Menu główne

Biegamy

Zaczęty przez rudy-102, Październik 08, 2015, 22:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Oczywiście, że samemu. Przecież biegamy dla przyjemności, a nie dla wyników. Jak trochę pobiegasz to sam(a) zauważysz co i jak należy poprawić.

kazan

Fajnie jak ktoś wtajemniczony zobaczy nasz bieg i może podpowiedzieć co i jak . Wielu z nas biega tak jak czuje i pozwala mu na to budowa ciała a to nie zawsze jest poprawne .
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

kowacz

Cześć, a co myślicie o technice biegu, czy można się jej nauczyć samemu? Czy trener jest konieczny? :)

Można samemu
Do poprawienia techniki biegu stosuj
skipy, oraz interwały
100/20 s
200/39 s
od 10 - 20 powtórzeń z przerwą 1-1,5min
to poprawi technikę i prędkość  8)
Długie wybiegania są dobre ale nie za częste - bo zamula

LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

dyletant

Cytat: Dahi w Sierpień 06, 2018, 11:46Cześć, a co myślicie o technice biegu, czy można się jej nauczyć samemu? Czy trener jest konieczny?

Jak amatorsko to polecam książke Chi Running. Gdy nie spiny na wyniki to można w dość prosty sposób odciążyć stawy i sobie ulżyć - oczywiście trzeba być konsekwentym.
Myślisz o wynikach?  Wtedy polecam kontakt z trenerem. Raz dla przyjemności dałem się namówić na obóz biegowy. Mega zabawa. Upiorny wysiłek. Rady trenera wraz z nagraniem wideo mogą okazać się bezcenne. Zresztą nagranie siebie i obejrzenie dokładnie już na początek wiele daje. Wystarczy komórka, znajomy i paredziesiąt metrów z boku oraz z przodu w tempie na 80%.


kazan

Witam biegających audiomaniaków !
Coś tu się mało ostatnio dzieje , choć patrząc za okno to się Wam wcale nie dziwię bo pewnikiem korzystacie z tej naszej pięknej , złotej jesieni  :)
Niedawno wyszedłem ze szpitala . Operacja się ponoć powiodła i teraz intensywnie wdrażam rehabilitację . Boli jak diabli ale co nas nie zabije ... Plus taki , że mam więcej czasu na słuchanie muzy , czytanie i ... odleżyny  ;)
Pozdrawiam wszystkich aktywnych .
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

rudy-102

U nie za chwilę minie rok od operacji, ale o bieganiu nie mowy :(.

LampowY

Cytat: kazan w Listopad 10, 2018, 12:47Niedawno wyszedłem ze szpitala . Operacja się ponoć powiodła i teraz intensywnie wdrażam rehabilitację

;D 8)
:np:

GregWatson

Cytat: kazan w Sierpień 06, 2018, 12:46Fajnie jak ktoś wtajemniczony zobaczy nasz bieg i może podpowiedzieć co i jak . Wielu z nas biega tak jak czuje i pozwala mu na to budowa ciała a to nie zawsze jest poprawne .

Całkowita racja. Może nam się wydaje, że robimy wszystko dobrze a z boku niestety nie wygląda to prawidłowo. Trochę ćwiczeń w prawidłowym "chodzeniu" (bieganiu) i z czasem człowiek się przyzwyczaja a i kondycja rośnie no i brzuszek spada. Wiem co piszę.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

Piterski

Nie bardzo wiem co mógłby mi jakiś trener wskazać w moim bieganiu, owszem po wakacjach zrobiła mi się dłuższa przerwa ale ostatnio ruszyłem dupę i dałem radę zrobić 7 km w średnim tempie 5:45 min/km. Nawet się zdziwiłem że mi się udało bo nie biegałem już ponad 2 miesiące.
Pogoda taka sobie ale zamierzam nadal co kilka dni robić ten dystans.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

EmilioE

Ja też dziś machnąłem 8 km po tygodniowej przerwie.
No, ale nie miałem w tygodniu czasu, włóczy się człowiek po Warszawach   ;)
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

kazan

Cytat: Piterski w Listopad 10, 2018, 18:06Nie bardzo wiem co mógłby mi jakiś trener wskazać w moim bieganiu
Tu nawet nie chodzi o trenera ... mnie osobiście kolega w żartobliwy sposób zwrócił uwagę na mój specyficzny sposób biegania . Oczywiście biegałem dalej tak samo ale później lekarz potwierdził jego spostrzeżenia i już fachowo wyjaśnił , że to anatomiczna wada w budowie .
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

Piterski

Cytat: kazan w Listopad 10, 2018, 19:57mnie osobiście kolega w żartobliwy sposób zwrócił uwagę na mój specyficzny sposób biegania
A... teraz rozumiem. Ja biegam rożnym tempem z różną długością kroku, jak zmęczenie daje o sobie znać to się w ten sposób ratuje że wydłużam krok i sadzę susy ;D

A poważnie to staram się by bieg był płynny i uważam na moje kolana bo to moja przypadłość. Lekarz przy ostatniej wizycie powiedział że nie ma co wchodzić z nożem i bym nadal utrzymywał aktywność fizyczną ale z głową. No to się zmobilizowałem by wrócić do biegania.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kefas

Minął rok jak zacząłem biegać i nie wiem czemu ale mam trochę lenia. Ale kiedy już się zmobilizuję to po bieganiu  wspaniałe uczucie. Lubię biegać z rana  ale pracuję na różne godziny i czasem jest ciężko to ogarnąć. Jutro mam zamiar się wypuścić 8km z hakiem  :D

EmilioE

Pamiętaj Piotrze, aby mieć właściwą technikę biegu, tzn. ze śródstopia, a nie z pięty.
Możesz poczytać o tym na każdym portalu o bieganiu. Bieg z pięty rozwala kolana i kręgosłup.
Oraz podstawowa zasada: NIGDY nie biegać po kostce brukowej! Należy jej unikać, bo niszczy kolana jak pokrzywiona płyta wkładkę   ;)
Ona jest potwornie twarda, już asfalt jest o wiele miększy, a najlepiej truchtać po glebie, trawie.

Ja dzisiaj biorę udział w patriotycznym morsowaniu, tzn. z flagami i odśpiewaniem hymnu.
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

Piterski

Cytat: EmilioE w Listopad 11, 2018, 08:15Pamiętaj Piotrze, aby mieć właściwą technikę biegu, tzn. ze śródstopia, a nie z pięty.
Wydaje mi się, że w ten sposób właśnie biegam, i chyba nigdy nie miałem z tym problemu, tak mi się kołacze w głowie, że w młodości ktoś mi mówił, że chód w tym względzie mam prawidłowy.
W stolicy raczej ciężko o leśne trakty dlatego kupiłem niedrogie ale "sprężynujące" buty i biegam głównie po ścieżce rowerowej.
Te moje kolana są skutkiem nie tyle biegania co treningów wschodnich sztuk walki i związanego z tym nadmiernego rozciągania. Za stary byłem jak to zaczynałem.

Cytat: EmilioE w Listopad 11, 2018, 08:15Ja dzisiaj biorę udział w patriotycznym morsowaniu, tzn. z flagami i odśpiewaniem hymnu.
No to trzymam kciuki  :)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

EmilioE

No proszę, ja też ćwiczyłem sztuki walki i też zacząłem w późnym wieku, to jest po studiach.
Faktycznie ciężko się rozciągać mając tyle lat, no ale cóż, ważne, że się spróbowało tego i owego.
Będziemy mieć co wspominać na starość.
A ja właśnie wróciłem z kąpieli w Rabie. Bardzo fajnie było, woda 9 stopni, było nas ze 70 osób, śpiewaliśmy Hymn w wodzie   :D
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

finchers

To ja także zapiszę się do grona "zdewastowanych" biegaczy :P
Również trzaskam kilometry ale głównie max 9-10 na wybieganie. 
I tak samo jak Wam też  odzywają mi się kolana :o
Przygotowywałem się na zawody 11.11 na 10 km...ale oczywiście kolano padło i zmieniłem dystans na 5 km i... to był mój błąd 8)
Nigdy nie biegłem tego dystansu i nie wiedziałem że to będzie taki...sprint! :o
Już po 1 km tętno poza skalą na pulsometrze...(ustawione 175 żeby się nie zajechać:)
O czasie nie będę wspominał bo to bieg przełajowy (las , piach i korzenie) ale średnie z całego biegu miałem 181 i o dziwo przy tym wariactwie mnie nie odcięło:)
koniec końcem 51 miejsce na 94 osoby  :np:
NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Chord, muza Daphile, Marantz cd 52

Piterski

Brawo  :np:

Ja muszę się zmusić i pobiegać przy tej pogodzie bo mi najbardziej dokucza coś co jest z boku kolana na zgięciu od strony wewnętrznej. Może to jakieś wiązadło nie mam pojęcia, ale jak przestałem przez pogodę biegać, to zaczyna mnie znowu boleć.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

LampowY

Radzę biegającym dla zdrowia o tej porze roku zwracać baczną uwagę na stężenie PM w okolicy ;D

tomasz_pianista

Piterski - łąkotka przyśrodkowa. Jak odczuwasz niestabilność w stawie to może naderwane/zerwane ścięgno krzyżowe.
Grupa ratowania poziomu.

Piterski

Byłem u ortopedy obejrzał wynik badania USG i nic nie widział do roboty.
Co lepsze jak biegłem po te 7 km w czasie 5min 45sek/km to mnie nic nie bolało.

Masza kupię sobie maskę ;D 
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

tomasz_pianista

Cytat: Piterski w Grudzień 04, 2018, 11:09badania USG

Na USG mało widać, idź na rezonans magnetyczny.
Grupa ratowania poziomu.

kazan

Dokładnie , rezonans i dobry felczer . Też miałem wcześniej robione usg u świetnego specjalisty ale dopiero na rezonansie widać było zniszczoną łąkotkę .


Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

Piterski

No to popytam do kogo warto się wybrać u umówię się znowu na wizytę.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Długooooo nie biegałem, ale dziś się zebrałem w sobie i 7km w 44min przebiegłem. Ostatni kilometr już mocno puchłem, aż idąc po skończonym biegu się lekko zataczałem, ale dałem radę :). Jestem Zuch  ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.