Przydźwięk, kabel zasilający do 1200.

Zaczęty przez Pboczek, Październik 20, 2020, 23:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pboczek

Podłączyłem inny i poczułem się dobrze.  :)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Pboczek

Kupiłem go z drugiej ręki, więc może chińczyk?

Humi też kiedy gra z cd, teraz to mogę wychwycić.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Moriarty

A ten podłączony tp M&B Crystal? Bardzo fajny, a Diamond od M&B jeszcze lepszy :)
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Pboczek

M&B ma jeszcze Black Pearl. Ten jest dopiero fajny  ;).
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Bacek

Cytat: Pboczek w Listopad 13, 2020, 12:25Ciuchuteńko, mówię Wam jak makiem zasiał.
Winowajcą był ...
Po nitce do kłębka. Super. To możesz go jeszcze sprawdzić miernikiem. Może jedna masa jest urwana.

Widać że niby jest ekranownay (strzałka). Jeżeli masy całe to możesz spróbować podłączyć go odwrotnie.

Pboczek

Tak zrobię.
Tyle było ostatnio u nas o saxofonach, że tymczasem lecę sobie. Ten Sonny już odstał swoje na moście, czy jeszcze nie?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Bacek

#82
Cytat: Bacek w Listopad 13, 2020, 13:09To możesz go jeszcze sprawdzić miernikiem. Może jedna masa jest urwana.
Może być tak że przy mierzeniu będzie ciągłość a przy ruszaniu będzie zrywał.

Może też ekran podpięli z dwóch końców i to nie służy.

Moriarty

#83
Cytat: Pboczek w Listopad 13, 2020, 13:15en Sonny już odstał swoje na moście, czy jeszcze nie?

Odstał, ale za chwilę znowu da nogę. Za niecały rok zniknie ze sceny ponownie, tym razem na jakieś sześć lat.

Zresztą z tym dążeniem do mistrzostwa w odosobnieniu na moście... To jest rzecz jasna piękna historia, ale trzeba ją, jak sądzę, traktować z przymrużeniem oka. Przede wszystkim - to przynajmniej moje zdanie - Rollins po powroce z mostu wcale nie grał lepiej. Sądzę, że wręcz przeciwnie. Jeszcze pierwsza płyta była OK, przynajmniej pod względem technicznym, chłopak sobie sprawnie radził z instrumentem, ale i tak wzbudziła lekką konsternację, bo muzycznie była bardzo zachowawcza. Potem było, w mojej opinii, gorzej, bo Rollins próbował się odnaleźć w nowych, aktualnych trendach (free), których po prostu nie czuł. Jest taki album z Cherrym, na którym wyraźnie się męczy, próbując chodzić w nie swoich butach. Przykro się tego słucha, bo to wielki muzyk, ale mocno się wtedy miotał.

Moim zdaniem najlepszą muzykę Rollins grał "przed mostem".

Poza tym mam takie podejrzenie, że te dwie wielkie ucieczki ze sceny nie miały wcale na celu spokojnego doskonalenia się jako muzyk. Podejrzewam - ale, podkreślam, to tylko moje przypuszczenie - że mógł zejść ze sceny z tego samego powodu, co kilku jazzmanów przed nim, na przykład Allen Eager, notabene też tenorzysta. Eager kompletnie się wycofał, bo próbował na dobre rozstać się z heroiną i nie czuł się na tyle pewnie, by pozostać w środowisku, w którym narkotyki były wszechobecne.

PS. Skoro o Eagerze mowa, jest takie jego zdjęcie (autorstwa Williama Gottlieba), które bardzo lubię, więc się nim teraz podzielę:
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Pboczek

#84
Przychodzę sobie wczoraj nocą do pieczary na słuchanie, odpalam zestaw, hummii, kurła. :o Uwierzyć nie mogłem.  :-\
Kable zmienione, za dnia cisza, jest noc i dupa. Kolega przytomny, zaczął sprawdzać włączniki świateł w pomieszczeniach i znalazł. Zgaszenie światła w korytarzu, usuwa przydźwięk nocą. Ale co się wydarzyło za dnia? Świateł nie było, a humm tak, później już nie ... Czeka mnie dalsze dochodzenie.
Bacek, miałeś rację to lepsze od krzyżówek i Vasa też dobrze pisał, żeby suszarkę wyłączyć w łazience.  ;D

Ale powiem że w ciszy ATII09 gra tak pięknie, że nie do wiary.  8)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Obwiniony kabel zostaje uniewinniony.
Przyczyną przydźwięku za dnia był laptop podpięty do gniazdka w innym pokoju. :D W zasadzie wpięcie tam jakiegokolwiek zasilacza. Chyba koniec hummu. :) Z tej okazji zmieniłem kolumny, tak się złożyło  8).
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

No panie Poboczek to żeś teraz zaszalał  :o :D.
Moje marzenie :'(
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Pboczek

Gdzieś na forum to wyraziłeś, postanowiłem obadać temat i dzięki temu znalazły się na mojej króciutkiej liście. Jestem pod ich sporym wrażeniem.  ;D Dzięki Piterski!  :)

Zawsze możesz zamienić Delty, a tymczasem wpadaj kiedy chcesz.  ;)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

frywolny trucht

Cytat: Pboczek w Listopad 16, 2020, 15:56Chyba koniec hummu

Wysadziłes pokój? Ale trzeba powiedzieć, że dziwnymi ścieżkami podążają wasze myśli. Już miałem kupić kabel, a jak nie to wezmę kolumny :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Bacek

#89
No to sprawdź jeszcze raz te laptopy i światła z tym drugim pre.
Miałem tak samo z halogenami w łazience (z elektronicznymi trafami).
U mnie problem był ze źle podpiętą masą w pre (DIY).
W każdym razie dobrze że choć workaround jest.

Pboczek

Nie no, żadnego hummu już nie ma, (obecnie). Znalazłem przyczyny zakłóceń (chyba)  :D.

Pewnie ma to znaczenie że mam dwufazową instalację w starym budynku, która jedynie częściowo była wymieniana. Wymaga pewnie całościowej modernizacji. Rok temu zrobiłem nowy podłącz ze słupa do skrzynki, bo stary nie wytrzymał. Panowie z energetyki jak przyjechali do tego zadania to powiedzieli, że nie podejdą do kabli które odpadły od ściany na drugiej kondygnacji na bliżej niż metr.  8) Prywatni zawodowcy podjęli się i wykonali na gorących, podmianę.

No więc, oświetlenie w sekretariacie generuje zakłócenia i znajdujące się na tej samej fazie gniazdko.  Nocą kiedy słuchałem, laptop nigdy nie był włączony, bo używam go za dnia do pracy. Włączone natomiast było światło w korytarzu. Za dnia zaś, zazwyczaj działa laptop. Kiedy zorientowałem się że światło to pewnik, sprawa stała się jakby prostsza, bo skierowała mnie na instalację. Czy to jest wytłumaczalne zjawisko?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Cytat: Bacek w Listopad 16, 2020, 19:21No to sprawdź jeszcze raz te laptopy i światła z tym drugim pre.

Kurdę, racja.🤔
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Bacek

Mam taką samą instalację choć nie zdezelowaną. Niestety, ledowe żarówki, elektroniczne transformatory, komputery i masa zasilaczy impulsowych generuje mnóstwo śmieci. Przy jakichkolwiek problemach w zasilaczach czy prowadzeniu mas to wychodzi. Na początku u mnie włączenie tv powodowało ogromny szum z głośników, to samo oświetlenie łazienki zmywarką i pralka. Po kilku poprawkach telewizor może chodzić równo z grającym gramofonem. Cała reszta też nie robi wrażenia.

Pboczek

Sprawdziłem pre w integrze, jest obojętne na fazy ale szumi. Szuuumi z czegoś innego. Nie ma przydźwięku, huuumu, tylko szuuum. Na szczęście to nie mój problem.  :D Faza ucisza pre Lehmana tak, że można usłyszeć szum ale z kabli w studiu nagrań.  :)

Bacek już nic nie wymyślaj, jest świetnie.  :)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite