"Przedwzmacniacz" pasywny Khozmo

Zaczęty przez tomasz_pianista, Wrzesień 28, 2019, 11:30

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kangie

Cytat: Kangie w Wrzesień 28, 2019, 13:11No Khozmo daje radę. Ze dwa lata bawię się tym. Powrotu do Alpsa raczej nie ma
No i grzecznie przeprosiłęm się z niebieskim ALPSem, silniczkiem i pilotem zdalnego sterowania. Po 1,5 roku znowu na pokładzie mojej lampowej 30-stki LAR zawitał standardowy ALPS. Jak widać po moim wpisie - nigdy nie mów "nigdy" ;)

christo

Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Kangie

Wygoda? Nie.

W ciągu tego czasu miałem dwa egzemplarze drabinek tego producenta. Pierwszą zareklamowałem po 3 miesiącach. Szeleściła w prawym kanale podczas obracania. Uznałem to za przypadek i "dar od losu". Dostałem nową. Chodziła świetnie przez rok i dwa miesiące. Od niedawna te same objawy - nieprzyjemny szelest i prawym kanale, ale w lewym też to słyszałem. Przyznam szczerze, że miałem dość tych artefaktów i poprosiłem Pana Eugeniusza Czyżewskiego o powrót do źródeł. Czekam na decyzję co w sprawie reklamacji.

jjacek

Cytat: Kangie w Październik 22, 2019, 09:50Czekam na decyzję co w sprawie reklamacji.
iii...jak to sie skonczylo??

Kangie

Alpsa z silnikiem i pilotem zdalnego sterowania miałem wymienionego błyskawicznie. A drabinka wysłana do producenta. Nadal czekam na decyzję.

muda44

Cytat: Kangie w Październik 22, 2019, 09:50
Wygoda? Nie.

W ciągu tego czasu miałem dwa egzemplarze drabinek tego producenta. Pierwszą zareklamowałem po 3 miesiącach. Szeleściła w prawym kanale podczas obracania. Uznałem to za przypadek i "dar od losu". Dostałem nową. Chodziła świetnie przez rok i dwa miesiące. Od niedawna te same objawy - nieprzyjemny szelest i prawym kanale, ale w lewym też to słyszałem. Przyznam szczerze, że miałem dość tych artefaktów i poprosiłem Pana Eugeniusza Czyżewskiego o powrót do źródeł. Czekam na decyzję co w sprawie reklamacji.

Miałem taką samą sytuację . Drabinka po pewny czasie zaczęła trzeszczeć , wymiana gratis u producenta a co z drugą nie wiem . Wzmacniacz dawno temu sprzedany.

christo

Miał ktoś może do czynienia z potencjometrami Audio Note? Cena nie jest jakoś powalająca - w USA kosztuje około $38. NIe wiem czy tylko gra warta świeczki

A TU link do sklepu:
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910


christo

Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

tomekkk1

Cytat: christo w Listopad 16, 2019, 10:40Dzięki. Pytanie czy warto?

Warto. Równy od startu i bije niebieskiego Alpsa o dwie długości  ;D

Zastosowałem go w wzmacniaczu Audio Institute VR-70E. Oryginalny Niebieski Alps zastąpił tam fabryczny, niehermetyczny potek, bo trzeszczał. Natomiast jakość dźwięku się pogorszyła. W jego miejsce przyszedł właśnie AN-100K zakupiony w hificollective.

Jego niewielkie rozmiary również mogą okazać się atutem. Na fotce w prawym górnym rogu.


Gdyby istniała zmotoryzowana wersja tego potka, z pewnością wyparłby niebieskiego Alpsa z rynku...

christo

Tomek, dziękuję za informacje. Chyba go zamówię.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

tomekkk1

Cytat: christo w Listopad 16, 2019, 18:50
Tomek, dziękuję za informacje. Chyba go zamówię.

A jaki masz budżet? O krok dalej i sięgasz po 2CP-601 od TKD, bo widzę że potaniał na HFC. A to już jest pierońskie urządzonko w porównaniu do AN i Blue Beauty od Alpsa.


christo

Mówisz..? Różnica w cenie niewielka. Dzięki.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Kangie

Christo bierz. Oby Ci nie trzeszczało, bo szlag człowieka może trafić. Napisz jak gra jak dojdzie i zainstalujesz.

tomekkk1


Kangie

No kirva, Khozmo za tyle setek zł i trzeszczy jak wrota od stodoły.