Wyśledzone na portalach aukcyjnych itp.

Zaczęty przez GregWatson, Maj 29, 2014, 14:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

Therion

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

elem

Normalna, uczciwa cena. Używki zawsze kosztowały w okolicach 2k euro.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jimmi

Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

christo

Limitowany Technics sl-1200 w atrakcyjnej cenie. Tyle że licytacja. Nie wiadomo za ile pójdzie... :)
https://allegro.pl/oferta/technics-sl-1200gae-limited-edition-no-0382-7831497121
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Piterski

Cytat: christo w Luty 13, 2019, 09:03
Limitowany Technics sl-1200 w atrakcyjnej cenie. Tyle że licytacja. Nie wiadomo za ile pójdzie... :)
https://allegro.pl/oferta/technics-sl-1200gae-limited-edition-no-0382-7831497121
80 tyś to jest atrakcyjna cena  :o
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

dyletant

Nawet nie pofatygował się załączyć realnych zdjęć a lustrzanka wystawiona obok na aukcji drożej niż w sklepie.

Hubertrs

ja mam wrazenie, ze to dziala, sporo osob nie ma pojecia o pewnych sprawach i kupuje na podstawie ceny, gdzies tam slyszal o legendzie technicsa, do tego oczojebne "limitowany"  i gotowe.

dino

Cytat: Piterski w Luty 13, 2019, 12:0880 tyś to jest atrakcyjna cena  :o
Zaraz Air Force będzie tańszy  ;D ;D ;D

nosferartur

Cytat: christo w Luty 13, 2019, 09:03Limitowany Technics sl-1200 w atrakcyjnej cenie. Tyle że licytacja. Nie wiadomo za ile pójdzie...
https://allegro.pl/oferta/technics-sl-1200gae-limited-edition-no-0382-7831497121

Trzymam kciuki za sprzedającego, jeżeli ,,pchnie" ten obiekt kultu, będzie mógł sobie kupić naprawdę dobry gramofon.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

muda44


dino

Cytat: muda44 w Luty 14, 2019, 18:23Genialny , rzadki na rynku wtórnym kabel cyfrowy za bdb cenę.
Rzadki i genialny jest typ na zdjęciu a kabel cyfrowy - jak to kabel. No drut.

muda44

Typa ze zdjęcia nie znam a taki kabel też mam więc wiem co się z zmienia po jego wpięciu .

vasa



Cytat: muda44 w Luty 14, 2019, 18:23
Genialny , rzadki na rynku wtórnym kabel cyfrowy za bdb cenę.
Dlaczego sprzedawca zamieścił trzy takie same zdjęcia? [emoji848]


[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

muda44

Ja tam widzę kabel w 3 różnych ujęciach .
Sprzedawcę znam - jest na AS.
Kupiłem od niego inny egzemplarz a że mam teraz kilka innych kabli cyfrowych do porównań ten szczególnie polecam .


muda44

Cytat: LampowY w Luty 14, 2019, 22:57
Tak że tego...
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=847.0


Wiesz , ja nie czytam takich tematów a sam sprawdzam .
A jak już zalinkowałeś to tego VDH miałem . Jest wart tyle ile kosztuje czyli słabo . Niestety dużo kabli na rynku niezależnie od ceny wyróżnia się tylko ceną .
Ponoć Harmonix powinien grać tylko z Reimyo . Nie wiem , Reimyo nie miałem ale miałem Harmonixa głośnikowe CS-120 IMPROVED i legendarny IC 101 GP który dzisiaj pojechał do kolejnego właściciela . W moich systemach te kable się nie sprawdziły .

A tego Stereovoxa polecam , to jest ten poziom przy którym jest prawdziwe WOW ile porządny kabel potrafi zmienić .

LampowY

#3217
Cytat: muda44 w Luty 14, 2019, 23:12Wiesz , ja nie czytam takich tematów a sam sprawdzam .
To podobnie jak ja  ;D

Cytat: muda44 w Luty 14, 2019, 23:12Jest wart tyle ile kosztuje czyli słabo
Wypada dokładnie tak samo jak każdy inny dobrze wykonany kabel cyfrowy.

Nie zamierzam się tu sprzeczać o słyszenie zer i jedynek. Każdy ma swój rozum.
Ale proszę nie promujmy na tym forum aukcji znajomych wciskających kit  >:D

LampowY

To ja spadam spać do barku.
Dobranoc  :np:

muda44

Cytat: LampowY w Luty 14, 2019, 23:14
Cytat: muda44 w Luty 14, 2019, 23:12Wiesz , ja nie czytam takich tematów a sam sprawdzam .
To podobnie jak ja  ;D

Cytat: muda44 w Luty 14, 2019, 23:12Jest wart tyle ile kosztuje czyli słabo
Wypada dokładnie tak samo jak każdy inny dobrze wykonany kabel cyfrowy.

A to ciekawe co piszesz , Czyli miałeś tego Stereovoxa XV- ultra ref i porównywałeś do tego VDH ?
No i jak piszesz maiłeś też każde = wszystkie inne dobrze zrobione kable cyfrowe ?

Ja niestety miałem zaledwie z 10 różnych kabli tego typu i każdy inaczej wpływał na brzmienie ale tylko 3 zrobiły na mnie wrażenie .
Ale może akurat trafiłem na te źle zrobione ....
Chociaż nie , VDH  z linka też miałem  ;)


muda44


Cytat: LampowY w Luty 14, 2019, 23:14Ale proszę nie promujmy na tym forum aukcji znajomych wciskających kit  >:D

Trochę Cię poniosło .
To nie jest mój znajomy , napisałem że jest na innym forum po to że sam wolę kupić coś od jakiego forumowicza niż osoby nieznajomej

Kit ?

No tak , przecież Ty wszystkie te kable miałeś ...

Dobranoc .

LampowY

Cytat: muda44 w Luty 14, 2019, 23:22No i jak piszesz maiłeś też każde = wszystkie inne dobrze zrobione kable cyfrowe ?
Gdzieś to wyczytał?  :o
Chyba jasno w linku jest napisane, które dwa kable były porównywane?
Ale tak, miałem tez stereovoxa, profigolda, MITa i Transparenta cyfrowego (kiedyś miałem niczym nieuzasadnionego pierdolca na kable - popłynąłem z głupim prądem zakręcony przez starego audiofila).
Nie ma różnicy w brzmieniu kabli cyfrowych. Tyle, że ja mam ujowy sprzęt więc pewnie dlatego >:D

Żegnam

vasa

Cytat: muda44 w Luty 14, 2019, 23:12Wiesz , ja nie czytam takich tematów a sam sprawdzam .
Ja tam średnio miarodajny jestem bo, jak wiadomo, kabli nie poważam. Ale sprawdziłem. I coaxiale i optyki.
I znowu wyszło żem guchy i/lub sprzęt do dópy :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

EmilioE

Ja znam tego sprzedającego, bo kupowałem od niego kolumny, a nawet byłem u niego, bo odbierałem osobiście.
W porządku człowiek, normalny, sympatyczny, nie handlarz, kolekcję płyt ma dużą, japońskie wydania, etc.
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.