Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Cytat: miniabyr w Październik 07, 2018, 09:51
Listopad się zbliża . Listopad dniem eliksirów . AVS   :pij:

Angażujesz się w wystawę w  tym roku czy  tylko oblukiwacz?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Będę ją kontemplować  zwiedzając . Pełen luz .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

seblop

To co lux wkładka i u ciebie? Posłuchał bym trochę muzyki a u siebie nie mam warunków.
Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ Phasemation PP-1000 Dynavector 505 +Miyjama Shilabe+TRAudio

LampowY

Cytat: gratefullde w Październik 07, 2018, 09:49
Cytat: LampowY w Październik 07, 2018, 09:43NU w tej konfiguracji grają lepiej

Też je mam, wysłać?

Nie, nie... TS niczym podlaski bimber Pavoolona wyrywają mi dogi z dupska  ;D
Cacy jest  :np:

miniabyr

Cytat: seblop w Październik 07, 2018, 10:57
To co lux wkładka i u ciebie? Posłuchał bym trochę muzyki a u siebie nie mam warunków.
Spoko . Ale jak znam życie to czym bliżej AVS tym większa improwizacja kieruje naszym życiem. Pożyjemy . Zobaczymy . .........................właśnie przytargałem mój II gramofon . No ładny ,ładny ale nie posłucham sobie . Qufa Mać 100 V/40 Hz  ! No kurcze zapomniałem że to kamikadze a tam 100 V . Ale co się odwlecze to nieuciecze
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

malg

Cytat: miniabyr w Październik 07, 2018, 12:41

Qufa Mać ..../40 Hz
na pewno tyle ?  :o
, jest chyba że w dordze do ciebie coś mu zmieniłeś ::) ;D

miniabyr

100 V na 50/60 Hz  pomyliło mi się z japońskimi napisami
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

LampowY

Cytat: miniabyr w Październik 07, 2018, 12:41a tam 100 V
Ale wiesz, że w zasilaczu Phasta masz gniazdo na 110V?
Japońskie zasilanie śmiało pójdzie. Tolerancja jest zawsze 15%.
Zresztą drabinką odczep US też chyba da sie regulować (nie sprawdzałem).

goky

Bardzo sympatyczny pioneer, słuchałem go u Ondreja. A propo gm70 to może już nie długo odpale swoje.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


LampowY

Cytat: goky w Październik 07, 2018, 13:26A propo gm70 to może już nie długo odpale swoje.
Nie ma na co czekać.
Szkoda każdego zmarnowanego dnia bez słuchania na GMach  8)  :np:

cdt

Cytat: LampowY w Październik 07, 2018, 13:22
Ale wiesz, że w zasilaczu Phasta masz gniazdo na 110V?
Jak sobie nie poradzisz z Phastem to mam na 100V . Sebastian go używał z Luxmanem a ja z Teac-iem . Sprzedać nie sprzedam ale mogę ci pożyć aż nie będę potrzebował na co się nie zanosi na razie

miniabyr

Cytat: LampowY w Październik 07, 2018, 13:22
Cytat: miniabyr w Październik 07, 2018, 12:41a tam 100 V
Ale wiesz, że w zasilaczu Phasta masz gniazdo na 110V?
Japońskie zasilanie śmiało pójdzie. Tolerancja jest zawsze 15%.
Zresztą drabinką odczep US też chyba da sie regulować (nie sprawdzałem).

O w mordę w ogóle o tym zapomniałem że jest tam takie gniado na 110V . Rozumiem ,że mogę jednocześnie korzystać z obu napięć ? Jak wrócę do domu to zerkną co tam z tyłu Phasta jeszcze mama !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Cytat: cdt w Październik 07, 2018, 13:32
Cytat: LampowY w Październik 07, 2018, 13:22
Ale wiesz, że w zasilaczu Phasta masz gniazdo na 110V?
Jak sobie nie poradzisz z Phastem to mam na 100V . Sebastian go używał z Luxmanem a ja z Teac-iem . Sprzedać nie sprzedam ale mogę ci pożyć aż nie będę potrzebował na co się nie zanosi na razie
Dzięki Darek !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

LampowY

Cytat: miniabyr w Październik 07, 2018, 14:49Rozumiem ,że mogę jednocześnie korzystać z obu napięć ?
Tak.
Tylko ono jest na wtyki US.
Będziesz musiał na goździach eksperymentować   ;D
!ŻART OCZYWIŚCIE!

miniabyr

Wkladka już wisi 
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Darek ty masz również SPU więc jak wróci do mnie Zontek to będzie można porównać te same wkładki na różnych gramofonach ! Rzadko zdarza się taka okazja . !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

cdt

I tak i nie . Wkładki mają różny stopień złóżycia . Lepiej chyba jednak przekładać jedną .

seblop

Darek chyba mnie z Robertem pomyliłeś.
Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ Phasemation PP-1000 Dynavector 505 +Miyjama Shilabe+TRAudio

miniabyr

#3493
Wpadli chłopcy i takie fanty ze sobą przywieźli
Szkoda życia na chujowy dźwięk !


seblop

Cytat: juter22 w Październik 08, 2018, 00:23
Fajne foto, a jak graja?

Zaczne od PP-1000
Wkładka mająca niesamowita mikrodynamike. Bardzo czuła na ustawienia i ramiona. Narazie najlepiej zagrała mi na dynavestorze 505 a podłączałem ja juz pod 5 ramion. Potrafi oczarować ale zagrać tez jak wkładka za 200 zł jak nie spasuje sie z ramieniem.
Natomiast jak dasz jej to ramie to pokazuje niesamowita skale dźwięku. Wydobywa 20% więcej informacji z płyty niz inne do tej pory słyszane przeze mnie wkładki. Na Pawła systemie w zależności od ustawień kabli i cewek  bardzo reagowała na zmiany. Nie do końca chyba pasowało jej połączenie z Phono. Wręcz chyba potrzebuje phono Lampowego bo lepiej odebrałem ja na EAR i na Luxmanie Ondreja. Ale może to moje wrażenie.

Kuzma za to genialnie zgrał się z ramieniem Pawła i i Phono. Dźwięk był bardziej masywny wypełniony i co mnie zaskoczyło głębszy. Wcześniej miałem odwrotne odczucia. Było mniej mikrodetali ale tez dużo. Piękna scena. U mnie tego narazie nie słyszałem.

Oczywiście w zależności czego słuchaliśmy to raz podobała mi się bardziej jedna wkładka raz druga.
Obie wkładki są jeszcze nie wygrzane, maja do 10 h i obie sie jeszcze zmienią. Nie dostosowaliśmy jeszcze u Pawła do nich kabli i innych cech którę pozwalały nam tak naprawdę ocenic potencjał obu wkładek. Cała zabawa trwała trochę ponad 2 h a jeszcze słuchaliśmy Pawła SPU.

Ale podstawowy wniosek to w ocenie wkładek będą decydowały cechy odbiorcy. Jak ktoś uwielbia mikrodynamike każdy detalik zapisany na płycie pewnie wybierze PP. Natomiast jak ktoś uwielbia barwę masę i dla niego te cechy są korzystniejsze to poleci w Kuzme. Taki jest przynajmniej mój wniosek po 10 h ich słuchania.

Ja uwielbiam detale wiec dla mnie PP-1000. Mam wiele płyt na których takie detale to własnie urok całej muzyki. Możliwe też że moje ramie własnie z tą wkładka lepiej się spisuje.



więcej napisałem o nich w dziale wkładek



Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ Phasemation PP-1000 Dynavector 505 +Miyjama Shilabe+TRAudio

miniabyr

#3496
Kurcze zapomniałem jak się słucha z gramofonu  :) . Na szybko to powiem ,że jestem bardzo zaskoczony pozytywnie jak brzmi ten Pionner i jego ramie . Będę musiał pochylić się nad kilkoma sprawami . Np. okablowanie które trzeba wymienić bo gramofon ma własne kable które wychodzą z  chassis . Są stare i w miejscu lutowań mogą być jakieś ubytki, coś się utleniło  Generalnie trzeba to przejrzeć ! Na pewno trzeba będzie dorobić płytkę z gniazdami rca .  A brzmienie? Hmmm .Brakuje mi tej otwartości i rozmachu  jaką mam z gramiaka Zontek . To po prostu slychać ! Ale cóż z tego kiedy i tak gra Pionner fantastycznie!  Sebastian dzięki za wkładki! Nawet tak krótki odsłuch pokazał jak potrafią zabrzmieć . Mi bardziej w tym układzie podobała się Kuzma . Ta mocna średnica bardzo mi odpowiadała . Jednak moje preferencje zmusiły by mnie do dalszych poszukiwań . Na razie będę poszukiwać przedwzmacniacza bo to określi mój wybór wkładki. Gdyby ktoś pomyślał że jestem marudny to odpowiem ,że po prostu wiem czego szukam  8) :P
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Ech ten kto nie kładł płyty na talerz ,nie oczyszczał jej z kurzu ,nie ustawiał ramienia i cały ten rytuał związany z tym nośnikiem ten nie wie jaka to frajda jest !!!!!I jakie to relaksujące zajęcie . Jak postawię drugi gramiak obok tego to chyba oszaleje z zadowolenia...... Długo na to czekałem !  ;D ;D ;D ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

seblop

Widzę że odżyłeś. Bardzo się cieszę. Niech moc będzie z tobą.
Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ Phasemation PP-1000 Dynavector 505 +Miyjama Shilabe+TRAudio

miniabyr

Cytat: seblop w Październik 08, 2018, 19:28
Widzę że odżyłeś. Bardzo się cieszę. Niech moc będzie z tobą.

A wiesz że tak! Cieszy mnie to ,że dysponujesz ciekawymi wkładkami . I nie ukrywam że liczę na odsłuchy ! To w przypadku wkładek jest nieocenionym doświadczeniem  jak potrafią one zabrzmieć . To skomplikowane i trudne wypożyczyć wkładki na poziomie i móc je odsłuchać w swoim systemie. Jestem ciekawy jak ta Kuzma zagra jak się jeszcze bardziej rozkręci . Chyba wszyscy byliśmy nią zaskoczeni ?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !