Kto produkuje współczesne wkładki?

Zaczęty przez elem, Luty 06, 2018, 14:09

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: GP412 w Luty 06, 2018, 21:28wiedzą producenci że 99 procent kupujących nie docieka co i jak.Wystarczy duża cena(żeby odpowiednio zapozycjonawać produkt..i heja.
No co ty :o ?
W audio takie cuda?
Niemożliwe
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

GP412

MF to rasowe MI-magnes w korpusie wkładki :)
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

Michał

MF to była jakaś licencja,chiba.

GP412

#54
Tak wygląda Polska wkładka MF znana jako TENOREL T2001D/ED/SD lub GOLDRING G-800
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

Jakub


GP412

..a ja myślę że mnie z kimś znacząco mylisz..
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

McGyver

Cytat: Michał w Luty 06, 2018, 21:54licencja
od Tenorel. Mam jeszcze gdzieś korpus MF100 z wytłoczonym "Tenorel license". Wczesna produkcja (korpusy) była jeszcze całkiem dobrej jakości, natomiast igły... żal.

malg

Cytat: Jakub w Luty 06, 2018, 21:58
Widzę, że Gerwazy powrócił.
to na pewno nie Gerwazy
GP412 odzywał się w wątkach o Philipsie GP412 zanim Gerwazy się zarejestrował (o ile dobrze pamiętam)

vasa

Coś mi tu nie pasuje. Tenorel rzeczywiście robił MI o nazwie MF-100 ale te wkładki wyglądały zupełnie inaczej niż nasze MF-ki. Poza tym miały relatywnie niskie napięcie wyjściowe podczas gdy nasz aż tryskały prądem.
Na wygląd to źródłem polskich wkładek był Tenorel 2001, chociaż i ta jest zbyt porządna bo z eliptykiem.
Kolejna kwestia to fakt że MF były zawsze opisywane jako MM a nie sądzę żeby w Unitrze nie znali technologii MI.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GP412

Na tym obrazku jest dobrze widoczny magnes w korpusie wkładki
-to jasne kółeczko
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

GP412

Ja wkładki i igły rozbieram..żeby poznać i zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi i gwarantuję że nasza MF=TENOREL=GOLDRING G-800.Oczywiście z zewnątrz są minimalne róznice w wyglądzie.A napięcie ?? napisałem że nasze wkładki miały sporą indukcyjność czyli sporo drutu na cewce=wysokie napięcie wyjściowe.Igły pomijam bo nasze były tragiczne może oprócz igły MF-102 bo miała zawieszenie drutowe.
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

McGyver

Wkładki MF100 wprowadzono za PRL w czasach kiedy powszechne było stosowanie wkładek ceramicznych, mało kto z polskich klientów orientował się  w takich subtelnościach jak różnica między MM a MI. Ja nie pamiętam by wtedy określano te wkładki jako moving magnet, pamiętam jednak że określano je jako "wkładki magnetyczne". Oto fota:



GP412

#64
A tu ciekawostka "rękodzieło" z Rosji..ciekawe czy zgadniecie różnice w budowie do np.takiego DENON DL-103(99 procent wkładek MC ma taką budowę jak DENON..starą i wcale nie pozbawioną wad związanych z tylnim zawieszeniem igły na drucie)
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

vasa

Cytat: GP412 w Luty 06, 2018, 22:14Na tym obrazku jest dobrze widoczny magnes w korpusie wkładki
Ano zwracam honor ;)
Wystarczyło przeczytać ulotkę.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

malg

igła MF100 poniżej


malg

Cytat: McGyver w Luty 06, 2018, 22:23
Wkładki MF100 wprowadzono za PRL w czasach kiedy powszechne było stosowanie wkładek ceramicznych, mało kto z polskich klientów orientował się  w takich subtelnościach jak różnica między MM a MI. Ja nie pamiętam by wtedy określano te wkładki jako moving magnet, pamiętam jednak że określano je jako "wkładki magnetyczne". Oto fota:



a ja wtedy słyszałem nazwę ferromagnetyczne
a z opisu wynika że to chyba rzeczywiście jest MI