Wzmacniacz do 1500-2000zł

Zaczęty przez TheKamil921, Czerwiec 25, 2016, 19:23

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomasz_pianista

A są jeszcze set'y do Ugody? Czasem pojawiają się używki na allegro, ale większość jest fatalnie zmontowana, ja bałbym się podpiąć takiej samoróbki do systemu.
Grupa ratowania poziomu.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Cytat: tomasz_pianista w Marzec 01, 2017, 09:36
A są jeszcze set'y do Ugody? Czasem pojawiają się używki na allegro, ale większość jest fatalnie zmontowana, ja bałbym się podpiąć takiej samoróbki do systemu.

Przypuszczam że można zdobyć, a układ nie wygląda na skomplikowany.
Ja słuchałem Klubowej wiec się nie obawiałem. Piszę o niej w kontekście tego, że napędzi nawet deskę i dlatego ja bym sprawdził jak zagrają KEF-y z nią i na tej podstawie można ocenić czy szukać wzmacniacza czy zmieniać kolumny bo są trudne do wysterowania dla budżetowych sprzętów.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

arturrogo

kolega elemem się jeszcze waha, dywan nie kupiony, poszukiwania wzmacniacza, liczyłem na NAD bo tak jak pisałem wcześniej Nowy Denon 720AE zupełna porażka brakowało mu do mojego starego amplitunera, a i jeszcze znalazłem coś takiego:
http://allegro.pl/luxman-a-384-lampowy-100-oryginal-idealny-i6729605036.html
http://allegro.pl/luxman-lv-105-lampowy-100-org-super-stan-i6725667940.html
http://allegro.pl/wzmacniacz-lampowy-el84-transformatory-toroidy-i6725453530.html

wcale nie uparłem się na wzmacniacz, a wszystko zaczęło się od Zmiany głośników i kabli (kable dostałem z KEFami zapomniałem nazwy ale wyglądają na poważnie dobre dosyć grube i profesjonalnie fabrycznie wykonane)

Wracając do poszukiwań to tyle co się naczytałem o NADach sądziłem że to strzal w dziesiątkę. Nie mówię że gra słabo, niżej niż oczekiwałem. Po prostu przy tym przełączaniu nie znalazłem widocznej (czytaj słyszalnej) różnicy. To poco przepłacać.
Denon AVR-X1600, KEFQ7, Audio Technika LP5X +  AT 150 MLX , Pioneer BDP450

jajacek1410

Cytat: arturrogo w Luty 28, 2017, 23:24Santana "the best" nagraną w SACD i Alan Persons Projekt "I robot" nagraną  w Audi DVD.
(................) Czekają mnie kolejne poszukiwania ale co teraz ????? Pomo0cy !!!!
Arruro :) szukasz porad wśród chłopaków, którzy nie słyszeli KEF-ów. Będę nudny - powtórzę to co wcześniej -  to nie są kolumny dla ciebie. Do muzyki jakiej słuchasz mają za dużo średnicy i za mało basu.  Tu dywany nie pomogą. Raczej spróbuj pożyczyć jakiekolwiek inne kolumny (wiem, że może być trudno - może jakiś sąsiad, znajomy) i zrób porównanie.

KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

arturrogo

A co proponujecie dla mnie ciągle myślę o używanych podłogowych.

A coś z wyszukanych przez nie powyżej?
Denon AVR-X1600, KEFQ7, Audio Technika LP5X +  AT 150 MLX , Pioneer BDP450

frywolny trucht

Nigdzie nie twierdziłem, że od dywanu przybędzie basu. Ani od wysunięcia z linii meblościanki. Próbuje doprowadzić jedynie do sytuacji gdy podstawy podstaw akustyki będą jako tako ogarnięte i chłop usiądzie w końcu na fotelu, w miejscu docelowego odsłuchu (bo rozumiem, że teraz jest on prowadzony gdzieś pod przeciwną ścianą, w przypadkowym miejscu) we w miarę opanowanym akustycznie pomieszczeniu. Każda z tych zmian- jak wysunięcie kolumn, lekka adaptacja akustyczna, miejsce słuchacza- wniosą więcej zmian w dźwięku niż żonglerka wzmacniaczami.

Słuchałem parokrotnie XQ40 ( piękny mebel), miałem sobie nawet kupić, ale ostatecznie przestraszyłem się dotychczasowych problemów z podłogówkami i wziąłem monitory plus sub. I jest OK.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

arturrogo

To jaki obecnie polecasz (posiadasz) zestaw bo linijka pod twoimi postami bogata w elektronikę?
Denon AVR-X1600, KEFQ7, Audio Technika LP5X +  AT 150 MLX , Pioneer BDP450

frywolny trucht

Tak jak wcześniej wspomniałem. Na dziś - jeśli masz wymagania względem dźwięku- wypadałoby pochylić się pierw nad miejscem odsłuchu. Jeżeli zaś uważasz, że zrobiłeś już wszystko i dalej się nie da- moim zdaniem monitory. Może poszukać używki Pro- Ac Studio 115?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

arturrogo

Denon AVR-X1600, KEFQ7, Audio Technika LP5X +  AT 150 MLX , Pioneer BDP450

frywolny trucht

Jeśli uznasz, że brak basu. Pro-Ac jest fantastyczny jeśli chodzi o przestrzeń, ale basu pewnie za mało będzie. Bardziej hardkorowo skrajami gra Paradigm Audio ( także mam na myśli monitory), ale znowu jak się okaże, że nie ma basu tam gdzie słuchasz ( wynik akustyki pomieszczenia) będzie lipa. Tymczasem plusem subwoofera jest to, że możesz go odstawić gdzieś, nawet usiąść na nim, przez co masz wpływ na ilość basu w miejscu w którym słuchasz ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kefas

Takie pytanie mam.
Czy przy nieprzychylnej akustyce pomieszczeń subwoofer poprawi bas? Czy może polepszy, jesli jest niedoskonały? Albo sprawi, że bedzie, gdy go nie ma?

bum1234

Przy nieprzychylnej akustyce trudno o dobry rezultat ;)

kefas

Kiedyś mieszkałem na poddaszu gdzie akustyka była naprawdę na wysokim poziomie (i to nie było tylko moje zdanie). Teraz robię co mogę i nie jestem zadowolony, myslałem, że taki subwoofer cos pomoże.

kawosz

Przy słabej akustyce sprawdzają się monitory studyjne . Nie koniecznie muszą to być EV . W moim pokoju nic nie powinno teoretycznie grać a gra :) .

frywolny trucht

Monitory studyjne nie eksponują basu. Subwoofer sprawi, że tam gdzie nie było basu będzie bas. Czy będzie on poprawny, sklejony z resztą pasma? To już inna sprawa. Dlatego lepiej mieć dobrą akustykę niż złą :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

Bo to przydało by się jeszcze zdefiniować co oznacza dobry bas :) . W pylonach miałem patrząc na to z perspektywy bas bułę . Mogło by się wydawać że był dobry ale w porównaniu do monitorów nie był . Był za wolny . Taki jak by to powiedzieć samochodowy :) . Dla mnie bas ma być szybki i precyzyjny . A to  dają monitory . Dzięki temu mogą zniwelować niedostatki pomieszczenia . Mody

frywolny trucht

Na tyle na ile zrozumiałem arturrogo- ma grzmieć w miejscu odsłuchu.

Nad wodą wielką i czystą
Stały rzędami opoki,
I woda tonią przejrzystą
Odbiła twarze ich czarne;

Nad wodą wielką i czystą
Przebiegły czarne obłoki,
I woda tonią przejrzystą
Odbiła kształty ich marne;

Nad wodą wielką i czystą
Błysnęło wzdłuż i grom ryknął,
I woda tonią przejrzystą
Odbiła światło, głos zniknął.

A woda, jak dawniej czysta,
Stoi wielka i przejrzysta.

Tę wodę widzę dokoła
I wszystko wiernie odbijam,
I dumne opoki czoła,
I błyskawice - pomijam.

Skałom trzeba stać i grozić,
Obłokom deszcze przewozić,
Błyskawicom grzmieć i ginąć,
Mnie płynąć, płynąć i płynąć -
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

arturrogo

Zdecydowałem !! po testowaniu NADa 356BEE i pewnym rozczarowaniu idę w stronę maksymalnego uniwersalizmu - kupuję Denona AVR 4306. Ma opinię dobrego wzmacniacza stereo, a kino niczego sobie.
Denon AVR-X1600, KEFQ7, Audio Technika LP5X +  AT 150 MLX , Pioneer BDP450

Jamówię


arturrogo

Denon AVR-X1600, KEFQ7, Audio Technika LP5X +  AT 150 MLX , Pioneer BDP450

Piterski

Cytat: arturrogo w Marzec 06, 2017, 12:27
oto ło zakupiłem
http://allegro.pl/show_item.php?item=6737283155&snapshot=
czekam na przesyłkę

No to jak już zainstalujesz to prosimy o wrażenia.
Przy okazji masz ewentualnie opcję zwrotu?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

arturrogo

Tak 14 dni, tak zwana gwarancja rozruchowa
Denon AVR-X1600, KEFQ7, Audio Technika LP5X +  AT 150 MLX , Pioneer BDP450

arturrogo

DenonAVR 4306 zakupiony czekam jeszcze na mikrofon do kalibracji bo w zestawie nie było. Po pierwszych ustawieniach jakość jak w opisanym przeze mnie wcześniej wzmacniaczu Denon 720AE - czyli tak sobie, zobaczę co będzie po kalibracji. Na razie idzie do zwrotu - po prostu bez rewelacji. Teraz w kolejce czeka Pioneer SC LX71. Ciągle wygrywa mój stary Denon AVR 1610
Denon AVR-X1600, KEFQ7, Audio Technika LP5X +  AT 150 MLX , Pioneer BDP450

Piterski

Obawiam się, że potrzebujesz wydajnej prądowo końcówki mocy.
To są tylko przypuszczenia ale stawiam na to po odsłuchach u mnie Ugody.
Na papierze ma chyba mniej watów niż mój Copland 28 ale ta energia i kontrola szczególnie basu zrobiła na mnie wrażenie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.