REED

Zaczęty przez Bartolo, Kwiecień 13, 2019, 00:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

Bartolo

www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

tomekkk1

Stacjonarne, a tangencjalne - ciekawe...
Cena szokuje, ale odnoszę wrażenie, że precyzja tego ramienia jest spektakularna.

vasa

Cytat: Bartolo w Kwiecień 13, 2019, 00:48
taka ciekawostka.. ;)
https://www.reed.lt/product/reed-5t-tonearm/
66tyś zł....
Niesamowici są ci Litwini.
Kibicuję im od początku bo uwiedli mnie ramieniem z regulowanym w locie azymutem.
Co do ich nowego rozwiązania to powala inwencją chociaż, moim zdaniem, to przerost formy nad treścią.

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Jakub

W tej branży przerost formy nad treścią to przecież norma. Idealnie się wpisują.

gratefullde

Jest przekombinowanie. Nawet nie pytam ile trzeba zapłacić za to... A tak naprawdę to płytę dobrze odtworzyć można już na gramiaku za 2K, reszta to cyzelowanie szczegółów, jak zawsze w naszym hobby, które okazują się bardziej ważne niż sama muzyka...

PS

Sam się dziwię, że to napisałem  :o 8)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa



Cytat: gratefullde w Kwiecień 13, 2019, 10:36
Jest przekombinowanie.
No pewnie[emoji3]
Ale skoro nie sposób usłyszeć różnicy to się kombinuje z wtyczkami, kablami i błędem kąta prowadzenia wkładki [emoji23]


[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Aethelred

Ja mam Reed 3q I u mnie jest lepsze od Triplanar, sme 3009, sm309, jelco 750. Lepsze w sensie braku characteru, budowa, można mieć zastrzeżenia np. Położenie główki ciężko wyregulować choć opcja jest. To je st raczej problem implementacji, bo idee są dobre.
Gramofon Tw Raven modyfikowany, silnik osobno, napęd taśma mylar.
Choć akurat tu się zgodzę czasem mniej znaczy lepiej.
Np. Mam do instalacji ramie Ortofon ab309 modyfikowane przez Pana Bokranda na wygięte jak w EMT i tam tak naprawde nic nie ma, ciekawe jak zagra.

vasa



Cytat: Aethelred w Kwiecień 19, 2019, 12:18
Ja mam Reed 3q
Zazdroszczę.
Niestety nie miałem okazji posłuchać go w cywilizowanych warunkach ale myślę że to pod względem koncepcyjnym najlepsze produkowane obecnie ramiona[emoji4]


[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Aethelred

Tak jak pisałem, koncepcja fajna ale np całe ramię można podnieść do góry - VTA, jednakże blokada po ustawieniu właściwego VTA jest realizowana poprzez dokręcenie śruby. Jeśli dokręcimy zbyt mocno widać że cała kolumna się przesuwa trochę więc metodą prób i błędów trzeba znalezc moment kiedy jest już dokręcona ale jeszcze nie wpływa na pozycję całego ramienia. Triplanar ma podobnie.  W Produkcie za 4-5k eur dla mnie jest to niedopuszczalne. Choć Reed vs Triplanar dla mnie remis jeśli chodzi o wykonanie i właściwości. Dźwięk o trzeba dobierać wkładkę do ramienia, masa też jest inna i łożysko - 14g vs. 11g. Triplanar jest taki bardziej romantyczny - rysuje większe plany dzwiekowe.

GP412

Wszyskie te ramiona zbierają lub zbierały doskonałe opinie..ciekawostka co je łączy 8)
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

Kangie

Piękna biżuteria!

GP412

Jest coś co je łączy 8)
Pomijam wykonanie bo Triplanar to kosmos w porównaniu do Mission 774(oryginal).
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

Bartolo

www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Kangie

Też dobre. Słyszałem na Audiofilu. Śwetnie grało - pamiętam - Diabolous in Musica Salvatore Accardo, kaprysy Paganniniego.

GP412

Dobra Panowie..
Schroder nie należy do tej grupy.
Łączy te ramiona inna od tradycyjnych ramion geometria(nie mylić z kształtem rurki bo to nie ma znaczenia czy jest proste,typu S lub typu J.).
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

Alexander

Wszystkie trzy mają łożyska na wysokości powierzchni płyty.

Alexander

O właśnie uzupełniłeś o rysunek  :)

GP412

Bingo !!
Więcej w tym SUPER !!! blogu..świetny z pomiarami..facet godny podziwu !!!
http://korfaudio.com/blog6
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

Kangie

Fakt, teraz widzę ;)  :alc:

GP412

Polecam przeczytać całość blogu..wibracje mają znaczenie..hehe.
Lektura na święta.. :)
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

Kangie

Przeczytam na pewno. Ale czy to może mieć aż takie znaczenie?
P.S. Chcę kupić trąbkę i nauczyć się grać...

Alexander

Zrobiłem unipivota z taką geometrią, było nieco problemów z ustabilizowaniem układu (wyżej środek ciężkości z powodu rurki nad łożyskiem), ale odpowiednio nisko zlokalizowana, płaska, ułożona wzdłuż osi ramienia przeciwwaga i tłumik silikonowy rozwiązały problem. Świetnie radził sobie z pofalowanymi płytami. Strasznie to była wydumana konstrukcja, bo próbowałem rozwiązywać problemy techniczne nie bacząc na użyteczność eksploatacyjną ramienia (o estetyce już nie wspominając )  :)

GP412

Ma znaczenie i to bardzo duże,te ramiona wprowadzają znacznie mniej zniekształceń..a to to chyba chodzi ?
Nie przez przypadek takie MISSION 774 uchodzi za super "grające" i kultowe.
Reszta do doczytania na blogu.
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

GP412

Szczerze to "estetyka nie gra" ;D
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

Alexander