Wzmacniacz do 1500-2000zł

Zaczęty przez TheKamil921, Czerwiec 25, 2016, 19:23

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Co to były za ruskie paki pod sufitem?  :o

Bo w oczach wyobraźni mam jeno wiszące na łańcuchach EV ale one przecież nie ruskie  ;)

kawosz

Spróbuje odpalić vaio i ściągnąć zdjęcia . Będzie śmiesznie  ;)

kawosz

Cytat: masza w Luty 19, 2017, 14:08Co to były za ruskie paki pod sufitem? 
.Zobacz jak audiofilsko je tam wsadziłem :D. To stary nowoczesny wystrój pokoju :) Całe okablowanie sznurówkami szło w ścianach ;)

kawosz

Tu już zacząłem poszukiwania polecam dobry wzmacniacz ;) Maszy i Miniabyrowi się spodoba ;)

kawosz

#154
Tu już na jakiś czas się uspokoiłem ze wzmacniaczem :) Oba grały wyśmienicie . Ze zdjęcia zostały tylko kapcie :D
A i jeszcze został kuferek :D

MAC

Jeśli chodzi o umiejscowienie kolumn... zawodowo-excelowe  ;D
A to nie to samo OTO jest. Mi się podoba SE a to chyba był PP?

kawosz

Cytat: masza w Luty 19, 2017, 15:16A to nie to samo OTO jest.
To OTO z Nomosu . Pograło tydzień . Miałem je wtedy razem z Coplandami . Zostały Coplandy .

kawosz

To były fajne kolumny . Etap eksperymentów . Dorwałem się do starych zdjęć :D . Jak by co to się wyczyści

kawosz

Ostatnie zdjęcie ale warto bo fajne paczki Sony SS 7220

arturrogo

Zdecydowałem, biorę NAD 356BEE + DAC CAMBRIDGE AUDIO DACMAGIC 100
Denon AVR-X1600, KEFQ7, Audio Technika LP5X +  AT 150 MLX , Pioneer BDP450

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

Jamówię

Cytat: arturrogo w Luty 21, 2017, 14:42
Zdecydowałem, biorę NAD 356BEE + DAC CAMBRIDGE AUDIO DACMAGIC 100




Napiszę jeszcze raz,przez ostatni tydzień mam w domu dzięki pomocy elema Audio Analogue Puccini SE,z naprawdę przyzwoitym stopniem korekcyjnym MM. Ten wzmacniacz zjada tego NADa na śniadanie,obiad i kolację,to inny level. To jest wzmacniacz,który daje radę sporo droższym tranom,niż przedział w którym szukasz. Ponad to jest fantastycznie wykonany i jest w stanie gabinetowym. Pogadaj z elemem,może bedzie chciał Cię uszczęśliwić,to jest już zawodowe granie.

elem

Sam nie wiem czy chcę się go pozbyć, poza tym nie ma regulacji a to dla kolegi ważne. Ten NAD nie jest zły :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

arturrogo

ojtam ojtam jasne że ważne jest to co starsi koledzy stażem podpowiadają. Poczytałem i ten nad jest ok mimo tego że aż 2700zł wołają. a ile Kolega winszuje sobie za swój wzmacniacz (arturrogo@wp.pl). Intrygujące jest to że lepiej gra niż wywołany przez mnie NAD 356BEE, a z kręcenia bass + sopran śmiało mogę zrezygnować na rzecz jakości dźwięku. Dawno wyrosłem z dźwięków typu umcyk bum umcyk bum
Denon AVR-X1600, KEFQ7, Audio Technika LP5X +  AT 150 MLX , Pioneer BDP450

Jamówię

To się tym Audio Analoguem zainteresuj,to jest świetna maszyna i podobała mi się bardziej od mojego Maca,w czasach,kiedy elem miał AA jako main system

arturrogo

Czekam może Kolega elem zapoda propozycję cenową
Denon AVR-X1600, KEFQ7, Audio Technika LP5X +  AT 150 MLX , Pioneer BDP450

Jamówię

No to gadaj z nim na priv,bo sam to się do sprzedaży nie rwie,z resztą się nie dziwię :)

Piterski

Mam u siebie wzmacniacz Ugoda kolegi Twonka. Dla tych co nie znają polecam wątek klubowy KAiM na AS.
Słucham i jestem pod wrażeniem energiczności tego wzmacniacza. Bas z moich EV jest kontrolowany bardzo dobrze by nie powiedzieć, że lepiej niż bardzo dobrze. Nie jest to ciepłe granie NAD'a ale myślę, że warto posłuchać bo wzmacniacz jest generalnie neutralny. Jedna wada to tylko jedna para gniazd na wejściu. konstrukcja klubowa może grać z pominięciem regulatora jako końcówka.
Jest to konstrukcja DIV i jest o niej cały wątek na AS, a tu znalazłem coś podobnego
http://allegro.pl/ugoda-wzmacniacz-diy-dual-mono-i6726922585.html#thumb/4
o szczegóły trzeba by wypytywać konstruktora czyli kolegę Jar1.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

arturrogo

Koledzy dzisiaj przyszedł !!!! NAD 356BEE + DAC CAMBRIDGE AUDIO DACMAGIC 100.
Podłączyłem pod KEF Q7, słucham, słucham i cóż d.... nie urywa w porównaniu z moim starym denonem AVR1610. zmiana kabli na NAD słucham, zmiana kabli na  Denona i tak z sześć razy (w sumie 3 h zabawy). Za bazę  przyjąłem Santana "the best" nagraną w SACD i Alan Persons Projekt "I robot" nagraną  w Audi DVD.
Uwierzcie mi zamykałem oczy by bardziej skupić się na dźwięku i w zasadzie nie wiem czy to psychologia ale może ciut lepiej NAD ale to tyko dlatego chyba że wiedziałem co w tej chwili jest podpięte pod głośniki. NAD wylądował w pudełku i idzie do zwrotu. Czekają mnie kolejne poszukiwania ale co teraz ????? Pomo0cy !!!!

Denon AVR-X1600, KEFQ7, Audio Technika LP5X +  AT 150 MLX , Pioneer BDP450

kawosz

Cytat: kawosz w Luty 17, 2017, 10:31Do słuchania liniowego trzeba przyzwyczaić ucho . Na początku jest dziwnie . Wydaje się że tego czy tego jest za mało . Dużo nie znaczy lepiej . Ze wzmacniacza bez korektora nie dostaniesz takich podbarwień jak z filtrów amplitunera . Żadnego wzmacniacza !!!
Podtrzymuje swój stary wpis :) . Zacznij od wyłączenia korekcji w ampli i spróbuj się przestawić na taki dźwięk . Inaczej marnie to widzę

arturrogo

ampli słucham w trybie stereo, dźwięk głośników ustawiony przy użyciu mikrofonu - automatycznie. I tak jak pisałem trudno jest znaleźć różni9ce między moim starym Denonem a NAD
Denon AVR-X1600, KEFQ7, Audio Technika LP5X +  AT 150 MLX , Pioneer BDP450

kawosz

A jakie tam w tym ampli są dostępne opcje dźwięku . Jest opcja liniowa ? . To dla mnie nie pojęte żeby ten NAD nie zagrał zdecydowanie lepiej . No ale to w sumie sprawa indywidualna więc przyjmuje do wiadomości . Coraz wyższe modele jak dalej chcesz sprawdzać . To nic odkrywczego ale nic bardziej sensownego nie przychodzi mi do głowy .

Drizzt

NAD to dobry wzmacniacz. Jeśli dźwięk SYSTEMU ci się dalej nie podoba to musisz przyjąć do wiadomości, że problem leży zupełnie gdzie indziej i kolejne wymiany wzmacniaczy nic nie dadzą. Mogę się założyć, że problem jest na styku kolumn i pomieszczenia. Więc jeśli chcesz mieć lepiej to kombinuj jak poprawić akustykę pomieszczenia, a i tak prawdopodobne, że czeka cię zmiana kolumn. Żonglerka wzmacniaczami będzie generować koszty i nie posunie cię nawet krok do przodu, no ale rób jak uważasz skoro upatrzyłeś sobie akurat ten element to wymiany. Równie dobrze możesz zmieniać kable do upadłego, zawsze to jakieś zajęcie ;)

Jamówię

A ja mimo to przypominam,że istnieje Audio Analogue Puccini SE i jeśli nic nie uzgodniłeś z elemem,to ja już wiecej nie poradzę.

Piterski

Cytat: arturrogo w Luty 28, 2017, 23:24Czekają mnie kolejne poszukiwania ale co teraz ????? Pomo0cy !!!!

Na AS jest wątek o Ugodzie poszukaj czy nie znajdzie się ktoś w okolicy co ma ten wzmacniacz i posłuchaj.
Z tego co na naszym forum czytam o kolumnach KEF-a to mogą potrzebować wzięcia ich właśnie za mordę.
Mój Copland ma na papierze coś koło 70W ale nie potrafi grać tak jak Ugoda która jest papierowo słabsza.

Ja po tych doświadczeniach buduje system w oparciu o lampowy przedwzmacniacz i tranzystorową końcówkę mocy.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.