Teraz słucham

Zaczęty przez gratefullde, Maj 30, 2014, 12:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht


jajacek1410

#251
   A teraz coś, co małe misie lubią najbardziej - Behemoth.
I nie dlatego, żeby na złość zrobić oszołomom. Ja to naprawdę lubię.
   Mimo, że krytyka wyżej stawia Evangelion, to w moim rankingu zwycięża The Apostasy.
Tego albumu mogę słuchać w zapętleniu. Jest moc i energia. Świetnie skonstruowane aranżacje. Cały czas coś się dzieje, nie ma nudy i powtarzalności.
   I te etniczne bębny i piekielne chóry, no ciary na plecach. Polecam.
...  do tego Możdżer, gościnnie...


Niestety wszystko mam na cd, ale przynajmniej mogę słuchać wszędzie :)
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

vasa

A ja jestem na ostatniej stronie Carmen Bizeta.
Marylin Horne w roli tytułowej. Nagranie z MET.
Mam jakąś słabość do tego nagrania. Niby nie jest najlepsze na świecie ale zawsze jak położę ją na talerzu to mam jak w banku że następnego dnia będę nie wyspany.
Czary jakieś czy co?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

No i zgodnie z przewidywaniami budzik dostał w ep a ja słodko odespałem :)
Dodam okładkę bo z poziomu komórki nie potrafiłem.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.


gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Jedziemy dalej w temacie :)

Ale płyta. Jack Bruce, John Medeski, Vernon Reid oraz Cindy Blackman-Santana

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Żony muza :) Kazała Was pozdrowić :) Jak znudzi jej się FB do się do nas zapisze :)



Właściwie już ją przekonałem ;) zapisuje się :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

W dzisiejszy notowaniu LP3 pierwsze pięć kawałków polskie. Prawda, że ładnie?



Klimaty jak z Kojaka :)

frywolny trucht



gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht


jajacek1410

A dzisiaj, tak żeby odpocząć od Behemotha - Orlando di Lasso.
Udało mi się za jednym strzałem upolować aż cztery winyle di Lasso.  Muzyka dawna jest dość trudno osiągalna na portalu aukcyjnym.
Powoli zapoznaję się z zawartością.
Mała próbka:
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

frywolny trucht

Tak jeszcze nie było :)








frywolny trucht


frywolny trucht


elem

Alien Sex Fiend , toś mnie zaskoczył FT !  Była jazda przy Acid Bath w akademiku :)

Do dzis mam first press Acid Bath, ale... Miałem dwa wydania - US i DE (chyba ). W latach 80-tych lub 90-tych wymieniłem jedno z nich z kims na coś na którejś z giełd ( Hybrydy? Przewiązka? Załęże? ).
Tyle, że okładki z płytami pomyliłem i teraz ja i "on" mamy płyty z innych wydań w okładkach z innych wydań. A róznice sa spore - np. inna tracklista. Gdyby się przez przypadek znałazł nie/szczęsliwy nabywca, to chętnię naprawię mój błąd :)

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jajacek1410

#268
Fever Ray bajeczne. Nie znałem i cieszę się, że poznałem.

Natomiast do Cradle of Filth jakoś nigdy nie mogłem się przekonać. Drażni mnie ten skrzeczący wokal Danny"ego. Facet powinien śpiewać jak facet , a nie udawać skacowanego wampira :)
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

frywolny trucht

Alienów i Cabaret słuchałem pod koniec technikum. Też za studenta. Frontów obu, Ministry- poznałem na dyskotekach dla studentów.  Nawet coś tam kupiłem ostatnio na winylku, ale  boję się tego słuchać przy dzieciach. Są jeszcze takie niewinne :)

frywolny trucht

Cytat: jajacek1410 w Październik 16, 2014, 23:49Natomiast do Cradle of Filth jakoś nigdy nie mogłem się przekonać. Drażni mnie ten skrzeczący wokal Danny"ego. Facet powinien śpiewać jak facet , a nie udawać skacowanego wampira

Ja ogólnie też uważam, że bez growlingu nie ma metalu, tymczasem moja percepcja jest tak dziwna, że wrzuca Cradle i Behemoth do jednego wora. Mam dzikie wrażenie, że Nergal po prostu nieco rozwinął pomysły Brytyjczyków.

elem

z tych klimatów drapałem namiętnie jeszcze takich wywrotowców ( dzieci sio! )

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Dobre, nie znałem. Muszę chwilkę pomyśleć, co by tu zapodać...

elem

Cytat: frywolny trucht w Październik 17, 2014, 00:07Dobre, nie znałem.

Yyyy? Przecież to kapela Jourgensena z Ministry
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht