Źródło dźwięku do DAC

Zaczęty przez Keef98, Sierpień 22, 2015, 23:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

kangie

Cytat: frywolny trucht w Sierpień 25, 2015, 10:23Obojętnie co byś nie miał referencję i rację ma tylko kangie. Nawet jeśli słyszysz różnicę, a kangie mówi, że jej nie ma- to uznaj, że nie słyszysz.
Frywolny, tak jak Ci pisałem. Wywal mnie z forum. I napisz publicznie za co mnie wywalasz. Jednak wcześniej przeniosę wszystkie swoje wątki na inne fora, wtedy usuń wszystkie moje wiadomości z obecnego konta i z pierwszego, co daje jakieś 4000 postów. Jakoś tak się składa, że na konkurencyjnych forach żaden właściciel mnie nie obraża, a wręcz jest wdzięczny za to, co robię.

A Ty jesteś nieobiektywny i stronniczy.

Szkoda, że nie szanujesz ludzi, którzy ciągną Twoje forum merytorycznie, dokonali wielu sensownych wpisów, napisali kilka ciekawych recenzji, mają potwierdzenie w tym co piszą, gdyż sprzęt o którym piszą mają u siebie w torze. Bardziej cenisz ludzi czerpiących wiedzę z internetu i kreujących się na znawców.

Twój wybór.

Keef98

::) Tak przypominam, że jesteście z tego co wiem dorośli :(
Frywolny, mi wszyscy próbują udowodnić, że jestem hipsterem. :P

kangie

Cytat: masza w Sierpień 25, 2015, 10:29Rozumiem kangie, że jedynie Ty masz prawo do posiadania największego doświadczenia,  najlepszego zestawu oraz najdoskonalszego brzmienia.Gratuluje zatem i zazdroszczę gruntownego wykształcenia muzycznego.Wracam więc do swojej łopaty i swojego kulawo zestawionego dziadostwa aby umcykać sobie przy kopaniu rowów.Oczywiście z zapartym tchem ale w milczeniu zamierzam śledzić wpisy i pobierać nauki od doświadczonego kolegi.

Masza, największe doświadczenie zawsze mają ludzie z Warszawy. Stary Audiofil ma referencję, jego przydupasy również.

Zawsze pragnąłem się czegoś od Ciebie nauczyć? Czego? Mam kupić Harbethy? Mam kupić OC9/II? Mam kupić drogiego Transrotora z ramieniem SME? A może starego ciepłego CD Revoxa?

Chciałbym przeczytać jakąś Twoją recenzję. Lubię wpisy Miniabyra, te o sprzęcie, te o muzyce. Lubię wpisy vasy o muzyce klasycznej. Ciekawie ostatio napisał Gratefullde o wzmacniaczu tranzystorowym. Znajdzie się paru fajnie piszących. Takie rzeczy mnie ciekawią.

Boli Was, że nie znacie możliwości technologii DSD? Wstyd Wam się do tego przyznać?

Masza, w czym możesz mi pomóc? Odpowiedz proszę.

kangie

Cytat: masza w Sierpień 25, 2015, 10:29Wracam więc do swojej łopaty i swojego kulawo zestawionego dziadostwa aby umcykać sobie przy kopaniu rowów.
Nie kpij z ludzi pracujących łopatą. Zapewne tacy ludzie ciężko pracują na Twój status życiowy.

MAC

Cytat: kangie w Sierpień 25, 2015, 10:36Masza, w czym możesz mi pomóc? Odpowiedz proszę.
Mogę wypisać receptę na skuteczny lek zbijający gorączkę i hamujący rozwój narcyzmu.

MAC

#80
Cytat: kangie w Sierpień 25, 2015, 10:40Nie kpij z ludzi pracujących łopatą.

ahaja

Vasa odniósł się do porównania materiału na analogu do jego gęstej kopii na rejestratorze.
Kilkukrotnie robiliśmy takie porównania i również nie było róznicy.
Czy to przez kolumny czy na słuchawkach (Stax).

Nie ma tu za bardzo znaczenia w jakim systemie to było robione.
W innym wynik zapewne będzie taki sam.
Może być inna wkładka/napęd/pre a rejestrator zapisze to co do niego wejdzie - wtedy w tym systemie można to porównać. Przeniesienie takiego pliku na inny system i porównanie wtedy wykaże różnice co do wkładki/napędu/pre.
Oczywiście po wyrównaniu poziomów ... ;-)

Fajna sprawa do porównywania np wkładek czy preampów.
Z preampami jest jednak nieco ciężej.

Zapewne sama cyfra nie jest tragiczna ... tylko materiał z sedesów pozostawia wiele do życzenia gdy go porównać do takiej kopii z winyla.


frywolny trucht

#82
Cytat: kangie w Sierpień 25, 2015, 10:31Jednak wcześniej przeniosę wszystkie

A skąd pewność, że zdążysz przed  ;D
Kureczka... jak ja słabo znoszę szantaż, raczej się wtedy zacietrzewiam niż ulegam, czy łagodnieję, czy daję się przestawiać- żeby był święty spokój. Gwarantuję, że tak nic na mnie ( i nie sądzę, by na kimkolwiek tutaj) udało ci się coś wymusić.
Na pocieszenie: brak znajomości formatu DSD  spędza mi sen z powiek. Chodzę niewyspany, bo nie znam.
Sorry za OT.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Keef98

I tak offtop Szefie się ciągnie ;)
Zaraz będzie nawalanka :( W sumie już jest.

MAC

Cytat: frywolny trucht w Sierpień 25, 2015, 13:27Na pocieszenie: brak znajomości formatu DSD  spędza mi sen z powiek. Chodzę niewyspany, bo nie znam.
Możesz spać spokojnie.
Nic nie straciłeś :)

frywolny trucht

Cytat: Keef98 w Sierpień 25, 2015, 13:36
I tak offtop Szefie się ciągnie ;)
Zaraz będzie nawalanka :( W sumie już jest.


Chłopaki nie mają żadnych skrupułów by moje wpisy OT wyrzucać, także spokojnie. Uznają, że słabo, to wywalą. Mnie ten wybuch złości... Nie będę się spieszył :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Keef98

A mnie bawi fakt, że to ja jestem jedynym dzieckiem, choć czasem to wygląda inaczej.
Miłego! :)
Teraz mam jedno kata na trzy lata przed klawiszami ;) Nawet kot uciekł :P

Wireless

I znowu 1/2 wątku do śmietnika ... Kurcze, czy Wy nic do roboty nie macie? Ja od 6 rano na...lam przy przekladaniu durnowatych papierzysk potrzebnych ch..j wie komu, ch..j wie do czego. I już mam dosyć. Zrobiłem swoje, włączyłem winylka, chciałem poczytać, a tu mirror AS się porobił. Dobrze Keef prawi - to ona jest dzieciakiem, podobno ....
Pozdrawiam, Wireless

miniabyr

#88
A ja kocham dsd .......na płytach sacd. :) ....Panowie wyluzować proszę, bo żyłka pierdząca nie wytrzyma  a tego Narodowy Fundusz  Zagłady  nie refunduje . I co wam pozostanie ,jakaś partanina w garażu?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pmcomp

Cytat: miniabyr w Sierpień 25, 2015, 15:22
A ja kocham dsd .......na płytach sacd. :) ....Panowie wyluzować proszę, bo żyłka pierdząca nie wytrzyma  a tego Narodowy Fundusz  Zagłady  nie refunduje . I co wam pozostanie ,jakaś partanina w garażu?

No i co? Czy to Twoje DSD z płyty SACD brzmi lepiej od tego samego materiału z twojego winyla? Nie sądze, słuchalismy ostatnio.

A to znaczy, że ktoś kto robił to wydanie SACD spaprał sprawę bo ... wg. kolegów dźwięk z tego krążka powinien byc identyczny z dźwiekiem z winyla. Nie do odróznienia.

No zaraz, napiszesz za chwilę że przecież SACD gra z Marantza, a winyl z Zonteka.
NO żesz kur... własnie. Dlatego też zabrzmi inaczej !!!

A koledzy twierdzą, że dźwiek z ich toru analogowego, nie wiemy jakiego jest identyczny z dźwiekiem z toru cyfrowego, nie wiemy jakiego. Zakładam, że źródłem był komputer, o DACu nie wiem nic. Wiemy jedynie, że materiał z winyla do DSD konwertował Korg. Czyli ch.. wiemy :).

No to komu mam wierzyć, sobie po odsłuchach u miniabyra gdzie wiem co z czego grało, czy kolegom gdzie o konfiguracji ich sprzętu testowego nie wiemy nic i MUSIMY zaufać jedynie ich doświadczeniu.

Sorry chłopaki, ja w audio ufam swoim uszom i uszom miniabyra ale ... tylko jak słuchamy razem ;).

Za dwa tygodnie przyjedzie do mnie player który wypluje DoP z karty SD. Podłączę toto do wejścia SPDiF, do tego podłączę z wyjścia zegara, a wszystko do Mytek Manhatan. BTW ten Mytek ma chyba opcje zgrywania DSD więc zrobię kopię winyla.
I porównam.
I założę się, że dźwięk z analogu będzie INNY niż dźwięk z tego Myteka. Ktoś chce przyjąć zakład?

Pozdro

miniabyr

Kupując płytę czy plik jesteśmy zdani na producenta tego pliku i jego sprzęt. To tylko w studio brzmi tak samo ,bo jest odtwarzane na tamtym sprzęcie  na którym zostało wyprodukowane. A że u mnie i u was będzie brzmiało inaczej ...........sorry takie mamy sprzęty. :P
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kangie

Pmcomp, moge zalozyc sie ze gdybys zrobil to Korgiem, to nie uslyszalbys roznicy. A co powiedzialbys potem kolegom - to juz od Ciebie zalezy. Za powodzenie testu z Mythekiem nie odpowiadam, gdyz nie znam mozliwosci tego sprzetu.

vasa

Szanowni.
A gdyby na chwilę przerwać zabawy w piskownicy (celowe) i rozpatrzyć konsekwencje wyników opisanego doświadczenia.
Kilka osób napisało: "Po zripowaniu płyty a następnie odtworzeniu równoległym z analogiem efekt soniczny był nie do odróżnienia."
Eksperyment był przeprowadzony w różnych systemach, raczej nie najgorszych, podobnie było przy odsłuchu na Staxach. W tym wypadku raczej trudno mówić o brakach w rozdzielczości czy różnicowaniu nagrań.
Jeżeli przyjmiecie powyższe deklaracje za dobrą monetę to okazuje się że między tym co wchodzi analogowo do przetwornika AD a tym co wychodzi z DA różnica jest niesłyszalna. Jeżeli tak to lepszy/droższy/bardziej markowy DAC nie da poprawy dźwięku bo słyszalnej różnicy już nie ma.
Wynikają z tego, dla mnie, dwie konsekwencje; ściganie się na jakość DAC'ów jest co najmniej wątpliwe skoro taki zupełnie normalny sprzęt daje efekt nieodróżnialny od danych wejściowych oraz jeżeli dźwięk z gęstego pliku jest (subiektywnie) mało satysfakcjonujący to przyczyny szukajmy poza DACkiem. W nagraniu, transporcie czy gdziekolwiek indziej.
Zdaję sobie sprawę że nie były sprawdzane formaty wielobitowe ani inne gęstości natomiast jeśli doświadczenie było prowadzone wielokrotnie, w kompletnie różnych warunkach a wyniki są tożsame to odrzucanie tego w imię puryzmu typu: wszystko musi grać inaczej jest nieco ..... dziwne.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Vasa ja nie będze się z nikim ścigać na plik ,bo nie mam po co. Wierze wam ,że ripując płytę do dsd  np.przez korga dostajecie dokładnie to co macie. Tylko wiem ,że kiedy zabierzecie ten plik do innego systemu odsłuchowego dostaniecie zupełnie inny efekt..Połozysz taką płytę na inny gramofon i puścisz plik który ripowałeś u siebie i...........i mamy przyczynek do dalszych rozmów.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

ahaja

#94
Pmcomp
"A to znaczy, że ktoś kto robił to wydanie SACD spaprał sprawę bo ... wg. kolegów dźwięk z tego krążka powinien byc identyczny z dźwiekiem z winyla. Nie do odróznienia."
Piszesz tutaj o jakiejś płycie na sedesie i porównaniu jej do wersji winylowej.
Zgadza się, będzie różnica.
My pisaliśmy o winylu zgranym do gęstego pliku i porównaniu potem tego pliku z płytą winylową.
Brak różnic. O to chodziło.

