Tannoy

Zaczęty przez MAC, Maj 21, 2016, 09:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

jamówię

Maszka ale tempo :)
Jak już staną to opisz,czy gra tak magicznie jak u znajomego. Jak już standy będą,to się do Ciebie wbiorę,piękne te Tannoy.

MAC

Tak samo to na pewno nie będą grały ale charakter Tannoya pewnie zachowują wszystkie.
Some say  :), że starsze przetworniki Tannoya graja lepiej niż te nowe. Nie mam zdania bo ich nie znam.
Zapewne będzie mniej basu niż w Turnberry bo i skrzynie sporo mniejsze ale to mnie nie boli bo basu u mnie zawsze było w nadmiarze. Z przyjemnością przygarnę go mniej ale bardziej różnorodnego i trzymanego na uwięzi :)


Oczywiście zapraszam jeśli kupno dojdzie do skutku. A jak nie dojdzie to też zapraszam  :D

szczemirek

Zazdraszczam i czekam swòjego powrotu do domu aby dopinać tranzakcję wiâzanâ z Tannoy'ami w roli głòwnej.
Proszę Kogoś o wytłumaczenie przystępne ròżnicy pomiędzy 12" SRM a HPD. Nie to, że leniwy jestem ale tu gdzie jestem w tej chwili strona www otwiera się 10 min. Pozdrowienia.

rudy-102

Cytat: masza w Maj 22, 2016, 10:43zastanawiam się (jeśli w ogóle kupię te SRMy) na jakiej wysokości i na czym je postawić.
Jaką one mają właściwie wysokość?

MAC

85 cm.
Stołki powinny mieć ok 30-35 cm

MAC

Cytat: szczemirek w Maj 22, 2016, 20:06Proszę Kogoś o wytłumaczenie przystępne ròżnicy pomiędzy 12" SRM a HPD.
Uderzaj na AS do Lutka.

MAC

Załatwione. Odbieram w ćwiartek  8)

gratefullde

się będzie działo :) Gratulacje. Oby zagrały tak zjawiskowo u Ciebie jak je zapamiętałeś.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Sie zobaczy sie.
Podejdziemy do tego na zimnego kotleta  :D
Stracić na nich raczej sie nie da.

jamówię

Cytat: masza w Maj 23, 2016, 17:03
Załatwione. Odbieram w ćwiartek  8)


Kiedy zagrają?

MAC

#60
Jak tylko przywiozę. Są do odebrania w Warszawie.
Jestem zawalony robotą ale czwartek jest wolny więc tak się umówiłem na odbiór.
Póki co mam dzisiaj dostać sesję fotograficzną.

O, już jest

MAC

No jak na swoje lata to dla mnie stan bomba  8)
Zawieszenia jak nowe.

No i najważniejsze... uj tam jak grają... żona zaakceptowała dizajn  ;D

miniabyr

Gratulacje panie kolego! No kurcze dzieje się na naszym forum bardzo wiele ciekawych, nietuzinkowych działań. Progres nie regres. Rządzi vintage czy się to komu podoba czy nie.  ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

jamówię

No to rozumiem,stan fantastyczny,będzie pięknie :D

intenser

#64
ciekawym rozwoju wypadków

mnie nigdy nie przekonały do końca....
nie mogłem pozbyć się swoistej suchości papieru i delikatnego rasteru na kolorach (oczywista mocno subiektywna opinia) ale poza tym kupa zalet

Jakub

Cytat: intenser w Maj 23, 2016, 20:43
ciekawym rozwoju wypadków

mnie nigdy nie przekonały do końca....
nie mogłem pozbyć się swoistej suchości papieru i delikatnego rasteru na kolorach ale poza tym kupa zalet

Mówimy o dźwięku, czy o poligrafii? :)

szczemirek

Gratulacje masza  ;) :'( Zazdraszczam  >:(

intenser

Cytat: Jakub w Maj 23, 2016, 20:46Mówimy o dźwięku, czy o poligrafii? :)

o wtykach  ;)

kawosz

Cytat: miniabyr w Maj 23, 2016, 18:19Rządzi vintage czy się to komu podoba czy nie. 
Piękne paczki Maciek . Ja bym nie wytrzymał i bym w nocy po nie jechał ;D ;)

MAC

#69
Pogramy zobaczymy. Jak nie polubię się z tymi papierzakami to zamknę w szafie i za 10 lat wymienię na samochód  :). Tańsze nie będą a ich stan gwarantuje, że się na nich nie straci.
Liczę jednak, że się polubimy.
Jestem świadomy, że Tannoy jest inny niż wszystkie inne kolumny. Chyba, żadna firma nie ma tak indywidualnego podejścia do prezentacji i firmowego brzmienia ale jestem na to przygotowany.

Darek, jechać to mogę i w nocy ale nie ma na czym ich postawić - stołki strugaj  ;D
Masz info gdzie są teraz Twoje EV?

kawosz

#70
Cytat: masza w Maj 23, 2016, 21:52Masz info gdzie są teraz Twoje EV?
Nie wiem wiem tylko że zostały wysłane w środę w zeszłym tygodniu
Estimated within 9-17 business days

intenser

Cytat: masza w Maj 23, 2016, 21:52to zamknę w szafie i za 10 lat wymienię na samochód  :).

dobry pomysł
dziś za swoje GRF wziąłbym 2 x tyle niż 3 lata temu

MAC

Kolega z sąsiedniego wątku mnie zawstydził waląc po kolumny do Włoch a mi się nie chce do Janek podjechać  ;D
Postaram się jutro wieczorem je odebrać, taki będę  8)

MAC

HA!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Przypomniałem sobie, że coś mam w szafie w razie niedostatków na basie 8)


frywolny trucht

A spodziewasz się niedostatków? To po co takie maleństwa wziąłeś?  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93