkiem bilety na koncert Wrocławskiej Orkiestry Barokowej pod dyrekcją Jarosława Thiela oraz pięknej mezzosopranistki z Alaski Vivici Genaux.
Repertuar dość lekki i znany z partytur Haendla i Vivaldiego.
Początkowo myślałem że doszło do zderzenia wspaniałej orkiestry ze śliczną lecz przeciętną śpiewaczką, mającą swoje 5 minut ze względu na młodość, urodę i brak konkurencji   :-\
Ale pod koniec okazało się że nie do końca miałem rację. Orkiestra rzeczywiście była świetna natomiast Vivica odwalała, po prostu, chałturę i kiedy zaśpiewała na bis pełnym głosem to okazało się że jest naprawdę dobra a przyczyna słabego występu leży w zwykłym lekceważeniu wrocławskiej sceny i widowni. Słusznemu zresztą, bo za nucone półgłosem piosenki dostała naprawdę rzęsiste brawa :o
To po co się wysilać :P

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Ha już wiem kto mi zaiwanił obrus ze stołu ! ONA. ;D .............................żartowałem ,ale nie moglem się powstrzymać kiedy ją zobaczyłem na scenie . :P
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Jakub

Bilety kupione :)

http://www.nfm.wroclaw.pl/component/nfmcalendar/event/6171

Jakob Bro Trio, 14.04.2018 NFM Wrocław

(Jakob Bro, Thomas Morgan, Joey Baron).

MAC

Jeśli ktoś z Warszawy lubi twórczość tej Pani to zapraszam


malg

dla fanów rocka lat 70-tych pozycja obowiązkowa

dwa koncerty w Polsce
- Pergola Wrocław  18.08.2018
- Progrsja Warszawa  19.08.2018

Omega & CCR – Creedence Clearwater Revived (USA/UK)

https://progresja.com/events/omega-ccr-creedence-clearwater-revived-usauk-feat-jgw-open-air/

Flip Back

No dobra, teraz czas na poważne tematy :-) ktoś się wybiera na Stonsów w Warszawie? Bilety w przedsprzedaży od dziś.

http://www.rollingstones.com

moon

dzisiaj przedsprzedaz to chyba tylko dla listy mailingowej
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand