Mam DAC-a i co dalej? Pytania laika.

Zaczęty przez frywolny trucht, Grudzień 06, 2015, 18:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Dzień dobry. Jestem kompletnie zielony w temacie słuchania gęstych plików. Pewnie nadal bym był, ale firma, która stworzyła wzmacniacz słuchawkowy, który zapragnąłem mieć, przemyciła na pokładzie coś takiego jak DAC  :o No to jak tak- zwracam się z prośbą o poprowadzenie za rączkę co jak jemy? Skąd wziąć kilka darmowych ( piractwa nie będziemy propagowali) w formacie DSD, jakie oprogramowanie zainstalować i jak używać, co, jak podłączyć aby uzyskać teoretycznie maksymalną jakość na słuchawkach. Tak, sygnału ze wzmacniacza słuchawkowego nie planuję na dziś popychać na integrę i kolumny.

Takie są dane wyjściowe: Laptop z systemem Windows 10- 64 bity.
Tylna ścianka i dane techniczne DAC-a:





Help  :D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Keef98

Ale help ze wszystkim?
Do DSD będzie dobre AudioGate, z kolei do reszty według mnie VLC jest najbardziej funkcjonalny. Unikałabym w ogóle programów do zgrywania i odtwarzania, które masz od początku na Windzie. AudioGate pobierasz ze strony Korga, a VLC z np. dobreprogramy, tylko używaj tzw. linków bezpośrednich, broń Boże nie asystenta pobierania.
Z kolei jeśli chodzi o zdobycie DSD (poprawcie mnie, jeśli się mylę), ale chyba wystarczy bezstratnie zgrać SACD.
Do kompa podłączysz przez USB?

frywolny trucht

No dobrze: http://www.korg.com/us/products/audio/audiogate3/page_6.php/#part4

Ale jest tu małe ograniczenie:

Customers who did not purchase a KORG 1-bit product (DS-DAC or MR Series):
1. Launch AudioGate 3 and the activation process will begin.
2. Click the [Lite Version] button.
3. AudioGate 3 Lite is now ready for use.
If you later purchase a KORG 1-bit product, it comes complete with an AudioGate3 license. To activate AudioGate3 simply click the menu button and select [Help] – [Activation] to begin the activation process.
Limitations in the Lite version
1. User support is not available from KORG Inc., or its regional distributors.
2. The Output Sample Rate is limited to 48 kHz and 44.1 kHz.
3. Real time Conversion is limited to Lite Load only.
4. Export and Burn Disc functions are not available.
- See more at: http://www.korg.com/us/products/audio/audiogate3/page_6.php/#part4


Czy to mnie boli jeśli chodzi o jakość?
p.s. Mam w w DAC-u cztery wejscia cyfrowe, ale laptopika to chyba tylko kablem  USB się da? Nawet gdzieś mi sie buja w garderobie chyba jakiś kabel drukarkowy 3m.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 06, 2015, 18:05



Help  :D

To może ja zacznę od tego czego jestem w tym temacie na 100% pewny.

Po pierwsze należy zatknąć coś do dziury podpisanej AC IN.
Na chwilę obecną więcej nie pomogę :)

Wireless

Ja nie wiem, co Wy z tym DSD ... FLACa zapodawaj i będzie dobrze. Gęste to te powyżej kombinacji właściwej dla CD, czyli 16/44.1

Dalej - jak widzę, masz wejście USB w swoim DACu. To podłącz je do komputera kablem USB. I zobacz, czy Twój DAC został wykryty przez komputer jako nowe urządzenie (karta) audio. A jak został - to zacznij używać. Jak nie został - to daj znać i będziemy kombinować :)
Pozdrawiam, Wireless

frywolny trucht

Cytat: masza w Grudzień 06, 2015, 18:34Po pierwsze należy zatknąć coś do dziury podpisanej AC IN.


Da się zrobić.
Cytat: Obi Wan Wirelessobi w Grudzień 06, 2015, 18:36co Wy z tym DSD ... FLACa zapodawaj

No chciałem nieba dotknąć jak się okazja nadarzyła  ;D


p.s.  VLC posiadam i używam, dlaczego nie jest do DSD?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Wireless

Arek,

DSD nie jest lepszy od FLACa. To jest INNY sposób kodowania. Ani lepszy, ani gorszy. Jedynie mniej kompatybilny. Jak ruskie koleje żelazne.
Pozdrawiam, Wireless

Keef98

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 06, 2015, 18:34
No dobrze: http://www.korg.com/us/products/audio/audiogate3/page_6.php/#part4

Ale jest tu małe ograniczenie:

Customers who did not purchase a KORG 1-bit product (DS-DAC or MR Series):
1. Launch AudioGate 3 and the activation process will begin.
2. Click the [Lite Version] button.
3. AudioGate 3 Lite is now ready for use.
If you later purchase a KORG 1-bit product, it comes complete with an AudioGate3 license. To activate AudioGate3 simply click the menu button and select [Help] – [Activation] to begin the activation process.
Limitations in the Lite version
1. User support is not available from KORG Inc., or its regional distributors.
2. The Output Sample Rate is limited to 48 kHz and 44.1 kHz.
3. Real time Conversion is limited to Lite Load only.
4. Export and Burn Disc functions are not available.
- See more at: http://www.korg.com/us/products/audio/audiogate3/page_6.php/#part4


Czy to mnie boli jeśli chodzi o jakość?
p.s. Mam w w DAC-u cztery wejscia cyfrowe, ale laptopika to chyba tylko kablem  USB się da? Nawet gdzieś mi sie buja w garderobie chyba jakiś kabel drukarkowy 3m.

Mnie nie boli jeśli chodzi o jakość, ale ja nie jestem audiofilem :P
Masz "biedniejszą" wersję, jeśli wcześniej nie zakupiłeś jednobitowego produktu KORGa.
Nie rozumiem problemu.
Też mam kabel od drukarki - przewodzi. Nawet mój brat ma srebrny kabel w swojej myszce komputerowej i pozłacany wtyk, a ja mam zypełnie nie[wulgaryzm] (słowo zgłoszone przez Vasę) kabel ;)

Ja na kompie mam tylko FLACi i WAVy :) I żyję, i nie leje mi się krew z uszu ;)

Wireless

Niee noo ... DRUKARKOWY ????
Jaja sobie robię, rzecz jasna. Każdy NIEUSZKODZONY kabel USB będzie dobry :)
Pozdrawiam, Wireless

Keef98

Cytat: Obi Wan Wirelessobi w Grudzień 06, 2015, 18:41
Niee noo ... DRUKARKOWY ????
Jaja sobie robię, rzecz jasna. Każdy NIEUSZKODZONY kabel USB będzie dobry :)
I zrobiony z przewodnika (półprzewodniki odpadają ;)) - najlepsza jest miedź, srebro to jest do łańcuszków etc. dobre ;)

frywolny trucht

I tu się mylicie, ha! Mam kserokopiarkę w firmie z funkcją skanera i jako skaner nie chciała działać. Po wielu próbach okazało się że winna była długość kabla 5m ( były testowane trzy różne o tej samej długości). Zapropowano albo jakiś wzmacniacz sygnału, albo przybliżenie kserokopiarki o 2m, bo na 3m kabla działało  ;D

Co za fantastyczny test. Żadne ABX nie potrzebne. Działa- nie działa ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Keef98

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 06, 2015, 18:44
I tu się mylicie, ha! Mam kserokopiarkę w firmie z funkcją skanera i jako skaner nie chciała działać. Po wielu próbach okazało się że winna była długość kabla 5m. Zapropowano albo jakiś wzmacniacz sygnału, albo przybliżenie kserokopiarki o 2m, bo na 3m kabla działało  ;D
Ja chrzanię... Kto DACa podłącza pięciometrowym kablem do PCta? :o ;)

GregWatson

Na jakim etapie jesteś i co jeszcze trza?
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

A co Ty Keef wnikasz jak kto ma w domu urządzone :)
Jak rozumiem, plików DSD w maksymalnej dostępnej dziś technologicznie jakości nie posłucham, bo nie kupiłem produktu Korga?
A jakieś oprogramowanie niskopłatne?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Cytat: GregWatson w Grudzień 06, 2015, 18:48Na jakim etapie jesteś i co jeszcze trza?

Jest laptop, jest DAC, mam progam VLS, ściągnąłem oprogramowanie Korga, ale ma ograniczenia częstotliwościowe. Skąd wziąć te DSD w najlepszej jakości i czym je odtwarzać?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Keef98

Przeczytaj jeszcze raz Wire... Obiego ;)

merlin1973

Cytat: Obi Wan Wirelessobi w Grudzień 06, 2015, 18:36FLAC
Czy szlak podobno się zbliża do winyla? :) tak powiedział na wizji W.Mann :):):)
Pozdrawiam S.CH.

GregWatson

Przykładowe pliki DSD tu:

http://shop.dsdfile.com/free-dsd-download/

Pełną wersję masz tu:

http://www.korg.com/us/products/audio/audiogate3/page_6.php

tam są czarne belki z napisami jaki AudioGate ma być czy pod windę czy pod Maca - to są pełne wersje 3.0.4 musisz jeszcze prawdopodobnie pościągać dodatki z tej strony do obsługi twego cacka. Z lapika idziesz kablem USB (tzw. drukarkowym do DACa) a z DACa do wzmacniacza wiadomo.

Tych darmowych stron z plikami DSD jest więcej pamiętam kiedyś w miarę szybko znalazłem kilka fajnych stronek z tymi plikami może nawet gdzieś je wtryniłem w temacie o CYFRZE.

Trochę tego i trochę tamtego też.

Wireless

Cytat: Keef98 w Grudzień 06, 2015, 18:54
Przeczytaj jeszcze raz Wire... Obiego ;)

Niech Moc będzie z Tobą :)
Pozdrawiam, Wireless

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

Keef98

Cytat: Obi Wan Wirelessobi w Grudzień 06, 2015, 19:10
Cytat: Keef98 w Grudzień 06, 2015, 18:54
Przeczytaj jeszcze raz Wire... Obiego ;)

Niech Moc będzie z Tobą :)
I z Tobą. Niech Moć będzie z nami wszystkimi.
Mam co do tego złe przeczucia :)
Zapędzamy się w odległe zakamarki galaktyki...
Muszę wyłączyć SW.

frywolny trucht

Jak organizujecie stanowisko pracy? Przecież DAC jest na stoliku RTV, miejsce odsłuchu to minimum 2-3 metry, a jak chcecie robić na stałe kabel ukryć, on idzie w duże metry i wtedy jego jakość zaczyna mieć niebagatelne znaczenie. Rozumiem, że jakiś stolik z laptokiem jest przed Wami? Ale kabel ma wtedy minimum 4m. Inne rozwiązanie- można lapka położyć na stoliku RTV, wrzucić po HDMI obraz na TV i sterować klawiaturą bezprzewodową z kanapy, czy tam fotela. Tak sobie przeglądam ofertę kabli z ambicjami:

http://allegro.pl/rtv-i-agd?price_from=100&string=kabel%20usb&bmatch=engagement-v6-promo-sm-sqm-ele-1-2-1130
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Wireless

No i to właśnie to ... lepszy ethernet, DLNA i zdalna aplikacja sterująca na smartfon/tablet/laptop ... :)
Pozdrawiam, Wireless

frywolny trucht

Cytat: GregWatson w Grudzień 06, 2015, 19:11
I tu jeszcze trochę plików i ciekawe teksty:

https://www.stereolife.pl/archiwum/poradniki-lista/805-wszystko-o-plikach-wysokiej-rozdzielczosci


No dzięki. Czyli jednak nie jestem uwiązany do produktu Korga:

"Z czym to się je? Jeśli chcecie spróbować, możecie pobrać jakieś darmowe pliki i przekonać się, czy warto. Istnieją dwa główne standardy - DSD 64 i DSD 128. W sieci można znaleźć nagrania zarówno stereofoniczne, jak i wielokanałowe. Powiedzmy, że pobieramy jakiś utwór w DSD 64. W zależności od szybkości łącza i obciążenia serwera może to trochę potrwać, ponieważ pojedynczy utwór może tu zajmować 100-200 MB. Pliki DSD spotyka się najczęściej w formacie DFF, którego wiele odtwarzaczy programowych nie obsługuje. Możemy jednak doinstalować do naszego playera odpowiedni plugin. Przykładem jest Foobar 2000, do którego wydano rozszerzenie o nazwie DSDIFF Decoder. Wystarczy pobrać je w postaci archiwum ZIP, następnie w oknie odtwarzacza wybrać FILE -> Preferences -> Components -> Install i wskazać nasze archiwum ZIP. Po zainstalowaniu pluginu nasz odtwarzacz będzie już gotowy do obsługi plików DFF."
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Keef98

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 06, 2015, 19:40
Jak organizujecie stanowisko pracy? Przecież DAC jest na stoliku RTV, miejsce odsłuchu to minimum 2-3 metry, a jak chcecie robić na stałe kabel ukryć, on idzie w duże metry i wtedy jego jakość zaczyna mieć niebagatelne znaczenie. Rozumiem, że jakiś stolik z laptokiem jest przed Wami? Ale kabel ma wtedy minimum 4m. Inne rozwiązanie- można lapka położyć na stoliku RTV, wrzucić po HDMI obraz na TV i sterować klawiaturą bezprzewodową z kanapy, czy tam fotela. Tak sobie przeglądam ofertę kabli z ambicjami:

http://allegro.pl/rtv-i-agd?price_from=100&string=kabel%20usb&bmatch=engagement-v6-promo-sm-sqm-ele-1-2-1130

Widziałeś jak jest u mnie?
Kabel ma jeden metr.
Do przeglądania sieci, wypracowań etc. używam tableto-netbooka. Tak czy siak wolę używać kompa, dlatego kupię Raspberry PI oraz Digi+ i komputer będzie mógł być wszędzie.