Pearl 3 Phono Stage

Zaczęty przez Alexander, Marzec 05, 2024, 22:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

jjacek

Widze , ze najgorsze czyli prace mechaniczne przy projekcie , juz ogarniete Brawo. Teraz juz tylko dopiescic projekt i sluchanko :)

sheykk

Alexander zdolna z Ciebie bestia .Ja chciałbym tak umieć a nie umiem.

Alexander

No dobra, czas kończyć opowiadanie o powstawaniu Trzeciej Perełki.
Jest już w obudowie, jest uruchomiona, podłączony pod nią gramofon gra.
Jeszcze kilka zdjęć z końcowego montażu.

Alexander

I kolejne

jjacek

Elegancka robota . Brawo Ty! 
Takie projekty pochlaniaja wiele godzin pracy .. ale jaka jest pozniej  satysfakcja  kiedy to jeszcze fajnie zagra mmm...jak to smakuje :) 

Pboczek

Super! Możesz napisać coś o graniu?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Alexander

Spróbuję coś napisać jak urządzenie pogra chwilę i w skupieniu posłucham, bo na razie gra w tle i raz po raz tylko nadstawię ucha. Z nadstawiania ucha wynika, że nic mnie w nim nie drażni, a to już coś. Mam w planie urządzić mały sparing w ramach jednej stajni:
Pearl 1/Pearl 3/Threshold Fet10/e
Ciekawi mnie bardziej porównanie niż ocena pojedynczych urządzeń. Na tej półce każde gra poprawnie i bardziej interesujące jest jakie są między nimi różnice, dobranie, które z nich bardziej odpowiada moim gustom.

Ps.z dotychczasowych kilkunastu prephono, które urodziły się na moim biurku największą przyjemność ze słuchania daje mi projekt jaki Thorsten Loesch udostępnił równo 20 lat temu na portalu diyaudio...

Pboczek

Fajnie, ciekawie będzie przeczytać.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

jjacek

Cytat: Alexander w Wczoraj o 08:30Ciekawi mnie bardziej porównanie niż ocena pojedynczych urządzeń. Na tej półce każde gra poprawnie i bardziej interesujące jest jakie są między nimi różnice, dobranie, które z nich bardziej odpowiada moim gustom.


:) :) :) A to ciekawe nie wiedzialem , ze masz takie ..rzeczy.
 Sam posiadam " z tej samej stajni " Pearl 2, Pearl 3 (moze kiedys skoncze)  , Threshold Fet10/e ,Threshold FET 9  i to bedzie bardzo ciekawy test! Jestem zywo zainteresowany wynikami. Czekamy .....:)

wiki

Pięknie, pięknie...🙂

Ja też czekam na opisy co jak Ci gra.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Alexander, ta obudowa od zasilacza jest dość wysoka.
Jakby tam dobudować piętro, wstawić drugi taki sam zasilacz i zrobić tak aby każdy kanał miał własne zasilanie.
Może pomyślisz o takim rozwiązaniu...
W chwili wolnej...🙂
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

ahaja

Nie wlizie. Trafa i kondy by musiały mieć max 28mm wysokości ...

Niektóre ;-) sobie lutują (bo mogom), a ja wziąłem ołówek, kredki, flamastry i sobie rysuję ...

jjacek

A ..tytul rysunku? 
Moze "Nuda perlowa"?  :)

ahaja

Nie no, nazwa już jest.
Z ciekawości sobie pewnie zrobię.

wiki

Czyli, ahaja, po swojemu ścieżki wyrysowałeś?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

jjacek

Jesli bedziesz robil , to zrob moze kilka  extra  PCB .  Z pewnoscia kila osob bedzie zainteresowanych tym projektem.  Kolejka na diy audio nie daje szans zakupu .. to jakies szalenstwo. 

jjacek

Cytat: wiki w Wczoraj o 20:56Czyli, ahaja, po swojemu ścieżki wyrysowałeś?
Z modyfikacjami.. W orginale np. jest zworka umozliwiajaca wybor tylko 2 wzmocnien a na rysunku widze mozliwosc wyboru juz  kilku....

Alexander

Cytat: wiki w Wczoraj o 19:34Alexander, ta obudowa od zasilacza jest dość wysoka.
Jakby tam dobudować piętro, wstawić drugi taki sam zasilacz i zrobić tak aby każdy kanał miał własne zasilanie.
Może pomyślisz o takim rozwiązaniu...
W chwili wolnej...🙂
Drugi taki nad istniejącym - jak słusznie zauważył Krzysztof - się nie zmieści. Natomiast dysponuje podwójnymi zasilaczami od Pearla 1 czy LRPhono, mogę ich użyć i sprawdzić czy przynosi to jakieś pozytywne rezultaty. Tylko musiałby tego pewnie posłuchać ktoś z lepszym słuchem (i mniej leniwy!)

Alexander

Cytat: ahaja w Wczoraj o 20:10Nie wlizie. Trafa i kondy by musiały mieć max 28mm wysokości ...

Niektóre ;-) sobie lutują (bo mogom), a ja wziąłem ołówek, kredki, flamastry i sobie rysuję ...
Ty już namalowałeś, a teraz weź w dłoń lutownicę i do dzieła.
A potencjalnych lutowniczych ahajowych pcb ostrzegam lojalnie....sporo smd tam widzę...
ślepcy odmaszeowac do innych zajęć !
Ps.plyteczki są extra pomyślane i przemyślane