Magnetowid, kasety VHS i wszystko o.... wszak to też analog

Zaczęty przez GregWatson, Kwiecień 02, 2016, 19:42

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Czy wideo już zaginęła bezpowrotnie czy też nie, jakie odtwarzacze/nagrywarki (magnetowid) warto jeszcze mieć? Wygląda na to, że chyba jeszcze można je spotkać.

A czy wiesz że można na tym jeszcze zarobić:

http://noizz.pl/nauka-i-technologia/twoje-stare-kasety-vhs-moga-byc-warte-fortune-sprawdz-czy-nadal-masz-je-w-piwnicy/tww4qkg



Ja w każdym razie jeszcze mam i kasety i magnetowid.
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

Najlepsze lata swojej młodości spędziłem przy tym. I wcale nie mam się zamiaru pozbyć ani kaset ani magnetowidu. I chyba to jeszcze nie koniec  życia takiego zestawu.
Trochę tego i trochę tamtego też.

gratefullde

Mam Philipsa 6 głowic, jakość dźwięku hifi. Ale stoi sobie i się kurzy.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

paul_67

Mam 6 głowicowego LG w dużym pokoju i JVC ERA w odsłuchowym.Oba stoją, grają i się nie kurzą.Na tym drugim nagrywam tylko muzykę.

gratefullde

No właśnie. Nigdy nie nagrywałem muzyki na VHSie, może warto spróbować?

Śpulak kasetonowy taki :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9