Kilka różnych kabli

Zaczęty przez gratefullde, Czerwiec 25, 2016, 09:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

malg

Cytat: ahaja w Czerwiec 24, 2017, 23:43
Ja np w ogóle nie robię kierunkowych.
ale wyprowadzasz ekran na zewnątrz, czyli walczysz z zakłóceniami

rudy-102

Cytat: malg w Maj 29, 2017, 22:42
Cytat: rudy-102 w Maj 29, 2017, 22:19
Jak chcesz to mogę Ci wysłać mojego i zrobisz porównanie. Może mój rzeczywiście trefny jest.
oczywiście, możesz wysłać,
porównanie mogę zrobić dopiero po urlopie,
adres wysłałem na prv

Dopiero dzisiaj udało mi się wysłać. Sorry. Jak wracam do domu to na poczcie już od dawna jest ciemno. Chyba za dużo pracuję. :(

malg

Własnie dostałem info że doszły,
odbiorę dopiero najwcześniej w srodku tygodnia
na początku przyszłego będę próbował - to napiszę

Piterski

Dzięki Grześkowi udało mi się posłuchać jego Van Damma, twojego Rudy jeszcze nie słuchałem.
Jednej rzeczy o tym kablu powiedzieć nie można ..., że muli.
Idealnie się nadaje do ślepych testów bo ma swój wyraźny charakter.

Kosztuje niewiele i z wtykami jakie mu zaserwował Grzegorz wygląda zawodowo.
Gra swoją szkołą dźwięku tą po jasnej stronie i nie jest neutralny. Przynajmniej w mojej skali oceny neutralności gdzie pasmo jest możliwie równe.
Stwarza wrażenie dużej przestrzenności i coś w tym jest bo mamy efekt WOW. Sam na samym początku zacząłem się zastanawiać czy sobie takiego nie sklecić.

Za taką cenę można się pobawić ale dla mnie ten IC gra za szczupło. Brakuje mi wypełnia na basie i na średnicy. To jest też jedna z przyczyn jego selektywności i przestrzenności. Nie można mu odmówić dużej otwartości w górze pasma, która nie jest natarczywa ani sucha.
Dla mnie takie granie bez koniecznej równowagi w basie i średnicy jest efektowne ale nie naturalne.

Posłucham go jeszcze na innym materiale by mieć lepszy pełniejszy pogląd ale jak bym miał np. NAD'a (tak jak pamiętam ich brzmienie z przed wielu lat) to może ten interkonekt byłby fajną propozycją. W moim obecnym systemie (takim łączącym ciepłą lampę i precyzyjny tranzystor), za bardzo wyszczupla brzmienie i pozbawia je koniecznej podstawy.

Gusta są jednak różne i różne systemy tak więc za taką cenę warto się pokusić o własne porównania i wnioski.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

rudy-102

Cytat: Piterski w Lipiec 19, 2017, 00:39Dzięki Grześkowi udało mi się posłuchać jego Van Damma, twojego Rudy jeszcze nie słuchałem.
Jednej rzeczy o tym kablu powiedzieć nie można ..., że muli.
Mój grał jakby z "zaciągniętym hamulcem ręcznym" i to we wszystkich zakresach. Może coś źle zlutowałem, ale to byłby pierwszy przypadek w mojej historii. Albo sam kabel nie jest oryginalny, tylko podróbka. Nie wiem ??? Kupowałem u sprzedawcy z Anglii i niby on ma dobre opinie. Może on po prostu wybitnie nie pasuje do mojego zestawu?
Jakbyś dostał od Malga ten zrobiony przeze mnie to napisz kilka słów.

@Malg. Mojego kabla nie wysyłaj do mnie z powrotem bo koszty wysyłki będą większe niż jego wartość. Możesz go podawać dalej. Niech się inni na nim pastwią, a ja z chęcią poczytam opinie.

malg

#555
Piterski mnie uprzedził, bo miałem napisać coś na temat porównania mojego i Rudego
Zrobiłem na razie krótkie porównanie , ale po pierwsze za małe aby stawiać ocenę, po drugie nie chcę uprzedzać faktów i ciekawe co wyjdzie Piterskiemu

@piterski
porównaj na tym samym materiale oba van damy

Na razie krótko. po tescie
mulić to on chyba jednak nie muli, przynajmniej u mnie
Rudy a ty z czym porównywałeś, ogólnie czy z konkretnym IC)
jest inaczej,  na razie tyle,
jak wrócą oba od Piterskiego to zrobię jeszcze dokładniejsze testy.

malg

#556
Cytat: rudy-102 w Lipiec 19, 2017, 09:13
Albo sam kabel nie jest oryginalny, tylko podróbka. Nie wiem ??? Kupowałem u sprzedawcy z Anglii i niby on ma dobre opinie. Może on po prostu wybitnie nie pasuje do mojego zestawu?
Kabel jest oryginalny sprawdziliśmy w audiopunkcie
Powodem różnic jest chyba długość - 0.5 m, mój ma 1m.
Poza tym różne wtyki, rózne połączenie wtyków - ja mam bezlutowe, Rudego sa lutowane
zajrzałem do środka, luty wyglądają ok (choć nie jestem jakimś super specjalistą)
Stawiam ze się nie zgrał w Twoim sprzętem
Szkoda że tak daleko mieszkasz - to byś wypróbował mój.
Jak wrócą od Piterskiego to jeszcze pomierzę RLC



Cytat: rudy-102 w Lipiec 19, 2017, 09:13
Jakbyś dostał od Malga ten zrobiony przeze mnie to napisz kilka słów.
Piterski ma obecnie oba i mam nadzieje zrobi porównanie, choć ten Rudego moze być za krótki u niego będzie musiał pomyśleć o zmianie topologi klocków


Cytat: rudy-102 w Lipiec 19, 2017, 09:13
@Malg. Mojego kabla nie wysyłaj do mnie z powrotem bo koszty wysyłki będą większe niż jego wartość. Możesz go podawać dalej. Niech się inni na nim pastwią, a ja z chęcią poczytam opinie.
Ok


Piterski

Cytat: malg w Lipiec 19, 2017, 19:49
Cytat: rudy-102 w Lipiec 19, 2017, 09:13
Jakbyś dostał od Malga ten zrobiony przeze mnie to napisz kilka słów.
Piterski ma obecnie oba i mam nadzieje zrobi porównanie, choć ten Rudego moze być za krótki u niego będzie musiał pomyśleć o zmianie topologi klocków
No właśnie nie dałem rady go zapiać do mojego systemu, kabel jest zdecydowanie za krótki.
Tak się jednak złożyło, że przytargałem wzmacniacz zintegrowany w klasie AB. Ustawiłem na nim mój CD Maranza i włączyłem najpierw płytę Krystyny Stańko, a następnie tę płytę od Ciebie.
Porównanie nie było zbyt długie bo rozleciało mi się mocowanie gniazda cincz i było po ptokach.
Generalnie ciężko wyciągnąć mi było wiążące wnioski bo dźwięk był generalnie kiepski.
Nie wiem czemu bo zirytowała mnie sprawa złącza i nie słuchało mi się tego komfortowo.
Wyraźnej różnicy między obiema wersjami nie zauważyłem, tylko tyle, że bas mi się bulił i brakowało mi powietrza, a plany były ściśnięte.

Dziś zamawiam nowe gniazda, a w międzyczasie osłucham się z nowym wzmacniaczem.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

bum1234

Cytat: Piterski w Lipiec 20, 2017, 09:08Nie wiem czemu bo zirytowała mnie sprawa złącza i nie słuchało mi się tego komfortowo.

To jest właśnie podstawowa przyczyna, powodująca "słyszenie" wpływu kabli ;)

malg

Cytat: bum1234 w Lipiec 20, 2017, 09:28
Cytat: Piterski w Lipiec 20, 2017, 09:08Nie wiem czemu bo zirytowała mnie sprawa złącza i nie słuchało mi się tego komfortowo.

To jest właśnie podstawowa przyczyna, powodująca "słyszenie" wpływu kabli ;)

Co ten wpis wnosi w/g Ciebie bum ?
Masz ten kabel, porównywałeś z innym ?
Zrobiłeś z tej sprawie coś konkretnego ?
Wyciąłęś fragment wypowiedzi i coś napisałeś aby napisać ....


Al Capone

Cytat: malg w Lipiec 20, 2017, 11:12
Cytat: bum1234 w Lipiec 20, 2017, 09:28
Cytat: Piterski w Lipiec 20, 2017, 09:08Nie wiem czemu bo zirytowała mnie sprawa złącza i nie słuchało mi się tego komfortowo.

To jest właśnie podstawowa przyczyna, powodująca "słyszenie" wpływu kabli ;)

Co ten wpis wnosi w/g Ciebie bum ?
Masz ten kabel, porównywałeś z innym ?
Zrobiłeś z tej sprawie coś konkretnego ?
Wyciąłęś fragment wypowiedzi i coś napisałeś aby napisać ....



Napisał to co napisał. Jeżeli chcesz tak postponować adwersarzy to otwórz sobie prywatnego bloga tak jak to kiedyś zrobił XYZ.

Piterski

Cytat: bum1234 w Lipiec 20, 2017, 09:28
Cytat: Piterski w Lipiec 20, 2017, 09:08Nie wiem czemu bo zirytowała mnie sprawa złącza i nie słuchało mi się tego komfortowo.

To jest właśnie podstawowa przyczyna, powodująca "słyszenie" wpływu kabli ;)
To nie miejsce na tą dyskusję (jest inny wątek) ale samopoczucie ma duży wpływ na to jak odbieramy bodźce w tym słuchowe.

Po pierwsze płyta Krystyny Stańko zagrała mi na nieznanym mi wzmacniaczu poniżej wszelkich oczekiwań.
Na moim systemie tak źle nigdy nie było, ale byłem zmęczony i zirytowany dlatego moje spostrzeżenia nie są miarodajne. Z tego powodu odpuściłem sobie wczoraj dalsze słuchanie bo to ma być przyjemność nie tortura.
Psychika ma wpływ na wyniki również w innych dziedzinach życia, a odsłuch porównawczy wymaga skupienia i otwartego umysłu.
W końcu to mózg musi te bodźce odebrać, a nie się przed nimi bronić.
Może dlatego też to, że tak sobie usilnie wmawiacie możliwość usłyszenia jakichkolwiek zmian powoduje, że ich nie słyszycie.  :P ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

bum1234

Cytat: malg w Lipiec 20, 2017, 11:12
Cytat: bum1234 w Lipiec 20, 2017, 09:28
Cytat: Piterski w Lipiec 20, 2017, 09:08Nie wiem czemu bo zirytowała mnie sprawa złącza i nie słuchało mi się tego komfortowo.

To jest właśnie podstawowa przyczyna, powodująca "słyszenie" wpływu kabli ;)

Co ten wpis wnosi w/g Ciebie bum ?
Masz ten kabel, porównywałeś z innym ?
Zrobiłeś z tej sprawie coś konkretnego ?
Wyciąłęś fragment wypowiedzi i coś napisałeś aby napisać ....



Czasem odpowiedź jest na wyciagnięcie ręki. Trzeba tylko chcieć to dostrzec, zamiast pławić się w bezsensie i komplikować coś, co jest banalnie proste.

malg

Cytat: Al Capone w Lipiec 20, 2017, 12:24
Jeżeli chcesz tak postponować adwersarzy to otwórz sobie prywatnego bloga tak jak to kiedyś zrobił XYZ.
Po pierwsze: to było do bum-a, a po co ty zabierasz głos ?
Po drugie: nie widzę tu żadnego adwersarza, 

Cytat: Al Capone w Lipiec 20, 2017, 12:24
Napisał to co napisał.
No właśnie to jest sedno tego.

malg

Cytat: bum1234 w Lipiec 20, 2017, 14:25
Czasem odpowiedź jest na wyciagnięcie ręki. Trzeba tylko chcieć to dostrzec, zamiast pławić się w bezsensie i komplikować coś, co jest banalnie proste.
Ale co jest banalnie proste, o czym piszesz ?
Bo my z Piterskim o czym innym.

Al Capone

Cytat: malg w Lipiec 20, 2017, 14:26
Cytat: Al Capone w Lipiec 20, 2017, 12:24
Jeżeli chcesz tak postponować adwersarzy to otwórz sobie prywatnego bloga tak jak to kiedyś zrobił XYZ.
Po pierwsze: to było do bum-a, a po co ty zabierasz głos ?

Bo to publiczne forum. Założysz sobie własnego bloga albo własne forum i będziesz tam podejmował decyzję kto ma zabierać głos a kto nie. Proste? Proste.

Piterski

Cytat: bum1234 w Lipiec 20, 2017, 14:25Czasem odpowiedź jest na wyciagnięcie ręki. Trzeba tylko chcieć to dostrzec, zamiast pławić się w bezsensie i komplikować coś, co jest banalnie proste.
W życiu nic nie jest proste to my ludzie staramy sobie pewne rzeczy upraszczać by je łatwiej analizować.
Czasami sobie sami wmawiamy, że czegoś nie słyszymy lub widzimy bo to zwalnia z podejmowania pewnych działań.

I to jest to najprostsze podejście po najmniejszej linii oporu.

Jak Vasa pisze jak zrobił w konia kolegów na odsłuchach to mi się przypominają ślepe testy u mojego kolegi. Ja zaczynałem wtedy dopiero zabawę w audio on też ale był z nami jeden kolega elektronik, audiofil z sporym stażem.
Bezbłędnie rozpoznał kiedy grał interkonekt A, B a kiedy C. testy były ślepe robiliśmy sobie tylko notatki, a kolega zasłonił sprzęt i zmieniał kable.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

bum1234

#567
Cytat: malg w Lipiec 20, 2017, 14:27
Cytat: bum1234 w Lipiec 20, 2017, 14:25
Czasem odpowiedź jest na wyciagnięcie ręki. Trzeba tylko chcieć to dostrzec, zamiast pławić się w bezsensie i komplikować coś, co jest banalnie proste.
Ale co jest banalnie proste, o czym piszesz ?
Bo my z Piterskim o czym innym.


Pozornie. Bo naprawdę to tym samym. O fantasmagoriach.

rudy-102

#568
Cytat: malg w Lipiec 19, 2017, 19:43Rudy a ty z czym porównywałeś,
Ten kabel wpiąłem w miejsce gdzie poprzednio przez kilka lat grał Aircell-7 na tych samych wtykach. Dokładnie tych samych bo po prostu przelutowałem je do van damme silver ist low cap.

Aircell-7 wygląda tak:



Dane techniczne kabla Aircell® 7
Aufbau[/l][/l][/l]
Innenleiter 19 * 0,37 mm Kupfer-Litze
Isolation 5,0 mm Ø verlustarmes Polyethylen (PE)
Außenleiter Geflecht + Folie PE-beschichtete Kupferfolie + Kupfergeflecht
Außenmantel 7,3 mm Ø Polyvinylchlorid (PVC)
Farbe außen schwarz
[/t][/t][/t]
[/t][/t][/t]



Mechanische Eigenschaften
 
Min. Biegeradius 25 mm (einmalig)
Gewicht 72 g/m
Betriebstemperatur -30 bis +80 °C


Elektrische Eigenschaften
 
  Wellenwiderstand 50 Ohm
Frequenzbereich bis 6 GHz
Verkürzungsfaktor 0,83
Kapazität 75 pF/m
Schleifenwiderstand max. 17 Ohm/km
Betriebsspannung max. 700 V
   
Dämpfung (bei 20°C)
10 MHz 2,2 dB/100m
100 MHz 6,3 dB/100m
200 MHz 9,1 dB/100m
500 MHz 14,7 dB/100m
1.000 MHz 21,5 dB/100m
2.000 MHz 31,9 dB/100m


To bardzo dobry kabel za niewielkie pieniądze.




tigus27

Hej

Jaki kabel i jakie wtyki proponujecie do zrobienia kabelka Coaxial ?

Pozdrawiam
Źródło: Rastbeery Pi 3 DigiOne -Coax:M&B CRYSTAL DAC:Audio GD NFB 1 (2015) - Interkonekt: M&B Diamond mini XLR ACSS- Zasilające:DIY-Wzmacniacz:Audio GD Precision 2 - Głośnikwe:M&B STELLA - Kolumny podłogowe: DIY na SEAS 29TAF/W i ER18RNX

malg

Van Damme Silver Series Session Grade, Low Cap 55, wtyki Valab

pisałem tutaj:
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1376.msg147935#msg147935

moon

czym sie rozni coaxial jako IC od takiego dwu- czy wiecej zylowego? bo ostatnio kolega Piterski wspominal mi, ze do mojego prephono 'tworca' podobniez wspominal, zeby uzywac coaxiala,
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

malg

Coaxial ma zyłe i oplot - nie można z niego zrobić kierunkowego

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

malg

trudne pytanie,
niektórzy robią tylko kierunkowe, inni nie robią kierunkowych wcale (wpis Ahaji, na ten temat, chyba w tym wątku)
trzeba spróbować u siebie który gra lepiej
zależy to od użytego druta, wtyków, ...