Menu główne

Luxman PD-284

Zaczęty przez amati74, Październik 02, 2017, 13:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

amati74

Darek narazie bede starał sie zakupić odpowiednią wkładke potem to wszystko wyregulować i posłuchac jakiś czas,zbierajac na inny gramofon no chyba że ten zacznie fajnie grać . O nowym ramieniu nawet nie mysle bo ten gramofon nie jest chyba warty takich przeróbek. Za dużo kombinowania a ja specem nie jestem . Zawsze lepiej oryginał sprzedać . :)

amati74

Darek a masz może jakiś foty tego denonkowego ramienia i co to za model ,lubie popatrzeć na nagie ramiona 8)

cdt

No mam grałem na nim ponad rok  ;) . Z luxmanem  ;)

cdt

Żeby nie było że Cię namawiam  ;) . 

amati74

fajniutkie i pewnie dobrze grało ale ramie bym kupował razem z innym napędem ,a propos ta płyta shade dobra jest?

amati74

Może jednak ktoś wie jakie fabryczne VTA ma ramię mojego luxmana

malg


amati74

Cytat: malg w Grudzień 08, 2017, 11:48
Cytat: amati74 w Grudzień 08, 2017, 00:33
Może jednak ktoś wie jakie fabryczne VTA ma ramię mojego luxmana

zajrzyj tu:
https://www.vinylengine.com/library/luxman/pd-284.shtml
Nie znalazłem pod tym linkiem info na temat VTA tego luxa

rudy-102

Ale co Ty chcesz znaleźć? Tam jest stałe ustawienie pod wkładkę z jaką wychodził fabrycznie. Jeśli masz inną to musisz kombinować z matami, ewentualnie z podkładkami pod wkładkę.

amati74

Cytat: rudy-102 w Grudzień 09, 2017, 00:48
Ale co Ty chcesz znaleźć? Tam jest stałe ustawienie pod wkładkę z jaką wychodził fabrycznie. Jeśli masz inną to musisz kombinować z matami, ewentualnie z podkładkami pod wkładkę.
Dawid właśnie  chciałbym tylko wiedzieć jakie jest to stałe VTA fabryczne i tyle, zresztą tak brzmiało pytanie, doskonale wiem że to ramię bez regulacji VTA.
Jak będę wiedział jakie jest to VTA to będę mógł w razie co kombinować z podkładkami, muszę mieć jednak odnośnik do kombinacji.

fotobia

16mm-19 mm regulowane za pomocą podkładek dystansowych. Niestety chyba ciężko dostać te podkładki kupując dziś ten gramofon. W każdym razie ja ich do kompletu kupując gramofon nie dostałem.
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

amati74

Cytat: fotobia w Grudzień 09, 2017, 08:58
16mm-19 mm regulowane za pomocą podkładek dystansowych. Niestety chyba ciężko dostać te podkładki kupując dziś ten gramofon. W każdym razie ja ich do kompletu kupując gramofon nie dostałem.
Też ich nie mam i to jest problem ale ciekaw jestem czy jak kupie wkładkę z kątem 20° to czy będzie ok to mnie ciekawi

fotobia

Cytat: amati74 w Grudzień 09, 2017, 12:07
Cytat: fotobia w Grudzień 09, 2017, 08:58
16mm-19 mm regulowane za pomocą podkładek dystansowych. Niestety chyba ciężko dostać te podkładki kupując dziś ten gramofon. W każdym razie ja ich do kompletu kupując gramofon nie dostałem.
Też ich nie mam i to jest problem ale ciekaw jestem czy jak kupie wkładkę z kątem 20° to czy będzie ok to mnie ciekawi
Ja gram na OM 5e i gra bardzo fajnie. Może dużo lepsza wkładka musi być super poustawiana, ale ja na takie wkładki póki co nie patrzę. Nie warto do mojego sprzętu.
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

amati74

Dziś znów walczyłem z kablem sygnałowy w luxmanie, ten kto wymyślił sposób mocowania płytki ze stykami w takim miejscu i z takim niewygodnym ułożeniem kabli to żeby go zatwardzenie z tydzień męczyło albo żeby miał kaca giganta.

