Onkyo FR-435

Zaczęty przez GregWatson, Kwiecień 11, 2019, 19:06

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Niedawno wpadł mi w ręce taki oto właśnie "cudak" początkowo tak pomyślałem, zresztą na co niektórych nie zrobił on żadnego wrażenia wręcz właśnie przeciwnie ale nie zwracając na to uwagi zacząłem powoli korzystać z jego usług mając na uwadze, że wyląduje w drugim pokoju jako taki multi odtwarzacz.

Pierwsze wrażenie jeszcze przed uruchomieniem to waga, no właśnie trochę waży trzeba to przyznać nie zaglądając jeszcze do środka. Cała obudowa z metalu, przedni panel bardzo ładnie wykonany ze szczotkowanego całkiem grubego metalowego płaskownika, szerokość w normie jak inne klocki natomiast deczko głębszy niż pozostałe moje audio i w sumie całkiem nie wysoki.

Cóż w niego wpakowano:

Onkyo FR-435 to -  amplituner, CD, nagrywarka minidisc, DAC


Na www.hiifi.pl znalazłem

Model FR 435 (3.333 zł) to amplituner z odtwarzaczem CD i rekorderem MiniDisc. Odtwarzacz CD, rekorder MD, tuner i wzmacniacz upakowano w jednym pudełku o wysokości 9 cm. Dostarczający 2x43W przy 4 omach wzmacniacz ma stopień wyjściowy na oddzielnych tranzystorach i jest w stanie wysterować bez przeciążenia szereg trudnych głośników. W sekcji zasilacza pracują 2 transformatory ekranowane grubą blachą miedzianą: jeden dla obwodów cyfrowych, drugi dla toru analogowego. Wyposażony w RDS tuner posiada 30-pozycyjny system automatycznego programowania stacji FM (z możliwością ręcznego dostrojenia). FR 435 oferuje szerokie możliwości edycyjne. Gniazda głośnikowe FR 435 akceptują zarówno wtyki bananowe jak i gołe przewody. Urządzenie posiada specjalne wyjście po przedwzmacniaczu do podłączenia aktywnego subwoofera, gniazda pre out/amp in dla procesora dźwiękowego (DSP), optyczne wejście i wyjście cyfrowe, 2 pary analogowych wejść liniowych i pętlę magnetofonową. Poszczególnym wejściom można przypisać dowolne nazwy. Urządzenie posiada ponadto gniazda RI, pozwalające jednym pilotem obsługiwać kilka połączonych elementów.

oraz jeszcze jeden opis:

FR-435 CD / MD High Fidelity Receiver. Ten wyjątkowo solidny, tylko 9-centymetrowy komponent jest udanym połączeniem wysokowydajnego wzmacniacza wysokoprądowego, doskonałego nagrywarki / odtwarzacza MD, technicznie ultranowoczesnego odtwarzacza CD i bardzo czułego tunera FM.

Naprawdę: tylko jeden komponent hi-fi! Jest w solidnej metalowej obudowie, niewiele większej niż przeciętny odtwarzacz CD. Część CD pochodzi z wysokiej klasy odtwarzaczy CD firmy ONKYO. Jest wyposażony w starannie dobrane komponenty audiofilskie, które zapewniają dokładne i dokładne odtwarzanie płyty CD. Sekcja wzmacniacza oferuje bardzo chwalone spektrum mocy wiodącej technologii wzmacniacza ONKYO i wykorzystuje dwa specjalne transformatory: jeden dla cyfrowego, drugi dla obwodów analogowych. Niezawodność i dłuższa żywotność są gwarantowane przez grubą litą stalową płytę, która oddziela elementy wytwarzające ciepło od części mechanicznych.

A teraz najważniejsza rzecz: prosta i trzeźwa konstrukcja FR-435, oprócz licznych funkcji i bogactwa opcji obsługi, przede wszystkim dwie rzeczy - najprostsza obsługa i optymalna przyjemność słuchania.




Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

Ciekawy klocek. Greg, jak on gra?

GregWatson

Możemy dostać do niego zarówno pełną specyfikację począwszy od serwisówki przez manuala nawet w języku polskim. Całość sterowana pilotem, przyciski na panelu dosyć logiczne ułatwiają obsługę tego muliklocka. Jeśli chodzi o moc to nawet w zupełności wystarczająca dla pomieszczenia 20 m2. Tak migiem przeleciałem część możliwości programowania urządzenia i nie jest jakieś trudne. Niestety urządzenie wyprodukowano tylko i wyłącznie w kolorze szampańskim co trochę utrudnia kompletowanie zestawu w kolorze czarnym czy też srebrnym. Przełączniki jak i gałki bardzo  ładnie wykonane - płyta czołowa robi wrażenie.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Czułość tunera wręcz doskonała - zagra bez anteny a ze spinaczem to i Luxemburg złapie.  :)

Oto trochę parametrów tego czegoś.  :)

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Cytat: Kangie w Kwiecień 11, 2019, 19:14Ciekawy klocek. Greg, jak on gra?

Za mało jeszcze słuchałem ale w weekend coś skrobnę więcej w tym temacie.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Dużo fajnych informacji o różnych modelach tej firmy (ONKYO) można znaleźć na innych forach i to bardzo poważnych gdzie ludzie z pasją pokazują nawet najdziwniejsze urządzenia. Gro właśnie informacji o tym modelu pozyskałem w ten właśnie sposób włącznie z instrukcją w języku polskim.

Widziałem podobne klocki innych firm ale nieco mniej rozbudowane (SONY i tam jakieś jeszcze inne). Ponieważ wcześniej przypadkowo miałem LIFETEC LT8964 który okazał się zupełnie prostym klockiem zacząłem poszukiwać coś na poważnie w tym kierunku i trafiłem chyba na jeden z bardziej udanych i w miarę profesjonalnie zrobionych tego typu modeli.
Nawet spotkałem na innych forach informację, że on na początku jak trafił do Polski kosztował w granicach około 4500 zł.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

To jak posłuchasz, to daj znać czy gra "japońską" czy bardziej "europejską" szkołą grania, w sensie podejścia do średnicy i góry pasma. Bo amerykańskim ciemnym dołem raczej nie zagra ;)

GregWatson

No to raczej taki klocek na czarną godzinę  :) jak wojna będzie.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

I ładny jest. Będzie robił na gościach wrażenie. Taka hybryda kalifornijska ;)

GregWatson

Są miniwieże a to taka chyba płaskowieża - ale do drugiego pokoju to całkiem fajny zestaw. Tam musi być fajne trafo bo daje odgłosy jak te z wyższych klocków. On zostanie sam z kolumnami - nic więcej do niego jak na razie nie planuje.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Eternal Seeker

Właśnie chyba takiego wynalazłem .... u siebie w szafie  ;D

Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

GregWatson

#11
No to jest nas już całkiem spora grupa.

Tu jeszcze ciekawy opis:

http://www.minidisc.org/fr435review.htm
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Słucham od rana CD i jest podbite basami tak bardziej w kierunku Pioneera PDR-05 czyli nagrywarka podobnie go interpretuje jak Onkyo. Natomiast CD Pioneer PD-9700 bije go na łeb. Lepiej wygląda MiniDisc w tym Onkyo. Nie jest idealne ale niewiele odstaje mojemu Sony JA20ES.
Radyjko bardzo czułe co już pisałem i generalnie nabytek całkiem udany. Możliwość wpięcia innych urządzeń i to dosyć spora jest. Odsłuch przeprowadziłem na małych kolumnach Kef Q1 i było fajnie. Do drugiego pokoju jak znalazł. Dokupię jeszcze jakieś fajne monitorki i będzie git. Jak na razie wszystko chodzi cacy. Przedni panel idealny natomiast góra oraz górna część ramki mocnych kilka rysów w tym aluminium. Tak się zastanawiam jak je zminimalizować bo ślad i tak będzie.
Taki audiofilski klocek dla ubogich  ;D

Trochę tego i trochę tamtego też.


GregWatson

Dziś taki dzień kopiowania wszystkiego co się da na wszystkim co mam.   :D

Eksperymentuje z nagrywaniem. Teraz z CD na MD. Czyli na razie 1:1. Kopiuję i sprawdzam jak to nagrywa i jak to gra później. Niestety czas kopiowania = czasowi słuchania więc lekko nie jest. Ale nikt nie mówił, że będzie lekko.  :)

Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

Ale frajda jest, Grześ?

GregWatson

Ja pitole. Ale fajnie.  :)

Jak na razie patrze i słucham co i jak. Mam trochę tych MiniDisców więc coś z nimi muszę zrobić. Może jakieś fajne radyjko do samochodu z Cd i MD. Zobaczymy.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

Mam kilka NOSów, nowych nierozpakowanych kaset, może bym podrzucił Ci do nagrań? Żartuję, trzymam je, może zyskają z czasem na wartości.

GregWatson

Przekopiowałem sobie już ze 20 płyt CD na MiniDisci i dosyć ładnie to kopiuje. Duży plus to łatwość obsługi takiego wieloformatowca. Wszystkie takie podstawowe operacje można opanować w miarę szybko. Wcześniej miałem LIFETEC LT8964 no to jakością odbiegał znacznie. Tu zarówno materiały użyte do budowy Onkyo są znacznie lepsze jakościowo jak i sam design jest na wyższym poziomie.

W każdym razie deck TA-2570 jak i ten FR-435 stanowią znakomity zestaw uniwersalny i do tego jak dobierzemy dobre kolumienki podstawkowe to nie tylko cieszyć będą oczy ale i uszy.

Jeszcze nie próbowałem nagrywać z tunera tak np. listę przebojów. Ale i na to przyjdzie czas.



Trochę tego i trochę tamtego też.

Eternal Seeker

A nawet jak by było mało basu z podstawkowców i chyba suba można podłączyć ?
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

GregWatson

No dokładnie tak.
Już sama cena jak pokazał się w Polsce (coś ok 4,5 tyś) sugerowała, że nie jest to coś podstawowego. Całkiem udany model.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

No i jak Mikołaj to Mikołaj. Dorwałem zupełnie przypadkiem jeszcze jeden ten model deczko uszkodzony ale do naprawy a co najważniejsze oryginalne pudło, papiery, pilot i dyskietkę - płytę MD.
Wyrychtuje jeden dobry ładny  i kompletny i będzie cieszyło oko i ucho.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

I powiem jeszcze że warto mieć pilota bowiem posiada on dodatkowe ustawienia, które bezpośrednio na klocki się nie zrobi.
Bardzo fajny uniwersalny klocek, nadający się do rezerwowego grania.
Trochę tego i trochę tamtego też.