Jaką wkładkę MC wybrać

Zaczęty przez Marek20, Sierpień 07, 2017, 21:09

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Tak ale to jest: Input sensitivity: 0.16mV (MC). Czułość wejściowa. Czyli, że takie wkładki niby da radę układ Yamahy ogarnąć. Tak to rozumiem. Tylko, że dalej czeka automatyka, wartości domyślne. Ryzyk, fizyk. Z grubsza zmierzam do tego, że wkładki MM są zbliżone elektrycznie, a z MC może być różnie. Blue powinna jednak polec :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

cdt

Lira była u Ondreja i Pawła .

frywolny trucht

Cytat: Piterski w Styczeń 04, 2018, 21:17Lyra Dorian
O Panie! To zupełne inny pułap. Jaki przebieg, jaka cena?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

#403
.


MAC


Cytat: frywolny trucht w Styczeń 04, 2018, 21:19To zupełne inny pułap.

Miałem długi i dobry kontakt z różnymi Lyrami. Dorian to już nieprodukowana druga wkładka z dołu w ówczesnym katalogu.
Piętro wyższa Argo zjadała Doriana ze skarpetkami a środkowy Kleos robił z niej MF100 Referenca  ;)
Akurat Doriana to bym odpuścił.




MAC

Oczywiście moim zdaniem  :)

RawLuke

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 04, 2018, 21:18
Tak ale to jest: Input sensitivity: 0.16mV (MC). Czułość wejściowa. Czyli, że takie wkładki niby da radę układ Yamahy ogarnąć. Tak to rozumiem. Tylko, że dalej czeka automatyka, wartości domyślne. Ryzyk, fizyk. Z grubsza zmierzam do tego, że wkładki MM są zbliżone elektrycznie, a z MC może być różnie. Blue powinna jednak polec :)
Dzięki za rozjaśnienie.

frywolny trucht

Cytat: masza w Styczeń 04, 2018, 21:35
Oczywiście moim zdaniem  :)

Ale ogólnie Dorian leży koło 2M Blue?
;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Cytat: RawLuke w Styczeń 04, 2018, 20:16Ktoś mi sugerował z kolei "ciężkiego" Quinteta Red Ortofon
Gdybyś był zainteresowany Quintet Blue to moglibyśmy ewentualnie się dogadać.

kefas

ORTOFON MC Quintet Bronze
Czy ta wkładka na początek przygody z MC będzie dobra?

dino

A masz pre MC ? Bo jak nie to bym zaczął od DL110.


kefas

Mam takowe i nie wykorzystane.

I taka mówisz pokaże co to MC vs MM? Bo kiedyś ktoś pisał  żeby aby doznać różnicy to jakąś wyższą cenowo.

tomasz_pianista

MC1 Turbo to HOMC. Jak coś to idź w Quintet Bronze z promocji (1400zł). Nie wiem jakie masz ramię i gramofon, ale to dość uniwersalna wkładka.
Grupa ratowania poziomu.

kefas

Ad Fontes, - aluminium. Technics SLQ2

tomasz_pianista

Grupa ratowania poziomu.

kefas


tomasz_pianista

Idż w Bronze, będziesz zadowolony:) Tylko pamiętaj, że MC to bardziej wyrafinowane granie, do rocka może być zbyt ładnie:)
Grupa ratowania poziomu.

dino

Tomasz - ja bym uważał z tym "będzie Pan zadowolony"  ;)
A w sumie to kolega nie zeznał czego słucha ?

tomasz_pianista

Za 1400zł trudno znaleźć lepszą wkładkę, zwłaszcza do ramienia o średniej masie.
Grupa ratowania poziomu.

kefas

Ostatnio częściej jazz i klasykę niż Rok  itp.

cdt

Ja Q Bronza nie słuchałem . Słuchał Ondrej . Twierdził że ma jak on to mówi gumkasty bas . Zdecydowanie bardziej woli 103R . No ale to sprawa indywidualna . A 1400 zł to okazja bez dwóch zdań

tomasz_pianista

No tylko jak 103 pod chyba dość lekkie ramię Ad Fontesa...Denon raczej odpada.

Jeszcze w znośnej cenie jest oferta Audio - Technica.
Grupa ratowania poziomu.

kefas

Chciałem sprawdzić jak to jest z MC ale nie myślałem o tym teraz, ale jak zobaczyłem tę promocję to sobie pomyślałem, że to ten czas.

dino

Cytat: tomasz_pianista w Styczeń 10, 2019, 21:41Jeszcze w znośnej cenie jest oferta Audio - Technica.
Do klasyki i Jazzu moim zdaniem lepsza niż Ortofon chyba, że zamiast detalu preferujesz wyrównane brzmienie bo z AT basu dużego nie będzie.