Słuchawki - ale jakie ?

Zaczęty przez GregWatson, Czerwiec 05, 2014, 12:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC


fontaine

Cytat: moon w Grudzień 19, 2017, 22:44
co do 300-400pln znajde fajnego do mojej muzyki?;) ma byc do odtwarzacza przenosnego przede wszystkim.
ma byc na prezent dla mnie ewentualny, wiec model musi byc dostepny od reki w Wawie. cos takiego np. zna ktos?
http://www.mp3store.pl/article/fostex-th7bk-matte-black-ean.4995090307565,2017480194135152404.html

W tej kwocie proponowałbym Sennheisery, AKG i JBL. Tutaj masz takie, które mają świetny bas
https://muzyczny.pl/165863_JBL-Synchros-E35-BLK-sluchawki-nauszne-czarne.html
A te z kolei nie uwydatniają żadnej częstotliwości za bardzo, więc brzmienie jest bardzo naturalne
https://www.amazon.de/Sennheiser-HD-559-Kopfh%C3%B6rer-ohrumschlie%C3%9Fender-Schwarz-Anthrazit-Matt/dp/B01L1IIEKM/ref=sr_1_13?ie=UTF8&qid=1529508821&sr=8-13&keywords=sennheiser

rudy-102

Czy ktoś z Was miął okazję spotkać się ze słuchawkami
Monoprice Monolith M1060?

rudy-102


kazan

Wyglądają całkiem sympatycznie , można je gdzieś podotykać ?  ;)
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

kazan

Znalazłem , 300 baksów albo eurasów . Ciekawe jak to graje ?  :)
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

rudy-102

Cytat: kazan w Czerwiec 29, 2018, 22:26można je gdzieś podotykać ?
No właśnie nie bardzo można. Trzeba zaryzykować i kupić. Cena nie jest zabójcza i może na jesień mi się uda. To chyba jedne z najtańszych planarów. Produkowane głównie na rynek amerykański.

rudy-102

Cytat: kazan w Czerwiec 29, 2018, 22:36Ciekawe jak to graje ?  :)
Na niemieckim forum piszą, że niby dobre. Tylko, że oni są jeszcze gorsi taniofile od nas. :)

gratefullde

Zdaje się, że HE400 są teraz po 1200 zł albo się przewidziałem? A to sprawdzona konstrukcja.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102

Cytat: gratefullde w Czerwiec 30, 2018, 07:46
Zdaje się, że HE400 są teraz po 1200 zł albo się przewidziałem? A to sprawdzona konstrukcja.
Nawet mniej niż 1200, tylko że one jakoś kiepskie opinie mają.

kazan

W opiniach o M1060 piszą że kabel jest kiepski i trzeba go czymś lepszym potraktować  ;)
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

frywolny trucht

https://kropka.audio/test/sluchawki/recenzja-hifiman-he-400i/2/


"Przyznam, że poprzednik nie przypadł mi do gustu, mimo że HE-400, jak i HE-500 były bliżej faworyzowanej przeze mnie sygnatury, czyli neutralności w studyjnej wersji. HE-400 brzmiały dla mnie trochę za ostro w górze oraz zbyt chudo w średnicy. Narzekałem też na pewne przytłumienie dźwięku, tak jakby przetworniki nie pracowały do końca swobodnie. HE-400i to zdecydowany krok naprzód, słuchawki lepsze, bardziej zbalansowane, szybkie i otwarte w scenie, mimo bliskiego pierwszego planu. Nowy model gra dużo przyjemniej, bardziej uniwersalne i mniej wymagająco, co w połączeniu z lepszą ergonomią daje bardzo pozytywne wrażenia.
Podsumowanie


Zanim HE-400i wpadły w moje ręce, słyszałem o nich dużo dobrego. Trochę w to powątpiewałem, ale się myliłem – to zdecydowany krok naprzód w porównaniu do poprzednich modeli, nie tylko brzmieniowo, ale także ergonomicznie. HE-400i to bardzo dobrze zaprojektowane słuchawki, warte rekomendacji. Właściwie jedynie przewód nie satysfakcjonuje, ale zawsze można go zmienić."
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

Robię przymiarki do takiego zestawu SENNHEISER HD 600 + iFi Audio iCan SE micro. Co o tym sądzicie? Oczywiście sprzedaję AKG K240 Monitor w tym wypadku i zostawiam sobie Micro MX-5 oczywiście. AKG wyszyły strasznie blado przy MX-5.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GP412

#213
HD-600 to bardzo fajne słuchawki-miałem,byłem bardzo zadowolony potem skusiłem się na HD-650 no też ok.ale trochę ciemniejsze.Te słuchawki lubią się z wzmacniaczem typu OTL.Fajnie to grało(wzmacniacz OTL-samodział na ecl86).Ale STAX-y SRS 2050 znaaaacznie lepsze(po małym upgradzie wzmacniacza).Moim zdaniem elektrostaty są nie do pobicia.Teraz słucham na nagłownych kolumnach elektrostatycznych..że tak powiem heheh..o takich jak na zdjęciu poniżej.iFi Audio niestety nie znam..bo praktycznie używam tylko vintage.
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

rudy-102

#214
Ostatnio z ciekawości przetestowałem kilka takich naramienników.



Dla mnie to jest totalna porażka. To już wolę chodzić po wiosce z boomboxem. Do mycia garów całkiem ok, ale poza tym nie moja bajka. To urządzenie wywołuje nieprzyjemne uczucie jak wibruje na ramieniu podczas odtwarzania basów.

Alexander

#215
Cytat: GP412 w Sierpień 06, 2018, 00:33
HD-600 to bardzo fajne słuchawki-miałem,byłem bardzo zadowolony potem skusiłem się na HD-650 no też ok.ale trochę ciemniejsze.Te słuchawki lubią się z wzmacniaczem typu OTL.Fajnie to grało(wzmacniacz OTL-samodział na ecl86).Ale STAX-y SRS 2050 znaaaacznie lepsze(po małym upgradzie wzmacniacza).Moim zdaniem elektrostaty są nie do pobicia.Teraz słucham na nagłownych kolumnach elektrostatycznych..że tak powiem heheh..o takich jak na zdjęciu poniżej.iFi Audio niestety nie znam..bo praktycznie używam tylko vintage.
Pod koniec lat '80 wybrałem się na IFA do Berlina, na wystawie było stoisko Jecklin Float - stały takie właśnie "kaski"
słuchawkowe. Dalej już nie poszedłem, słuchałem kilka godzin niewygodnych lecz rewelacyjnie grających elektrostatów
i  zostało mi zauroczenie tym dźwiękiem - dzisiaj używam słuchawek Stax i zgadzam się: są nie do pobicia!

lok

A może spróbuj Akg k1000. Podłączasz te słuchawki do wzmacniacza kolumnowego. Grają jak kolumny. Jeden minus nie za bardzo izolują od otoczenia. Przestrzeń nie do uzyskania w żadnych słuchawkach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Alexander

Próbowałem, a jakże - nie dość, że kaprysiły przy współpracy ze wzmacniaczem, to miały tendencje do charczenia przy niskich częstotliwościach.
Poza tym większość tych słuchawek to już stare rupiecie wymagające poważnych napraw, albo co gorsza po poważnych, lecz bylejakich naprawach. I nie są to elektrostaty  ::)

merlin1973

Troche ciepło ale na zime mam takie  ;) 
Pozdrawiam S.CH.

Alexander

Fajne, ciepłe i wyglądają na dwudrożne  :)
Ale nie elektrostaty  ;D

Therion

Cytat: GregWatson w Sierpień 04, 2018, 14:38
Robię przymiarki do takiego zestawu SENNHEISER HD 600

Miałem wiele lat 600ki. Fajne, ale w końcu znudziły mi się. Przewaliłem w testach ileś tam modeli, od Grado 1000 poczynając poprzez Beyerdynamic 990, 880 aż skończyłem na AKG701 i to był strzał w 10kę. Omijałem je, bo czytałem, że mało mają basu. Nieprawda.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

rudy-102

Cytat: Therion w Sierpień 07, 2018, 00:12aż skończyłem na AKG701 i to był strzał w 10kę.
No właśnie :).
Ja mam 712pro i tak na razie zostanie.

Therion

#222
Miałem też 650ki. Do dziś nie wiem jak i dlaczego tego ludzie tego słuchają.

Ale Grado 1000 to był dopiero zawodnik. Miałem je jakieś 3 miesiące. Co ja nie robiłem, żeby znaleźć jakieś pozytywy tego dźwięku. Sprzedałem, zanim do końca popsuły mi słuch.

Albo Beyery 880 :) Pewnie gdybym miał studio, to bym je miał, dla sprawdzenia, czy jest ok, choć po godzinie bolał ten dźwięk. Ale nie mam studia, nie nagrywam płyt. Sprzedałem po miesiącu. Ciepła w nich tyle, co w kostnicy.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

rudy-102

Mój średni syn zażyczył sobie na urodziny nowe słuchawki do smarkfona. Uwzględniając jego upodobania muzyczne - hard rock - zamówiłem KLIM Fusion.

Słyszeliście coś już o nich?

axolotl

Sluchawek co prawda nie znam, ale jak widze na zdjeciu pianki comply to smiem twierdzic ze bedzie pro.

Wszystkim, ktorzy nie mieli okazji sluchac na piankach polecam sprobowac.

Sa modele slluchawek, ktore poprzez zalozenie pianek skacza od kopa o kilka klas wyzej.

Przyklad ?  Brainwavz delta.