Szczotki, szczoteczki i szmatki do doraźnego czyszczenia płyt

Zaczęty przez GregWatson, Sierpień 27, 2015, 13:13

Poprzedni wątek - Następny wątek

sheykk

To ja maluję się takim.Włosie z wiewióra, rosomaka lub innego pawiana.Nie podejrzewałem was o takie bezeceństwa .

masza19


kangie

Solidny, długi pędzel. Powszechnie wiadomo, że:

Duży może więcej!  8)
Life is too short for boring HiFi.

kangie

Póki co widzę na dzień dzisiejszy 09.02.2022 godz  14.10:
- Sheykk ma najdłuższego
- GB ma najgrubszego

Kto da więcej?! ;D
Life is too short for boring HiFi.

masza19


kangie

Life is too short for boring HiFi.

sheykk

Kangie 6 dych prawie na karku to niestety sprawność i wytrzymałość spada ale pędzluję i duch ochoczy. :)

masza19

A to jest Furutech do winyli. Miał właściwości statyczne, wystarczyło zbliżyć go do płyty a wciągał z niej cały powierzchowny kurz. Niestety stracił swoje właściwości po ok 2 latach i nie wiem czy jest jakiś sposób żeby je odzyskał.

il cattivo

Również potwierdzam, iż do czyszczenia gramofonu używam pędzla zajumanego żonie.

kangie

Moja pędzle gdzieś pochowała albo nie ma. Dzisiaj kupiła mi w Rossmannie.
Dobrze, że jest ruch na forumie!  :np:
Life is too short for boring HiFi.

kangie

Cytat: masza w Luty 09, 2022, 14:21Niestety stracił swoje właściwości po ok 2 latach i nie wiem czy jest jakiś sposób żeby je odzyskał.
Jakoś naelektryzować go by trza. Prawo Coulomba. Może o jakąś bluzę polarową?
Life is too short for boring HiFi.

masza19


sheykk

Masza ty pisz jak 15" do 12" a nie włosiu z wiewiórek.Ja wiem że szybko i czasu mało minęło ,ale to ważne czy zabija czy nie?

kangie

Właśnie!
Masza, czy da się naparzać głośno?
Ale wróćmy z tematem do wątku Tannoya.

P.S. Idę niedługo do paczkomatu, bo DL-103R przyjechał.  8)
Life is too short for boring HiFi.

masza19

Jak dla mnie, dziadersa to tak.
Tu się zupełnie inaczej dźwięk roznosi, nie da się za głośno bo jego masa jest tak duża, że przytłacza jak sie przesadzi z rozkręceniem.

masza19

Cytat: kangie w Luty 09, 2022, 14:49P.S. Idę niedługo do paczkomatu, bo DL-103R przyjechał. 
Masz farta, że mieli.
Jak swoją kupowałem, to w żadnym sklepie w PL nie było bo wtedy statek z kontenerem od Denona do Europy utknął w Kanale Sueskim. Na szczęście dystrybutor mocno sie postarał i ściągnął dla mnie od niemieckiego dystrybutora.


A nie, to raczej ja miałem pecha  :D

kangie

Hmmm, teraz mają ich trochę w PL. Gliwicki sklep E-Shop ma jeszcze jedną na stanie. Wyprzedaż 2022r. (-200zł).
Myślałem o Yukim, ale... kupiłem u nas.
Life is too short for boring HiFi.

masza19

Mi była niezbędna w firmie więc od yukiego nie było sensu bo drożej na koniec dnia wychodziło ;)