Jakie kolumny?

Zaczęty przez jamówię, Maj 09, 2016, 17:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

#26
Cytat: frywolny trucht w Maj 11, 2016, 16:06Będzie rozwód.
Z pylonami ;D ale to jak już te wyszykuję . :)

Ze zdjęć wdać że trochę pracy będą wymagać . Zawiozę do Mirka żeby rozbebeszył i zajął się elektryką . A stolarzowi zawiozę skrzynki do regeneracji

Jakub

Cytat: kawosz w Maj 11, 2016, 16:09
Cytat: frywolny trucht w Maj 11, 2016, 16:06Będzie rozwód.
Z pylonami ;D ale to jak już te wyszykuję . :)

Że niby Małżonce kolumny zabierzesz? :)

Cytat: kawosz w Maj 11, 2016, 16:09
Ze zdjęć wdać że trochę pracy będą wymagać . Zawiozę do Mirka żeby rozbebeszył a do stolarza na skrzynki do regeneracji .

Szkoda, że każda ma inny wysokotonowiec. (Chyba, że jeden jest tylko czymś oklejony).


kawosz

#28
Cytat: Jakub w Maj 11, 2016, 16:18Szkoda, że każda ma inny wysokotonowiec.

Z tego co on tu pisał to chyba dostanę z takim samym . Ale ja mało angielski jestem :)
A nawet jak się okaże że są inne to trudno będę szukał pary . Tak mnie zachwyciili więksi bracia  D u Ondreja że jak je zobaczyłem kupiłem bez wahania

Eli lnterface:C. Series It. Don't settle for less than an accurate speaker. "Accurate" means a lot of things. Of course it means that a speaker can reproduce the ...

Regrettably up for sale are my EV Interface C speakers.
I've owned many great vintage and modern speakers of which these are my absolute favorite. I've collected several pair from the Interface series since finding these.

They are few and far between for sale as folks who own them will not part from.

The "Slotted" midrange driver along with the silk dome tweeter lends itself to the great sound these speakers produce. Yes, I've owned the classic Klipsch models and still prefer these. The sound and efficiency is quite comparable to the Klipsch but the mids and highs of this model is just so remarkable.

Super efficient and great with tube gear. 15 watts will drive them easily.

I do have the second Tweeter Shield as it's called and these are new. I left one off to show,and these were about $50 for a couple of foam pieces

The dedicated EQ will adjust the bass output through your main power source / receiver.

When shipped to me these did sustain a few dinged corners which would be a simple fix to anyone with woodworking skills as the veneer is still intact.

I have extensive experience in packaging large speakers for shipment as you can see in my feedback profile.

Will ship via Fedx ground and only to lower 48 states.

Thanks and hopefully these great speakers will go to a good home.

Your ears will be most pleased.

Jakub

Aha, czyli to taka gąbkowa nakładka jest.

A jak go przekonałeś, żeby wysłał do Polski?

kawosz

Cytat: Jakub w Maj 11, 2016, 16:40A jak go przekonałeś, żeby wysłał do Polski?
Nie musiałem przekonywać . Miał w ofercie wysyłkę do Europy . Przyfarciłem o ile dojdą w całym kawałku . Wysyłka to 300 dolców . Dojdzie jeszcze VAT i Cło

Shipping: $176.31 International Priority Shipping to Poland  via the Global Shipping Program   | See details

Item location:
Rogers, Arkansas, United States

Ships to:
United States and many other countries | See details
Import charges:
$142.79   (amount confirmed at checkout) 
No additional import charges on delivery
Delivery:
Estimated within 9-17 business days 

pmcomp

Cytat: kawosz w Maj 11, 2016, 16:43
Cytat: Jakub w Maj 11, 2016, 16:40A jak go przekonałeś, żeby wysłał do Polski?
Nie musiałem przekonywać . Miał w ofercie wysyłkę do Europy . Przyfarciłem o ile dojdą w całym kawałku . Wysyłka to 300 dolców . Dojdzie jeszcze VAT i Cło

Shipping: $176.31 International Priority Shipping to Poland  via the Global Shipping Program   | See details

Item location:
Rogers, Arkansas, United States

Ships to:
United States and many other countries | See details
Import charges:
$142.79   (amount confirmed at checkout) 
No additional import charges on delivery
Delivery:
Estimated within 9-17 business days 


Nic ci już nie dojdzie. W cenie 176 + 142 USD masz wszystkie opłaty importowe czyli cło i VAT.

Pozdro

MAC

Hmmm, tak w ciemno?
Ktoś je kiedykolwiek słyszał?

Wiem, marudzę  ;D
Wyglądają ciekawie.

pmcomp

A ja własnie przytaskałem w bagażniku ze Szczecina taką klasyczną parkę:




Powinienem oddać budy do stolarza bo ktos kiedys zapaćkał je czarną farbą.

Pozdro

pmcomp

#34
A jak ktoś chce coś ze stajni EV to proponuję to:






http://www.ebay.de/itm/152057146656?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Gdybym miał jais klub, piwnice lub garaż do nagłosnienia to ten set już byłby mój. Cena smieszna. Te subwoofery w kinie domowym to  byłby dopiero "łomot" :).

http://www2.standardaudio.se/pdf/DATABLAD/EV/tl606dw.pdf
http://pdf.textfiles.com/manuals/STARINMANUALS/Bosch%20-%20EV/DL15W.pdf


Zauważcie, że sredniotonowiec ma papier zawieszony na płótnie.

pmcomp

Cytat: Jakub w Maj 11, 2016, 16:18


Szkoda, że każda ma inny wysokotonowiec. (Chyba, że jeden jest tylko czymś oklejony).



To sa takie same wysokotonowce tylko jeden nie ma gąbki na wierzchu.

Pozdro

vasa

Cytat: kawosz w Maj 11, 2016, 09:39kupiłem
Gratulacje.
Ciekaw jestem Twoich wrażeń. W jakiś dziwny sposób zaimplementowano średniotonowiec. To chyba nie jest zabieg wzorniczy tylko jakaś śladowa tuba ? ???
Ale trochę roboty z nimi będzie.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

pmcomp

Cytat: vasa w Maj 11, 2016, 21:34
Cytat: kawosz w Maj 11, 2016, 09:39kupiłem
W jakiś dziwny sposób zaimplementowano średniotonowiec. To chyba nie jest zabieg wzorniczy tylko jakaś śladowa tuba ? ???

To "bas reflex".

Pozdro

elem

To jest jakaś tajemnicza dziura, identyczna jak w modelu miniabyra i elektroboya. Ta "dziura" robi jakieś czary z rodzielczością średnicy.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

kawosz

średniotonowiec to serce tej kolumny . Można powiedzieć że to taka pół tuba . Sam jestem ciekawy jak to zagra bo są mniejsze od modelu D który mają Chłopaki . U Ondreja jak ich słuchałem ( D ) to mi szczęka opadła z wrażenia i duża w tym zasługa była właśnie tego średniotonowca

Jakub

A ten średniotonowiec nie jest w swojej własnej wentylowanej komorze przypadkiem?

vasa

Cytat: pmcomp w Maj 11, 2016, 21:40To "bas reflex".
Cytat: Jakub w Maj 11, 2016, 22:03A ten średniotonowiec nie jest w swojej własnej wentylowanej komorze przypadkiem?
Być może że jest we własnym pudełku a jego charakterystyka korygowana jest jakąś wentylacją. Natomiast mnie chodziło o to co Kawosz nazwał pół tubą. Jakieś takie ukształtowanie powierzchni wokół głośnika pewnie nie wpływa na jego skuteczność ale może zwężać kąt promieniowania średnich tonów.
Takie zabiegi spotkać można dość często dla gwizdków ale przy średniotonowcu ??? ?

Tym bardziej ciekawe jak grać będą :))
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kawosz

Może to coś pomoże . Najlepiej jak by Paweł z Ondrejem coś napisali :)

vasa

Cytat: kawosz w Maj 11, 2016, 22:25Może to coś pomoże
No, niespecjalnie :-\
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

#44
No zaraza się rozprzestrzenia. ;D .....Moja rada to oczywiście przegląd techniczny stanu zastanego,oraz sprawdzenie schematu zwrotnicy ,bo mogą być różne wersje.Jak już to zrobisz to sprawdź okablowanie głosników czy jest takie same w obu kolumnach . U mnie było tak ,że w jednej kolumnie kable jedną żyłę miały miedzianą  a drugą miedź srebrzona  :o Kondensatory na srednicy miały te same parametry mF ,ale różne gabaryty samych kondensatorów -jeden był większy od drugiego. Rada co do doboru elementów zwrotnicy . Jesli szukasz   brzmienia otwartego   to zastosuj kondensatory z cyną  Np  Mundorf z serii ZN cenowo bardzo ok ,jakosciowo to strzał w 10. Najlepiej jakbyś kondensatory zastosował wszedzie takie same ! Jak nie będzie  jakiejś  wartosci( np 9 mF to złóż je z kilku. Okabluj również wszystko tym samym kablem np. Belden 9497 . To kabel który bardzo sobie ceni twórca firmy Kondo. Rezystory polecam Duelundy na wysokie tony (te drozsze). Aby zabawa była w pełni edukacyjna to zwrotnicę wywal do zewnętrznej ,oddzielnej skrzynki aby łatwo było wszystko dobrać pod twoje preferencje. Miłego tuningu życzę waćpanu ! ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Cytat: vasa w Maj 11, 2016, 22:39
Cytat: kawosz w Maj 11, 2016, 22:25Może to coś pomoże
No, niespecjalnie :-\
To jest "bas reflex" na średnicę !  Mogę tylko napisać że model D ma tak przedziwnie ustawione ciecia na zwrotnicy że aż nie chcę się wierzyć że to gra . To gra "dziurami "   czyli np średnica jest cięta na np.  1000Hz a głośnik wysoko tonowy na 6000Hz !!!!  Ondrej to może lepiej opisać i chyba ma skany z odpowiednimi pomiarami. Ale oczywiście mówię tu o modelu D.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: miniabyr w Maj 11, 2016, 22:47To jest "bas reflex" na średnicę !
Może raczej middle reflex?
Czy w Twojej kolumnie była osobna komora na średniotonowiec?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Cytat: vasa w Maj 11, 2016, 22:50
Cytat: miniabyr w Maj 11, 2016, 22:47To jest "bas reflex" na średnicę !
Może raczej middle reflex?
Czy w Twojej kolumnie była osobna komora na średniotonowiec?
Głosnik średniotonowy jest obudowany odlewem i tworzy jedną całość . Ponadto górny resor tego średniotonowca styka się z taką blachą ,wygladającą jak ozdobna -ale to jest chyba element rezonujący (zeznaje za Ondrejem) . Ten glosnik to rzeczywiście serce tych kolumn .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: miniabyr w Maj 11, 2016, 22:55Głosnik średniotonowy jest obudowany odlewem i tworzy jedną całość .
Nie rozumiem :(
Czy ten odlew tworzy zamkniętą z tyłu komorę dla średniotonowca czy pracuje on, po prostu , w obudowie.
Jeżeli dysponuje własną, odseparowaną pojemnością to przednia wentylacja ma sens i powinno istotnie wpływać na charakterystykę przetwarzania średnicy.
Niezależnie od wszystkiego, kolumny są zbudowane niebanalnie i pewnie zaskoczą brzmieniem :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

#49
Cytat: vasa w Maj 11, 2016, 23:04Czy ten odlew tworzy zamkniętą z tyłu komorę dla średniotonowca
Dokładnie tak . Odlew jest komorą dla głosnika średniotonowego i jest on odseparowany od reszty przetworników  a wentyluje się tym otworem  "bass reflex"
Szkoda życia na chujowy dźwięk !