Electro Voice Interface D

Zaczęty przez miniabyr, Marzec 15, 2016, 05:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

Jakub

Cytat: miniabyr w Kwiecień 09, 2016, 21:29Potwierdza to Ondrej że wykresy wersji starej (obecnie zamontowanej w kolumnie ) i tej nowszej róznią się właśnie tym szczegółem .To słychać. C.D.N.

A czy przypadkiem zmiana głośników na inny model nie pociągnęła ze sobą modyfikacji zwrotnicy? Może producent ją trochę zmodyfikował po zmianie typu stosowanych głośników.

miniabyr

Cytat: gratefullde w Kwiecień 09, 2016, 21:37
Czy po tych wszystkich zmianach to są jeszcze te same głośniki?
Tak,bo głosniki są te same ,ale jesli pytasz o brzmienie  to zmiany są na lepsze. Kolumny zostały pozbawione mankamentów typu niestabilne kondensatory ,żarówki jako zabezpieczenie głosników wysokotonowych (bryyyyy koszmar) . Mogę to szybko porównywać (kondensatory) bo stare elementy zachowałem jako brzmieniowy "drogowskaz" Te kolumny grają już bardzo dobrze i nie ukrywam pokładam w wersji skonczonej bardzo duże nadzieje.......ale to jeszcze trochę potrwa bo jestem upierdliwym aptekarzem i żadnego kitu nie przepuszczę.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pelot


pmcomp

Zaproszę się jak już skończycie :).
Wystarczy mi moich bojów z moimi JBLami żebym jeszcze musiał znosić "obce" ;).

pelot

A jak wypadają na tą chwilę , w porównaniu do Ondrejowych (w sensie odsłuchowym)

miniabyr

Cytat: Jakub w Kwiecień 09, 2016, 21:42
Cytat: miniabyr w Kwiecień 09, 2016, 21:29Potwierdza to Ondrej że wykresy wersji starej (obecnie zamontowanej w kolumnie ) i tej nowszej róznią się właśnie tym szczegółem .To słychać. C.D.N.

A czy przypadkiem zmiana głośników na inny model nie pociągnęła ze sobą modyfikacji zwrotnicy? Może producent ją trochę zmodyfikował po zmianie typu stosowanych głośników.

Tak ,ale do wersji pierwotnej. Tu tylko chodzi o glosnik wysokotonowy.Bardziej mi sie podoba ta wersja stara niż nowsza. Nie zmieniam wartości komponentów .Jedyne co trzeba dobrać to wyrównać głosność głosnika wysokotonowego ,bo zabranie z toru żarówki ,kilometra kabli i przełoącznika swoje zrobiło. Na razie robię to  na ucho ,ale niedługo trzeba będzie zdjąć charakterystykę i sprawdzić jaki jest stan faktyczny.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Cytat: pelot w Kwiecień 09, 2016, 21:53
A jak wypadają na tą chwilę , w porównaniu do Ondrejowych
Brzmią bardzo podobnie ,ale Ondrej gra na lampie + tranzystor  a ja gram tylko na lampie. Różnią sie jeszcze tym że Ondrej nie ma zamknietego portu bassrefleksowego .Ja mam i to robi gigantyczną róznicę. Ale takie działanie przewidział producent w zależności od akustyki pomieszczenie i umiejscowienia kolumn.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Ja i Ondrej dziękujemy. Jestem takim poligonem doświadczalnym  dla zwrotnic......przerażające są ceny kondensatorów  i ilość towaru do przerzucenia. Może ktoś z Was ma kondensatory(dobre) o wartościach 1,5uF ,9uf,F18uF,90uF.Oczywiście po dwie sztuki. Chętnie wypożyczę na testy.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pelot

#59
Wniosek nasuwa  się jeden trza szukać EV ścieżki przetarte!  Paweł ty to tak prawie jak Kolumb odkrywasz nowe  kontynenty w audio. Szpulak studyjny nie przeciętny ,gramofon Zontka też nie pospolity , EV z lekkimi modyfikacjami ,też mało znane . Jesteś w pewnym sensie prokursorem w ujarzmianiu i adaptowaniu urządzeń rzadkich , niekiedy zapomnianych lub współczesnych nie  znanych.  Częstokroć idziesz w ciemno  , Szacun. ;) 

miniabyr

#60
No przecierem te szlaki ,ale większymi oryginałami są  Ondrej i Pmcomp .Ci to sie dopiero   wgryzają w problem! Pmcomp to nawet jeńców nie bierze .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

W sumie dla Was czech należałoby uruchomić zakładkę DIY  :)

kawosz

Bo taka zakładka by się pewnie przydała . Paul też robi ciekawe rzeczy . Wątek super czytam z dużym zainteresowaniem i mocno kibicuję .

Jakub

Cytat: masza w Kwiecień 10, 2016, 10:25
W sumie dla Was czech należałoby uruchomić zakładkę DIY  :)

Cytat: kawosz w Kwiecień 10, 2016, 11:27Bo taka zakładka by się pewnie przydała .

Ekhm, tego no...
http://audiomaniacy.pl/index.php?board=10.0

elem

Może masza miał na myśli Destroy IY :) 
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

pelot

ist
No przecierem te szlaki ,ale większymi oryginałami są  Ondrej i Pmcomp .Ci to sie dopiero   wgryzają w problem! Pmcomp to nawet jeńców nie bierze .
[/quote]
[quote

Pmcomp i Ondrej to zupełnie inne historie nawet się nie ważę w nie wynikać . Zbyt mało wiem na ten temat , to już sprawy cięższego kalibru i nie dla przeciętniaków .

miniabyr

A co będzie jak polegnę na tym projekcie ? Tak też może się stać że to nie zagra tak jak chcę. I będzie Dupa. Mam nadzieję że tak się nie stanie i wyląduje na laurach  ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Spoko. Tylko Ty będziesz o tym wiedział :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Cytat: gratefullde w Kwiecień 10, 2016, 12:03
Spoko. Tylko Ty będziesz o tym wiedział :)
Nie no nie bedę taki samolubny i się pochwalę! Tfu oby nie.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Cytat: miniabyr w Kwiecień 10, 2016, 12:02A co będzie jak polegnę na tym projekcie ?

Masz przecież na ławce rezerwowych doskonałe AN.

miniabyr

Cytat: masza w Kwiecień 10, 2016, 12:07
Cytat: miniabyr w Kwiecień 10, 2016, 12:02A co będzie jak polegnę na tym projekcie ?

Masz przecież na ławce rezerwowych doskonałe AN.
I to jest koło ratunkowe ,które stoi i czeka na moja porażkę hehehe.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Kiedy byłem u Ciebie to grało rewelacyjnie. Podziwiam, że Cię swędzi :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Mało tego, gdy przyszły te nowe monstra też grały rewelacyjnie i lepiej od AN  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Tego to jusz nie fiem. Ale z AN grało supper ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

bubusia

Musze przyznac, ze tez sledze i podziwiam, dobrze, ze jest Ondrej, zawsze co 2glowy to nie jedna. Powodzenia.

Ps Jak juz beda gotowe, to moze male porownanie do moich vintydzow?
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?