Kilka różnych kabli

Zaczęty przez gratefullde, Czerwiec 25, 2016, 09:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Jest bardziej funkcjonalna od tej za 20 zł dzięki większej lupie i lampce.  Ale to nie jest precyzyjny przyrząd jakiego byśmy się spodziewali. Mechanizmy blokujące są ciągle po wuju. Trzeba się nasiłować, a i tak nie blokniesz na fest. Wszystko takie rozdygotane, rozechwiane. Pod tym względem nic nie jest lepiej jak w tej za 20 zł. Ale da się używać z powodzeniem. W końcu to tylko lutowanie.


Cytat: ahaja w Październik 29, 2016, 23:34Jak już się robi druty dla siebie to nie warto przepuszczać sygnału przez żelastwo ...

Dokładnie. Nie ma sensu, żeby jakieś prądy błądziły po obudowie, a część sprzedawców się chwali, że sprzedaje metalowe wtyki RCA  :o

Inna sprawa. Napisałeś, że warto zabielić cyną łącze. Z technicznego punktu widzenia tak, ale z audiofilskiego wydaje mi się, że powinniśmy zetknąć ze sobą bezpośrednio i dopiero otulić cyną, żeby trzymało. Żeby styk był bezpośredni, a nie za pośrednictwem cyny. Dlatego najbardziej przemawiałyby wtyki w których przewód się zakręca, zaciska. Bez pośredników typu cyna.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#201
Na alegru jest propozycja, która może być dla mnie interesująca w sensie maksymalnej symetryzacji przesyłu. W dostępnej raczej cenie 58 zł za parkę wtyków. Co prawda ni widać wszystkiego, ale zaryzykuję i poświęcę się dla ludzkości :) Opis:

Elementy przewodzące wtyków wykonane są z miedzi tellurowej (CuTe) pokrytej warstwą złota.

Wtyk wyróżnia się punktowym miejscem styku masy oraz przetolowym pinem sygnałowym (w kształcie rurki).

Pin sygnałowy jak i pin masy wykonane są z miedzi tellurowej, która zapewnia lepszą, nawet o około 300%, przewodność elektryczną względem innych stopów miedzi (np. takich jak mosiądz).

Zawartość telluru w ilości 0,2% do 0,7% w miedzi skutkuje również znacznym polepszeniem właściwości mechanicznych, dzięki czemu miedź tellurowa posiada podobną twardość do mosiądzu, zachowując jednocześnie porównywalną przewodność elektryczną jak czysta miedź. Skład chemiczny stopu z którego wykonane są elementy przewodzące to: Te (tellur) - 0,46%, P (fosfor) -0,007%,  Cd (kadm) -0,0001%, Cu (miedź)-99,53% (potwierdzone certyfikatem materiałowym, możliwym do wglądu)

Obudowa wtyku wykonana jest z niklowanego mosiądzu polerowanego na lustrzany połysk.


I tu jest pewna zagwozdka, która każe podejrzewać, że producent nie do końca jarzy co robi. Coś podejrzał u kogoś innego, a potem chciał zrobić ładnie- i spiertolił. Obudowa z mosiądzu, który przewodzi- została poniklowana, a nikiel też przewodzi. Masakra. Na szczęście sygnał masy chyba da się odizolować.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Tutaj są ciekawe

Professional Heavy Duty
Solid Centre Construction
Copper Alloy Metal Construction
Connector type Phono RCA Plug
Knurl end of barrel provides ergonomic surface for tightening
Gold-Plated contact material for consistently excellent conductivity
Large solder surface area & tubular insulator included
Excellent performance with NO deterioration
Robust & versatile, soldering required
Diameter cable max. 7.2mm
Black Metal finish

http://www.ebay.pl/itm/2-Switchcraft-3502ABAU-Gold-Phono-RCA-Plugs-7-2mm-Cable-Entry-Black-Metal-Body-/231005239182?hash=item35c8fc378e:g:fHkAAOxyQyJRmyR3


wieniu26

#203
Switchcraft polecał na swoim blogu Jeff właśnie do Beldena 8402.
Zamontowałem tez je u siebie. Kupowałem w Mouser bo tam wychodziło najtaniej.
Należy pamiętać, że są to wtyki "małe" i np. owy Belden wchodzi praktycznie na wcisk.

MAC

W ostateczności kupiłem te a'la WBT

http://www.ebay.pl/itm/301907450173?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

12 sztuk z przesyłka za 220zł  :o
Wyglądają na solidne a i na filmiku przekonała mnie łatwość montażu.


MAC

Cytat: wieniu26 w Październik 30, 2016, 10:50Należy pamiętać, że są to wtyki "małe" i np. owy Belden wchodzi praktycznie na wcisk.

No właśnie też to zauważyłem.
Te wyżej mają wejście 9mm.

wieniu26

... bo pewnie Switchcraft zrobił je specjalnie pod jeden kabel ...  ;)

szczemirek

Będzie Pan zadowolniony!

paul_67

Cytat: frywolny trucht w Październik 30, 2016, 09:50Jest bardziej funkcjonalna od tej za 20 zł dzięki większej lupie i lampce.  Ale to nie jest precyzyjny przyrząd jakiego byśmy się spodziewali. Mechanizmy blokujące są ciągle po wuju. Trzeba się nasiłować, a i tak nie blokniesz na fest. Wszystko takie rozdygotane, rozechwiane. Pod tym względem nic nie jest lepiej jak w tej za 20 zł. Ale da się używać z powodzeniem. W końcu to tylko lutowanie.

Muszę sam sobie takie cóś zrobić wykorzystując do tego gniazdo RCA. I to jest słuszna koncepcja :)

MAC

Zamówiłem jeszcze 8m brązowego Beldena.
Jak się nie wpiszą w system w większej ilości to oznaczycie mnie jako branżę  ;D
Na razie jestem z nich zadowolony.

ahaja

#210
http://www.vt4c.com/shop/program/main.php?cat_id=7&group_id=3   
RCA-M02GS - fajne bo wszystko mają zakręcane. I akceptują dość grube kable.

Audiophonics: http://translate.google.com/translate?u=http%3A%2F%2Fwww.audiophonics.fr%2F&langpair=fr|en&hl=en&ie=UTF8

Audiocrast: http://www.audiocrast.com/

Symetryzację sygnału to tylko po xlr. Z rca się nie da.
Przepuszczanie przez żelastwo - tu mi chodziło o to, ze wiele wtyków jest zrobionych z żelaza/stali a nie z miedzi/mosiądzu.
Nadal twierdzę, że obudowa wtyku powinna być metalowa i powinna być podpięta do masy. Niestety żyjemy w syfiastym smogu.

Ja zawsze cynuję przewód przed wlutowaniem. Nie zauważyłem degradacji, a taką w postaci urwanego kabla tak, z powodu zimnego lutu czyli złego/braku ocynowania. To niestety wymaga temperatury i nie polecam przygrzewać tego we wtyku.
Pomocne mogą być wtyki jak te zakręcane z 1 linka. Ale i tak trzeba kabel pocynować bo się druciki przerwą.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Nie masz monobloków daleko odsuniętych od preampa  ;)
Ja za to potrzebuję o wiele mniej głośnikowego  8)

ahaja

A z naszego podwórka CMC ma www.modushp.pl - solidna firma.

Amati:
możesz sobie popsuć klocek jak zaczniesz wiercić w budzie bez wyciągnięcia wszystkiego. Poza tym te gniazda są zintegrowane z pcb z reguły i trzeba je minimum odlutować/odciąć od pcb. Inaczej 2 komplety gniazd będą wpięte do pcb. Wtedy trzeba zaekranować te nieużywane.

frywolny trucht

Cytat: masza w Październik 30, 2016, 11:44Ja za to potrzebuję o wiele mniej głośnikowego

Boję się. Zostanę na razie przy Albedo :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

amati74

Cytat: ahaja w Październik 30, 2016, 11:46
A z naszego podwórka CMC ma www.modushp.pl - solidna firma.

Amati:
możesz sobie popsuć klocek jak zaczniesz wiercić w budzie bez wyciągnięcia wszystkiego. Poza tym te gniazda są zintegrowane z pcb z reguły i trzeba je minimum odlutować/odciąć od pcb. Inaczej 2 komplety gniazd będą wpięte do pcb. Wtedy trzeba zaekranować te nieużywane.
Ok w takim razie daruje sobie tą wymiane.

MAC

Cytat: frywolny trucht w Październik 30, 2016, 11:48Boję się. Zostanę na razie przy Albedo :)

Czego sie boisz gupia  ;)

20 lub 40zł z metra i do spróbowania nawet zarabiać niczym nie musisz.


amati74

Ok pospawałem drugi komplet kabli vandame gra to fajnie i jakby przybyło basu troche  a fortepian gra jak by stał unie w salonie ,jest wypełnienie którego mi brakowało , moze tor mam z niskiej polki ale dla mnie gra pięknie .

Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka

rudy-102

Cytat: masza w Październik 29, 2016, 21:09
Cytat: rudy-102 w Październik 29, 2016, 20:56
Używam dokładnie tych wtyków
Co to za wtyki?
Jak już zauważyliście te wtyki to pozłacany mosiądz. Jak je kupowałem kilka lat temu wydawały mi się OK, teraz kupiłbym pewnie co innego np. Furutech FP-126. Może jeszcze pozmieniam. Pozostaje tylko jeszcze jedna sprawa. W większości sprzętów montowane są mosiężne gniazda czyli powinno się je wymienić na miedziane i chyba najlepiej by było posrebrzane. To w moim przypadku wydatek kilkuset euro.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Drapałem kiedyś i to całkiem głęboko. Pozostaje żółte.

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Październik 30, 2016, 10:08Pin sygnałowy jak i pin masy wykonane są z miedzi tellurowej, która zapewnia lepszą, nawet o około 300%, przewodność elektryczną względem innych stopów miedzi (np. takich jak mosiądz).
To może tak, ale w porównaniu z miedzią wypada o 20% gorzej.


MAC

HA! Kabli mi sie rozegrali  :o 8)