Odtwarzacze CD - jak poprawić brzmienie i takie tam

Zaczęty przez Melepeta, Sierpień 18, 2019, 11:44

Poprzedni wątek - Następny wątek

gabler

Cytat: jafi w Sierpień 27, 2019, 09:25

Cytat: paul_67 w Sierpień 26, 2019, 19:07
Cytat: jafi w Sierpień 26, 2019, 18:41Nie polecam:(
Ostatnio porównywałem tak okrojoną płytę z "normalną".
Wynik był jednoznaczny. A długo sądziłem, że jest inaczej...
Tzn. jaki?
Płyta z okrojonym brzegiem zabierała część średnicy i dawała w efekcie wycofaną scenę. Poza tym zaburzała temperaturę przekazu. Na pierwszy "rzut ucha" podnosiła precyzję przekazu.
Dlatego jestem trochę...zdenerwowany, bo więcej niż kilka płyt w taki sposób sobie nieodwracalnie popsułem.

Kompletnie się z tym nie zgadzam, widocznie masz pod złym kątem skrojone, nie dawał bym do tokarzowi gdybym tego nie sprawdził, efekt jest jednoznaczne pozytywny, dźwięk jest bardziej nasycony, mniej suchy.
Do tego toczenia trzeba było dorobić specjalny adapter bo bez tego to kiepsko to widzę.

gabler

Na. Stronie producenta skrawarki jest opis bodajże jak to działa, laser pod kątem ok 30stopni nie powoduje odbić i zakłuceń a poza tym płyta jest wycentrowana i nie ma bić na boki, bardzo ważne jest to aby wnętrze gdzie wiruje płyta było czarne matowe, w pd9700 mam zrobiony pierścień z matowego czarnego papieru bo akurat w tym cd idealnie da się go umieścić w szufladzie transportu dookoła płyty, bez tego drobiazgu nie chciało mi się słuchać

gabler

#52
Wystarczy popatrzeć na topowy transport cec gdzie widać jak mądrze jest zrobiony docisk płyty, właśnie ma rant po to aby zakryć brzeg cd a dodatkowo dociąża całość od góry.
To nie są duże zmiany jeżeli tak ktoś myśli, ale jak się chce wycisnąć co się da to warto  spróbować, idealnie byłoby mieć nakładkę na cd z rantem ale takiej jeszcze nie widziałem i wtedy odpada skrawanie

Piterski

Cytat: gabler w Sierpień 28, 2019, 09:37ważne jest to aby wnętrze gdzie wiruje płyta było czarne matowe, w pd9700 mam zrobiony pierścień z matowego czarnego papieru bo akurat w tym cd idealnie da się go umieścić w szufladzie transportu dookoła płyty, bez tego drobiazgu nie chciało mi się słuchać
Możesz pokazać na zdjęciu to o czym piszesz.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.


Piterski

Taki paten na zaczernianie krawędzi. Słyszałem o zielonych flamastrach.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

gabler

Cytat: Piterski w Sierpień 28, 2019, 12:37
Taki paten na zaczernianie krawędzi. Słyszałem o zielonych flamastrach.
To nie to samo sprawdzane

jafi

Cytat: gabler w Sierpień 28, 2019, 09:29widocznie masz pod złym kątem skrojone
Raczej nie...skrojone z użyciem urządzenia AudioDesk, które podlinkowałeś.


Piterski

Cytat: gabler w Sierpień 28, 2019, 12:52To nie to samo sprawdzane

Rozwiązanie inne ale technicznie jest to niemal to samo bo dajesz czarne tło na krawędzi płyty.
Jedynie "flamaster", a "flamaster" może dawać inne wygaszanie promienia na krawędzi, o ile tam wogle dociera.


Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

gabler

Cytat: Piterski w Sierpień 28, 2019, 13:52
Cytat: gabler w Sierpień 28, 2019, 12:52To nie to samo sprawdzane

Rozwiązanie inne ale technicznie jest to niemal to samo bo dajesz czarne tło na krawędzi płyty.
Jedynie "flamaster", a "flamaster" może dawać inne wygaszanie promienia na krawędzi, o ile tam wogle dociera.



Być może trzeba używać jakiegoś specjalnego mazaka, ja robiłem zwykłym niezmywalnym ale efekt był nie ciekawy

gabler

#60
Gdyby nakładki na płyty były z rantem to biorę w ciemno ale takich nie widziałem, chciałem nawet kiedyś zrobić taką z wielopaka na płyty CD ale ciężko to równo obciąć
Tylko dysk cec ma rant.

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

gabler

Cytat: Pboczek w Sierpień 28, 2019, 15:01
Czyli podcięcie żeby było co zamalować?
Od spodu jest wgłębienie na płytę i w oryginale jest srebrne jak cała nakładka, nakładałem na płytę osobiście w Rcm, można dodatkowo na czarno pomalować
To jest akurat tylko do top loaderów ale mnie zależałoby na cienkiej nakładce do cd z szufladą

Pboczek

Wyraziłem się nie dość jasno. Chodziło mi o frezowanie krawędzi samej płyty i zrozumiałem że chodzi w tym (również?) o zamalowanie na czarno ściętego brzegu krążka cd. Stworzenie ciemniejszego środowiska dla pracy lasera.


Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

gabler

#64
Cytat: Pboczek w Sierpień 28, 2019, 15:39
Wyraziłem się nie dość jasno. Chodziło mi o frezowanie krawędzi samej płyty i zrozumiałem że chodzi w tym (również?) o zamalowanie na czarno ściętego brzegu krążka cd. Stworzenie ciemniejszego środowiska dla pracy lasera.



Nie trzeba frezować jak jest nakładka bo to daje podobny efekt, ja mam z 10 zfrezowanych płyt bo więcej mi się nie chciało robić, zamalowanie mazakiem frezowania nic nie daje a miałem wrażenie, że z zamalowanie jest gorzej, polecam samemu sprawdzić

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

jafi


gabler

Cytat: Piterski w Sierpień 28, 2019, 20:41
Cytat: gabler w Sierpień 28, 2019, 14:12Tylko dysk cec ma rant.
Ile to kosztuje? Mają to w sprzedaży?
No co ty przecież to dedykowany dociążnik do top owego transportu ceca

Piterski

Cytat: gabler w Sierpień 29, 2019, 13:22
Cytat: Piterski w Sierpień 28, 2019, 20:41
Cytat: gabler w Sierpień 28, 2019, 14:12Tylko dysk cec ma rant.
Ile to kosztuje? Mają to w sprzedaży?
No co ty przecież to dedykowany dociążnik do top owego transportu ceca

No to jeśli nawet maja w sprzedaży to kosztuje majątek. Obejrzę to następnym razem u kolegi., ma topowy napęd CEC-a.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

wiki

Aby poprawić brzmienie mojego CD zakupiłem LL1684 na rdzeniu amorficznym.
Zastąpią obecne Lundahle (na zwykłym rdzeniu).
Mam nadzieję, że już niedługo....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Cytat: wiki w Maj 04, 2020, 16:03
Aby poprawić brzmienie mojego CD zakupiłem LL1684 na rdzeniu amorficznym.
Zastąpią obecne Lundahle (na zwykłym rdzeniu).
Mam nadzieję, że już niedługo....
Pierwsza przymiarka nie udała się....
Dźwiek jakiś dziwny się zrobił, bas prawie cały wyciełło...
A miało być miło..... i lepiej....  :(
Te stare miały rezystancję około 700 Ohm, te nowe mają 41 Ohm....

Muszę parę testów porobić jak to podłączyć aby było dobrze....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

A dziś....
Słucha się..... to można wyciągnąć coś z szafy....

Jak poprawić brzmienie odtwarzacza CD?
Idziemy do sklepu Ikea, kupujemy 4 szt. "Kulort" (tłuczone szkło, czy coś podobnego, nie wiem), kładziemy na górę obudowy odtwarzacza i słuchamy.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Co poniektórzy, np. ja....
Poprawiam też brzmienie kolumn... artykułem ze sklepu Ikea....
Biorę jakiś pojemnik, przesypuję "tłuczeń" do niego i stawiam na kolumnie....

Szczegóły na zdjęciu....

Pssssss, ale to nie wątek o poprawianiu brzmienia kolumn.... 😁
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GB

Cytat: wiki w Maj 24, 2020, 19:53
Co poniektórzy, np. ja....
Poprawiam też brzmienie kolumn... artykułem ze sklepu Ikea....
Biorę jakiś pojemnik, przesypuję "tłuczeń" do niego i stawiam na kolumnie....

Szczegóły na zdjęciu....

Pssssss, ale to nie wątek o poprawianiu brzmienia kolumn.... [emoji16]
W sumie można wykorzystać szyby z okien. Najlepiej samochodowych bo one w mak się łamią.

Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

EmilioE

ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500