Zatem skoro gęsta cyfra nie spieprzyła tego ripu, lepiej się go słucha od wersji z sedesa ... to coś jest nie tak z jej wersją cyfrową wypaloną na płycie cd. I to raczej od strony wydawcy/przygotowania.

----------------------------------------

Sam DAC nie poprawi bo nie ma jak.
Zmiana takiego na inny może dać zmianę ale będzie to wynikało głównie z zasilania zastosowanego, stąd mogą być różnice.

Poza tym kwestia głośności/poziomu. Tutaj jest również część psa pogrzebana.

Btw
Jest bardzo wyraźna róznica w dźwięku gdy np w korekcji RIAA się pogrzebie i zmniejszy/zwiększy korygowanie danego pasma o 0,1-0,2dB.
Mam małą palmę na tym punkcie, możecie mi wierzyc ...
... a co wtedy kiedy producenci DACów i innych polepszaczy zwiększą Vout swojego klocka o 1V ... ?
;-)

Dlatego porównanie musi być zrobione z wyrówaniem poziomów.

Miniabyr
Tak.
Pisałem o tym - to będzie kwestia innego źródła jakim w tym przypadku będzie - inna wkładka/napęd/ramię/pre.
Najlepiej wtedy porównać to na systemie słuchawkowym (pomijam lubienie nauszników) - zostaje wyeliminowany wzmak, kolumny  czy pomieszczenie.
To oczywiście gdy zależy nam na jak najbardziej rzetelnym i obiektywnym porównaniu.

kangie

miniabyr, jest tak jak piszesz. Gdy wymieniamy sie z kolega plikami - ja mam jego zrodlo (plyta - wkladka - ramie - trafo - pre) u siebie, a on moje zrodlo (kopiuj poprzedni nawias) u siebie. Jest fajowo, bo kolega zgrywa na zajebistych wkladkch typu MC A90 i wypasionej dalszej czesci toru. I ja odtwarzajac ten plik mam niejako jego czesc sprzetu w swoim domu. Kolega juz dawno przestal udzielac sie na forach i pisac o tym. Teraz wiem dlaczego tak robi ;)

P.S. Jesli uwazacie ze to piaskownica, to tak uwazajcie. Ja pisze calkiem serio. Ciekawe wnioski mozna wyciagnac.

vasa

Cytat: miniabyr w Sierpień 25, 2015, 16:30nie będze się z nikim ścigać na plik ,bo nie mam po co
Co prawda to prawda

Natomiast możliwość zabrania swojego kompletnego źródła analogowego do sklepu czy kolegi i podpięcie go pod obce wzmocnienie jest niezwykle kuszące. Można by było na własnej skórze się przekonać jak jedna czy druga referencja walcuje i rozgniata  :'(
Kolejna sprawa to wprowadzanie zmian we własnym torze. Ja, niestety, popełniłem kilka błędów kiedy zachwycony "pierwszym wrażeniem" popsułem sobie coś a potem jak niepyszny, z podkulonym ogonem, wracałem do dobrego wywalając "lepsze" przez okno.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

pmcomp

Bywa, doswiadczenie bezcenne.

Pozdro

Keef98

#98
Ostatnio wbrew woli mam wolne, siedzę w sklepie Play bezmyślnie przeglądając apki związane z audio i znalazłam aplikację Onkyo, dzięki której mogę słuchać poprzez podłączenie tabletu do DACa :)
To o czym pisaliśmy też se zrobię, ale teraz jako zamiennik wykorzystam to właśnie rozwiązanie, bo potrzebuję kompa do robienia wykresów i programowania :)
Link:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.onkyo.jp.musicplayer

gratefullde

Jeśli tu Witek zawita to może odpowie.  Stawiam sobie dysk sieciowy nas i czy mogę a jeśli tak to w jaki sposób,  wykorzystać np. raspberry pi w roli transportu do mojego daca lampowego bardzo?  Czy ma to sens?  Czy debil informatyczny poradzi z tym sobie?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9