Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

michał_flaga

pozostaje jeszcze kwestia porównania tych dwóch PHONO... są chętni do posłuchania?
... bo jak pie.....lić na FB to cała zgraja hejterów: że nie gra, że drogo, że przerost formy i treści.... a jak trochę posłuchać i wytężyć słuch to nikogo...

Bartolo

Sami napisaliście że nie da się słuchać tego super hiper madafaka zestawu...  ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

miniabyr

Lechu ale mi Thoress bardzo się podoba mimo swojej "ułomności" Ok może Metal na tym urządzeniu nie  zatrzęsie ścianami ale cała reszta jest bardzo ciekawa . Thoress nie jest nudny jak Brinkmann Edison (cenowo to to samo) Mimo swojej "delikatności " chce się go słuchać !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

seblop

Dzis się poświęciłem i tam zachaczylem. Jeszcze przy Thoresie może bym wytrzymal. Ale przy Gold Nocie chciałem uciekać. Myślałem ze mi ktoś wierci dziurę w głowie.
Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ Phasemation PP-1000 Dynavector 505 +Miyjama Shilabe+TRAudio

wiki

Podpatrzyłem u miniabyra..... to zaszalałem i sobie kupiłem....
Pierwsze słuchanie.... 😀

Ralph Towner Gary Peacock
"A Closer View" 1998

Gitara to brzmi tak jak kiedyś gdy słuchałem mojego syna gdy jeszcze ciężko ćwiczył granie.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

Cytat: seblop w Listopad 24, 2020, 20:58
Dzis się poświęciłem i tam zachaczylem. Jeszcze przy Thoresie może bym wytrzymal. Ale przy Gold Nocie chciałem uciekać. Myślałem ze mi ktoś wierci dziurę w głowie.
Rozmawiałem dziś z Lechem który oświadczył ,że człowiek z Grobel Audio który wypożyczył kolumny i wzmacniacz  mało zawału nie dostał kiedy posluchał co sie z niego wydobywa .
Obstawiam że winę za taki dźwięk ponosi gramofon i preamp - Gold Note dla ścisłości
Ja nie dam nic złego powiedzieć o Thoress. Tak, jest specyficzny ale w tym jest jego cały urok !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Cytat: wiki w Listopad 25, 2020, 19:02Podpatrzyłem u miniabyra..... to zaszalałem i sobie kupiłem...
Świetna płyta . Ja ją też używam jako testowej!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wiki

Nie mam pełnego wglądu bo się czasowo pozbyłem  :'( sieciówki w preampie, ale nadal świetnie brzmi ta płyta... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Cytat: wiki w Listopad 25, 2020, 19:02Ralph Towner Gary Peacock
"A Closer View" 1998
I jeszcze zdjęcia artystów.... 😀

Bardzo mi się podoba brzmienie tej gitary klasycznej.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

Czyli to co Ty masz to wznowienie bo rozumiem ,że fotki są z książeczki do cd ? Ja w moim wydaniu z epoki nie mam takich zdjęć . Oni razem nagrali też jeszcze jedną płytę ale jej nie mam . Muszę to nadrobić !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wiki

Cytat: miniabyr w Listopad 25, 2020, 19:30
Czyli to co Ty masz to wznowienie bo rozumiem ,że fotki są z książeczki do cd ? Ja w moim wydaniu z epoki nie mam takich zdjęć . Oni razem nagrali też jeszcze jedną płytę ale jej nie mam . Muszę to nadrobić !
Tak, fotki są ze środka. Tylko dwie, więcej nie ma. Tego nie lubię w ECM-ie.... Człowiek lubi sobie obrazki pooglądać, a oni są tacy oszczędni....
Płyta kupiona w folii, czyli jako nowa.
Kolega gdzieś na Amazonie zamówił.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

Trochę prywaty . Kolejny utwór z płyty którą realizowałem u siebie . Wczoraj premiera obrazka .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Tone Poet . Pierwsza płyta którą mam z tej serii nie zachwyca . I nie chodzi o brzmienie bo ta strona tych edycji jest doskonała . Muzycznie jest słabo !Taki dancing ,kotlet ,chałtura . A ostrzyłem sobie na ten tytuł muzyczne pazury . Jak dla mnie jest słabo . Jimmy Smith w doborowej obsadzie ale tym razem nie wyszło .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

tomasz_pianista

Ja zawsze słucham fragmentów przed kupnem, dużo się wtedy nagrywało i nie zawsze były to ambitne rzeczy.

Ja natomiast mam słabość do jazzu z początkami funku, taki mój "guilty pleasure". Np. Lou Donaldson z tej serii wpasowuje się w ten gatunek, to nie jest ambitne granie, ale bardzo mnie rozluźnia:)
Grupa ratowania poziomu.

miniabyr

Cytat: tomasz_pianista w Listopad 28, 2020, 09:31Ja zawsze słucham fragmentów przed kupnem, dużo się wtedy nagrywało i nie zawsze były to ambitne rzeczy
No to nauczka dla mnie .Ponieważ lubię Jimmyego to brałem w ciemno. No cóż będzie w kolekcji !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Wczoraj wpadł do mnie Piterski w roboczą wizytą . Przywiózł kabel zasilający czyli wariacje na temat Yarbo 1100 by Wiki .
Jak wiecie drut ten zrobiony jest z oskalpowanego Yarbo 1100 i na tak wypatroszone druty Wiki aplikuje tuleje ferrytowe . Całość opakowana jest w koszulkę termokurczliwą i oprawiona wtykami zasilającymi. Tak po krótce to wygląda .
Ze względów technicznych mogliśmy ten drut sprawdzić ze źródłem cyfrowym czyli odtwarzaczem cd/sacd.
Od razu powiem ,że różnice słyszalne są natychmiast i nie trzeba się wysilać w kwiecistość audiofilskiej poezji aby ten stan opisać .
Yarbo by Wiki pokazało u mnie precyzję -dźwięki były momentami wręcz pokazywane z chirurgiczną precyzją .
Zmieniła się też scena . Tu znowu można było usłyszeć ,że scena prezentowana jest bardziej w głąb niż na boki .
Zmniejszyła się też ilość basu -było go mniej .
Obaj z Piotrem mięliśmy podobne odczucia więc nie były to omamy słuchowe .
To czego mi brakowało w dźwięku to wypełnienia na średnicy . Ta precyzja powodowała ,że ten dźwięk "robił" się chudszy . Zastanawialiśmy się z Piotrem jaki wpływ na efekt końcowy mają wtyki (Napis Furutech )
Moje Yarbo jest mniej rozdzielcze i ma zdecydowanie inną średnicę oraz budowanie sceny . I też zastanawiałem się jaki wpływ mają moje wtyki Furutech'a -są jednymi z najtańszych w ofercie tej firmy .
Nie spodziewałem się aż takiej różnicy między tymi kablami ! Myślę ,że kabel Wikiego sopdoba się wszędzie tam ,gdzie systemowi potrzeba trochę więcej precyzyjność w produkowaniu dźwięku-będzie niezastąpiony !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

GregWatson

Jakaś fotka jak to wyszło fiycznie po modyfikacji.?
Trochę tego i trochę tamtego też.

miniabyr

Może Piotr wrzuci. Wczoraj po prostu zapomniałem zrobić zdjęcia .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza19

Właśnie się przekonałem, że podstawowy Furutech na lampie SE to muł. Na źródłach daje radę, na krzemowym pre i końcówce też nie było na co narzekać. Z lampą nie idzie go słuchać. Niemiłosiernie bas przewala. Średnica, wysokie i scena 7/10 ale bas.... kicha.

miniabyr

Cytat: masza w Listopad 30, 2020, 17:49
Właśnie się przekonałem, że podstawowy Furutech na lampie SE to muł. Na źródłach daje radę, na krzemowym pre i końcówce też nie było na co narzekać. Z lampą nie idzie go słuchać. Niemiłosiernie bas przewala. Średnica, wysokie i scena 7/10 ale bas.... kicha.
Maciek ale masz na myśli wtyki Furutech czy ich kabel? Mój jedyny kabel Furutech to ten dołączony do listwy . I jego miejsce jest w pudełku !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza19

Dokładnie o tym drucie mówię.

Bawił się ktoś zasilającymi Losless?

wiki

Cytat: GregWatson w Listopad 30, 2020, 16:35
Jakaś fotka jak to wyszło fiycznie po modyfikacji.?
GregWatson, tu masz wszystko opisane, wraz ze zdjęciami.... 😀
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=3640.0
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

Tak patrzę na ceny tych wtyków zasilających furutecha i słabo mi się robi.  Furutech FI e50 -to 1650 zł /szt-cena stokowa  Słabo  :o Choć mogę sobie wyobrazić ,że w audiofilii to nie jest granica możliwości którą można przebić !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wiki

Cytat: miniabyr w Listopad 30, 2020, 19:05
Tak patrzę na ceny tych wtyków zasilających furutecha i słabo mi się robi.  Furutech FI e50 -to 1650 zł /szt-cena stokowa  Słabo  :o Choć mogę sobie wyobrazić ,że w audiofilii to nie jest granica możliwości którą można przebić !
Dlatego ja kupiłem u chińczyka...
Porównywałem z Furutechami oryginalnymi, takimi ze średniej jego półki i chińczyk był zdecydowanie lepszy....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Bedford

#5524
Cytat: miniabyr w Listopad 30, 2020, 19:05
Tak patrzę na ceny tych wtyków zasilających furutecha i słabo mi się robi.  Furutech FI e50 -to 1650 zł /szt-cena stokowa  Słabo  :o Choć mogę sobie wyobrazić ,że w audiofilii to nie jest granica możliwości którą można przebić !
Czy to nie jakaś paranoja z tymi wtykami?
Przecież wszystko co ma tu jakiekolwiek znaczenie to ten bolec dług. 5cm i śred.  5mm. Co takiego wyjątkowego można z tym zrobić , żeby dało jakąś różnicę. Co może się zmienić w parametrach prądu na odcinku 5cm miedzianego , czy mosiężnego bolca. Cała reszta  to tylko opakowanie - ma znaczenie najwyżej estetyczne.


Cytat: wiki w Listopad 30, 2020, 19:41
Cytat: miniabyr w Listopad 30, 2020, 19:05
Tak patrzę na ceny tych wtyków zasilających furutecha i słabo mi się robi.  Furutech FI e50 -to 1650 zł /szt-cena stokowa  Słabo  :o Choć mogę sobie wyobrazić ,że w audiofilii to nie jest granica możliwości którą można przebić !
Dlatego ja kupiłem u chińczyka...
Porównywałem z Furutechami oryginalnymi, takimi ze średniej jego półki i chińczyk był zdecydowanie lepszy....