amati74

Słucham właśnie luxmana I wychodzi na to że w końcu kabel jest dobrze przylutowany I ułożony pod faken płytką ekranującą (jeśli napisałem ten wyraz z błędem to proszę mnie poprawić.

amati74

Jutro poprawię kąt prowadzenia igły bo chyba jest nie ok wkładka nie jest równolegle do czoła headshela. Chyba będę musiał walnąć sete żeby mi się ręce nie trzęsły przy tym ustawianiu jak poprzednio. Ślepy człowiek to i ustawić nie łatwo

amati74

#491
Próbuję znów ustawić over hang i na vinyl engine pytają mnie o offset angle, ale ja nie mam tej informacji, pomożecie?
Chciałbym wydrukować szablon
Zrobiłem taki pomiar ale ze ja nie matematyczny jestem to to może być mocno zmyslona metoda pomiaru, poprostu tak mi pasowało, koledzy inżynierowie nie bijcie, zwyczajnie się nie znam, wyszlo mi 20°

vasa

No i bardzo dobrze zrobiłeś.
Wg mnie na zdjęciu jest 19st.
Zmierz kilka razy w różnych miejscach z dokładnością do 0,5stopnia i policz średnią.

[emoji377]🥃
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

amati74

Powiedzcie w razie co jak to wydrukować ze stronki bo nie ma tam żadnego odnośnika - drukuj

amati74

Cytat: vasa w Grudzień 12, 2017, 17:24
No i bardzo dobrze zrobiłeś.
Wg mnie na zdjęciu jest 19st.
Zmierz kilka razy w różnych miejscach z dokładnością do 0,5stopnia i policz średnią.

[emoji377]🥃
Ja bym stawiał na 21° bo idzie w stronę 30 a nie do 10 o ile mnie oko nie myli

vasa

Cytat: amati74 w Grudzień 12, 2017, 17:30
Cytat: vasa w Grudzień 12, 2017, 17:24
No i bardzo dobrze zrobiłeś.
Wg mnie na zdjęciu jest 19st.
Zmierz kilka razy w różnych miejscach z dokładnością do 0,5stopnia i policz średnią.

[emoji377]🥃
Ja bym stawiał na 21° bo idzie w stronę 30 a nie do 10 o ile mnie oko nie myli
Hadshell ma dwa brzegi i kilka linii. Pomierz kąt w stosunku do każdej z nich.
Średnia powinna być wystarczająco dokładna.

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

amati74

Cytat: vasa w Grudzień 12, 2017, 17:37
Cytat: amati74 w Grudzień 12, 2017, 17:30
Cytat: vasa w Grudzień 12, 2017, 17:24
No i bardzo dobrze zrobiłeś.
Wg mnie na zdjęciu jest 19st.
Zmierz kilka razy w różnych miejscach z dokładnością do 0,5stopnia i policz średnią.

[emoji377]🥃
Ja bym stawiał na 21° bo idzie w stronę 30 a nie do 10 o ile mnie oko nie myli
Hadshell ma dwa brzegi i kilka linii. Pomierz kąt w stosunku do każdej z nich.
Średnia powinna być wystarczająco dokładna.

[emoji377]🥃
Skończę słuchać Annie Lennox I pomierze

malg

Cytat: amati74 w Grudzień 12, 2017, 16:54
Próbuję znów ustawić over hang i na vinyl engine pytają mnie o offset angle, ale ja nie mam tej informacji, pomożecie?
Chciałbym wydrukować szablon
Zrobiłem taki pomiar ale ze ja nie matematyczny jestem to to może być mocno zmyslona metoda pomiaru, poprostu tak mi pasowało, koledzy inżynierowie nie bijcie, zwyczajnie się nie znam, wyszlo mi 20°

troche żle zrobiłeś
powienies przysunąc katomierz w prawo (patrząc na zdjęcie) aby środek kątomierza pokrywał się z osia wzdłużna headshella
albo odwrócić kątamierz i jego środek ustawić na osi wzdłużnej ramienia


McGyver

Środek kątomierza powinien być na przecięciu osi wzdłużnej ramienia oraz osi wzdłużnej headshella, tak jest prościej napisane.
Ja bym na tym headshellu narysował ołówkiem tą jego oś.

amati74

Mogli byście mi przypomnieć na co wpływa przesięg?