Czym czyścicie igły?

Zaczęty przez Therion, Sierpień 15, 2017, 19:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

Marek20

Cytat: Piterski w Wrzesień 12, 2017, 08:58
Czego Gerwazy nie potrafisz zrozumieć? Ludzie wydają ciężko zarobione pieniądze na wkładkę i jak zaczną stosować te twoje metody to się z nią pożegnają, a kasa pójdzie w cholerę.
Jedyny element edukacyjny tego co pokazujesz jest taki, że odkrywasz tajniki jak powstają nówki sztuki z starych modeli gramofonów i wkładek. Można się zacząć zastanawiać, że sporo tego co jest na rynku to jednak potrafi być często szrot tylko w ładnym papierku.
Kurna, jak coś jest uzywane, to piszę ze jest uzywane, a jak nowe, to nowe.
Uzywane dokładnie staram oczyścić, to masa pracy.To zle?
Chiałbyś kupić uzywany gramofon, do rozpakowania którego trzeba uzyć grubych rekawiczek?
Pomieszanie z poplątaniem

MAC

Cytat: Marek20 w Wrzesień 12, 2017, 10:07Kurna, Misiu kolorowy, przeczytaj kilka razy co napisałem, bo masz ewidentnie problemy z czytaniem, zrozumieniem tego co przeczytałeś.

Jedyne z czym mam problem kolego to z handlarzami paździerzem.
Po prostu mnie wkurwiają. Nic osobistego  ;D
EOT

elem

Cytat: Marek20 w Wrzesień 12, 2017, 10:07magiczny płyn, za stówkę, lub kilka stówek

50 zł, buteleczka wystarcza na kilka lat
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Marek20

Cytat: elem w Wrzesień 12, 2017, 10:39
Cytat: Marek20 w Wrzesień 12, 2017, 10:07magiczny płyn, za stówkę, lub kilka stówek

50 zł, buteleczka wystarcza na kilka lat

To widać jakiś malo audiofilski, ten nie będzie zbyt dobry do wkładki za kilka tysięcy.
Żart.

gratefullde

Gerwuś, mam Cię na celowniku, uważaj.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Therion

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 04, 2017, 19:28
Od paru ładnych lat ( 4-5?) używam AT 607. Ma swój pędzelek i tym ogarniam igły na mokro. Nie szukałem nawet niczego innego.


Mam i ja. Robi robotę wyśmienicie.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.