Micro Seiki DD-40

Zaczęty przez kangie, Maj 08, 2015, 12:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

tatachabera

Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

GregWatson

Czasem mnie zastanawia zbyt dobra jakość forniru na tak starych gramofonach ale mogę być w błędzie, może jest tak jak Ty mówisz. Ja też spotkałem się z kilkoma fotkami w necie gdzie faktycznie nie było tego mocowania. Tylko czemu nie wspominają o tym fakcie w papierach? może trzeba trochę poszperać na zachodnich forach? może tam coś więcej piszą albo choć wspominają o tym? zobaczymy.
Trochę tego i trochę tamtego też.

tatachabera

U mnie fornir wygląda na nietknięty.
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

dyletant

Cytat: paul_67 w Kwiecień 30, 2017, 13:21Jakoś nikt się nie odniósł do parametrów tego gramofonu, a są one przeciętne.Biorąc pod uwagę,że to DD są wręcz słabe.

No ale piękny jest .. taki ZEN. Wiem to parametr mocno subiektywny:).

tatachabera

A kto patrzy na parametry .... ;)
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

Wireless

Ładny ten Micro Seiki ... Od samego patrzenia  bierze ochota na słuchanie winyli. Idę posłuchać :)
Pozdrawiam, Wireless

GregWatson

tatachabera a jak wypada wkładeczka AT-430E w graniu na tym ramieniu?
Trochę tego i trochę tamtego też.

tatachabera

Wstrzymam się z opinią do momentu podłączenia do "normalnego" przedwzmacniacza. Aktualnie ze względu na awarie właściwego pre, gramofon podłączony jest do amplitunera Sony i to nie jest  gra najwyższych lotów. Jedno co mogę powiedzieć jest to gra zgoła inne niż z Denona 103R - więcej jest powietrza i przejrzystości. Ponoć według tych co się znają to bardzo dobra wkładka. Więcej coś napiszę jak moje pre wróci z naprawy albo wcześniej postawie Nudę mini.
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

GregWatson

Pytam bo leży mi w szufladzie AT-440MLa - znakomicie się spisuje na lekkich ramionach np Pro-Jectach. Raz wsadziłem ją na ramię Micro MA-202L (10 cali) i wyszło kiepsko. 
Trochę tego i trochę tamtego też.

tatachabera

Cytat: GregWatson w Maj 06, 2017, 21:33
Pytam bo leży mi w szufladzie AT-440MLa - znakomicie się spisuje na lekkich ramionach np Pro-Jectach. Raz wsadziłem ją na ramię Micro MA-202L (10 cali) i wyszło kiepsko. 
Kiepsko - tzn co było nie tak ?
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

GregWatson

Ładnie gra na lekkch ramionach ale na MA-505 jeszcze nie miałem okazji słuchać.
Trochę tego i trochę tamtego też.

tatachabera

Cytat: GregWatson w Maj 06, 2017, 21:53MA-505

Posiadam od około miesiąca i jeszcze nie zdążyłem sprawdzić czy ono lekkie czy ciężkie - najważniejsze że radocha ze słuchania nawet z tym marnym pre  ;D
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

GregWatson

No i po pewnych perypetiach dziś przyszedł w całości.  :) Pierwsze co się rzuca w oczy to bardzo ładnie utrzymany, okleina z pięknymi wzorkami. Nie widać na plincie i elementach metalowych jakichkolwiek śladów użytkowania. Pokrywka tylko trochę do dopieszczenia. Dziś już nie miałem czasu odpaliłem tylko po to by zobaczyć czy talerz się kręci.  :)  Jutro pierwsze płyty wrzucę i posłucham jak to u mnie gra. Sprawdzę jak gra ta Shura a później na stałe zamontuje Ortofon Quintet Black.
Trochę tego i trochę tamtego też.

vasa



Cytat: GregWatson w Maj 16, 2017, 21:22dziś przyszedł w całości.

Gratulacje.
Daj znać jak Cię znowu nervosa dopadnie.[emoji12]

🚬🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GregWatson

Wymieniłem szczurka na AT-440MLa  i .......... zacząłem słyszeć a wszystko jeszcze na wzmacniaczu Pioneer A-88X. Jak zobaczyłem pod lupką szlify to jak igła do gwoździa taka różnica.
Trochę tego i trochę tamtego też.


GregWatson

Jest na poprzedniej stronie kilka fotek.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.


GregWatson

Dokładnie ten sam.

To jeszcze kilka dla porównania.

Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Co to za magiczne naklejki wokół zawiasów?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

Tak poprzednik zrobił wzmocnienia (dawno temu więc i technologia była może staroświecka aczkolwiek robiła to firma). Może wyglądają nieaudiofilsko ale trzymają. Być może coś kiedyś z nimi zrobię. Póki co są takie jakie są.
Trochę tego i trochę tamtego też.

McGyver

Cholernie ładne toto. Szczególnie podoba mi się ramię MA505 i drewienko na plincie, choć to tylko fornir.
Tymczasem naszło mnie by wykorzystać w końcu leżące od lat odłogiem ramię Regi. W tym celu nabyłem kawał dechy z litego drewna akacji (klejonka) oraz gramofon Technicsa ze sprawnym napędem direct drive i z połamanym ramieniem. Koszt groszowy. Jak będę miał czas, to wezmę frezarkę i wyrzezam plintę do tego. Nie wiem czy ktoś już kiedyś zrobił gramofon z ramieniem Rega i direct drive'm?

paul_67

Z ramieniem Rega (303) ja robiłem, ale dołożyłem do niego regulacje VTA.Napęd jednak jest paskowy.

GregWatson

DD-40 w realu wyglądają niesamowicie ładnie. Fotki tego nie oddają a do tego jak dojdzie ciekawa faktura forniru to już jest ładne arcydzieło. Dla każdego coś miłego ile egzemplarzy tego gramofonu tak praktycznie za każdym razem inna faktura forniru.
Trochę tego i trochę tamtego też.

McGyver

Cytat: paul_67 w Czerwiec 04, 2017, 13:21
Z ramieniem Rega (303) ja robiłem, ale dołożyłem do niego regulacje VTA.Napęd jednak jest paskowy.
Są gdzieś foty?